Kanada
Kanada

Co dělat v Kanadě

Rybaření

Velmi oblíbenou aktivitou nejen turistů, ale i místních, je rybaření ve sladkovodních tocích. Nahazování vlasce je jednou z nejběžnějších činností prováděných pod zdejším širým nebem. 

Národní parky

Kanadské národní parky patří k těm nejkrásnějším na světě a samy o sobě by vydaly na několik stovek normostran textu. Ta nejzajímavější a nejfotogeničtější místa najdete v Albertě a Britské Kolumbii. Nejpodrobnější informace poskytne oficiální web pc.gc.ca.

V roce 2017 slaví Kanada 150. narozeniny a pro všechny návštěvníky národních parků si přichystala milý dárek. Tím je "Parks Canada Discovery Pass na celý rok 2017" zdarma, lze zaslat i do ČR. Platí do všech národních parků a národních historických památek. Objednat >>

Pěší turistika

Kanada nabízí široký výběr tras a stezek a vybere si tu opravdu každý. Většina tras se nachází na území národních parků nebo provinčních přírodních rezervací. Mezi nejlepší místa pro pěší túry patří 700 km dlouhá trasa Bruce Trail v provincii Ontario, která vede od jezera Ontario směrem na sever ke Georgijské zátoce, dále pak ontarijská přírodní rezervace Killarney a národní park Pukaskwa na Hořejším jezeře, přírodní rezervace Parc de la Gaspésie a Parc du Mont Tremblant v Québeku, newfoundlandský národní park Gros Morne, trasa Fundy Trail v Novém Brunšviku, spojující St. Martins a národní park Fundy a pobřežní trasa v národním parku Pacific Rim.

Vodácké sporty

V kanadě si přijdete na své ať už jako zkušený vodák, nebo jako vodák „začátečník”. Můžete vyrazit na sjezd divoké řeky nebo se jen vydat na kánoi na průzkum jezera. Mezi nejnavštěvovanější vodácké oblasti patří národní park Kejimkujik v Novém Skotsku, québecký národní park La Mauricie a přírodní rezervace La Verendrye, přírodní rezervace Algonquin a Killarney v Ontariu, národní park Prince Albert v Saskatchewanu, přírodní rezervace Bowron Lake a Wells Gray v Britské Kolumbii, národní park Nahanni na území Severozápadních teritorií a řeka Yukon protékající Yukonským teritoriem.

Pozorování velryb

Na obou koncích Kanady se vždy jednou ročně objevují velmi blízko břehu velryby. V každém větším městečku funguje několik agentur, které nabízejí obvykle 2 až 5 hodinové vyjížďky lodí právě za účelem pozorování těchto majestátních živočichů. Obvykle za takovou túru zaplatíte mezi 50 a 70 kanadskými dolary.

Na východním pobřeží bývají nejideálnější podmínky v průběhu srpna až října, a to především v provincii Nova Scotia, případně v quebecké lokalitě Tadoussac.

Naopak na západním pobřeží zamiřte na Vancouver Island (ten, kde najdete hlavní město Britské Kolumbie, Victorii). Velryby se zde vyskytují předvším od konce června do konce srpna.

Hokej

Hokej je kanadským národním sportem a každé velké kanadské město je domovem některého z teamů hrajícího NHL. Zajít si v Kanadě na hokej je opravdu velký zážitek, pro Kanaďany je hokej něco jako náboženství.

Chystáš se do Kanady?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.