Průvodce státem
Kanada
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Kanadě

Vízum

Občané České republiky nepotřebují pro krátkodobý pobyt v Kanadě (do 6 měsíců) víza, nicméně před cestou do Kanady je potřeba vyplnit eTA (electronic travel authorization), obdobu amerického systému ESTA. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada. Cena činí 7 CAD. Bezvízový režim se vztahuje na krátkodobý pobyt za účelem turistiky, návštěvy rodiny nebo přátel a za účelem obchodním a studijním. Během tohoto pobytu není možné v Kanadě pracovat.

Počítejte s tím, že při vstupu do Kanady budete podrobeni krátkému rozhovoru s imigračním úředníkem.

Další dokumenty

Cestovat do Kanady byste měli na biometrický pas obsahující alespoň jednu prázdnou stránku. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady.

Na vyzvání imigračního úředníka jste dále povinni prokázat dostatek finančních prostředků pro váš pobyt, dobrý zdravotní stav a úmysl Kanadu včas opustit.

Při vstupu na kanadské území musíte mít vyplněnou kartičku celní deklarace. Běžně ji dostanete v letadle (či na lodi). V případě silničního přechodu z USA si ji lze vyzvednout na hraničním přechodu nebo na železniční stanici v USA v případě cesty vlakem.

Pokud si chcete prodloužit svůj pobyt v Kanadě, je potřeba o to požádat imigrační úřady (sídlí v hlavních městech jednotlivých provincií), a to nejpozději 30 dnů před vypršením doby vašeho pobytu. Za prodloužení pobytu v Kanadě se platí nevratný poplatek 75–150 CAD.

Přihlašovací povinnost v Kanadě neexistuje.

Očkování

Při cestě do Kanady není povinné nebo doporučené žádné očkování.

Celní předpisy

Předměty, které podléhají určitému omezení při jejich dovozu do Kanady, lze rozdělit do tří skupin:

1. Předměty zakázané – jako jsou například předměty představující dětskou pornografii, propagandu nesnášenlivosti a rasové nenávisti, narkotika, padělané peníze či automatické zbraně.

2. Předměty, které lze dovézt pouze s povolením kanadských úřadů či potvrzením úřadů zemí, z nichž předměty pochází – povolovací režim či požadavek na příslušná potvrzení se vztahuje například na dovoz živých zvířat, rostlin, potravin, zbraní, předmětů kulturní hodnoty apod.

3. Kategorie předmětů či zboží, jejichž dovoz je kontrolován co do množství – spadají sem některé potraviny (hovězí či mléčné výrobky, některé druhy čerstvého ovoce, čerstvá zelenina) či ohrožená zvířata nebo rostliny.

Osvobození od cel při dovozu zboží se vztahuje na věci osobní spotřeby potřebné pro délku pobytu a částky do hodnoty 750 CAD. Je možno dovážet cigarety do 200 ks či 50 ks doutníků, alkoholické nápoje do objemu 1, 5 l v případě vína nebo 1,14 l v případě lihovin či maximálně 24 (355 ml) plechovek nebo lahví piva. Celní sazby při nadměrném dovozu zboží či lihovin se pohybují okolo 30 % z hodnoty zboží.

Pokud se dováží jakékoli jídlo, rostliny, zvířata a výrobky z nich, je nutné tyto položky uvést do celního prohlášení, která jsou rozdávána cestujícím na palubách letadel před přistáním v Kanadě. 

Obecně celní předpisy Kanady odpovídají standardu západních států s výraznějším omezením v oblasti péče o ochranu životního prostředí a zdraví.

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Víza
eTA za 7 $
Turistická víza na 180 dní získáš on–line na canada.ca.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Zima dokáže být krutá, letní sezona naopak mírná.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu