Průvodce státem
Kanada
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Kanadě

Rybaření

Velmi oblíbenou aktivitou nejen turistů, ale i místních, je rybaření ve sladkovodních tocích. Nahazování vlasce je jednou z nejběžnějších činností prováděných pod zdejším širým nebem. 

Rybaření v Kanadě

Národní parky

Kanadské národní parky patří k těm nejkrásnějším na světě a samy o sobě by vydaly na několik stovek normostran textu. Ta nejzajímavější a nejfotogeničtější místa najdete v Albertě a Britské Kolumbii. Nejpodrobnější informace poskytne oficiální web pc.gc.ca.

V roce 2017 slaví Kanada 150. narozeniny a pro všechny návštěvníky národních parků si přichystala milý dárek. Tím je "Parks Canada Discovery Pass na celý rok 2017" zdarma, lze zaslat i do ČR. Platí do všech národních parků a národních historických památek. Objednat >>

Hiking kanadskou přírodou

Pěší turistika

Kanada nabízí široký výběr tras a stezek a vybere si tu opravdu každý. Většina tras se nachází na území národních parků nebo provinčních přírodních rezervací. Mezi nejlepší místa pro pěší túry patří 700 km dlouhá trasa Bruce Trail v provincii Ontario, která vede od jezera Ontario směrem na sever ke Georgijské zátoce, dále pak ontarijská přírodní rezervace Killarney a národní park Pukaskwa na Hořejším jezeře, přírodní rezervace Parc de la Gaspésie a Parc du Mont Tremblant v Québeku, newfoundlandský národní park Gros Morne, trasa Fundy Trail v Novém Brunšviku, spojující St. Martins a národní park Fundy a pobřežní trasa v národním parku Pacific Rim.

Hiking v Kanadě

Vodácké sporty

V kanadě si přijdete na své ať už jako zkušený vodák, nebo jako vodák „začátečník”. Můžete vyrazit na sjezd divoké řeky nebo se jen vydat na kánoi na průzkum jezera. Mezi nejnavštěvovanější vodácké oblasti patří národní park Kejimkujik v Novém Skotsku, québecký národní park La Mauricie a přírodní rezervace La Verendrye, přírodní rezervace Algonquin a Killarney v Ontariu, národní park Prince Albert v Saskatchewanu, přírodní rezervace Bowron Lake a Wells Gray v Britské Kolumbii, národní park Nahanni na území Severozápadních teritorií a řeka Yukon protékající Yukonským teritoriem.

Kanoing v Kanadě

Pozorování velryb

Na obou koncích Kanady se vždy jednou ročně objevují velmi blízko břehu velryby. V každém větším městečku funguje několik agentur, které nabízejí obvykle 2 až 5 hodinové vyjížďky lodí právě za účelem pozorování těchto majestátních živočichů. Obvykle za takovou túru zaplatíte mezi 50 a 70 kanadskými dolary.

Na východním pobřeží bývají nejideálnější podmínky v průběhu srpna až října, a to především v provincii Nova Scotia, případně v quebecké lokalitě Tadoussac.

Naopak na západním pobřeží zamiřte na Vancouver Island (ten, kde najdete hlavní město Britské Kolumbie, Victorii). Velryby se zde vyskytují předvším od konce června do konce srpna.

Velryby v Kanadě

Hokej

Hokej je kanadským národním sportem a každé velké kanadské město je domovem některého z teamů hrajícího NHL. Zajít si v Kanadě na hokej je opravdu velký zážitek, pro Kanaďany je hokej něco jako náboženství.

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Víza
eTA za 7 $
Turistická víza na 180 dní získáš on–line na canada.ca.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Zima dokáže být krutá, letní sezona naopak mírná.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu