Vancouver

Co dělat ve Vancouveru

Mezinárodní kuchyně

Pokud jste milovníci sushi a asijské kuchyně, ve Vancouveru budete nadšeni! Jednoznačně z poměru cena/výkon. Po celém Vancouveru narazíte na levná asijská bistra nebo restaurace. Kromě výborného sushi určitě nepohrdnete ani blízkovýchodní nebo indickou kuchyní. A co teprve havajský salát poke. Za zmínku stojí také ryby nebo mořské plody, především lososi a krevety, které ochutnáte za velmi dobrou cenu.

Outdoorové aktivity

Vancouver obklopený horami přímo vybízí k trekům a outdorovému dobrodružství. V okolí se nachází navíc 3 lyžařská střediska – Cypress, Mt. Seymour Resort a Grouse Mountain. Grouse Mountain je navíc situován jenom 20 minut od centra a nahoru se můžete svézt lanovkou.  V okolí leží spousta různých stezek, na některé se pohodlně, ale dlouho dostanete městskou dopravou. Pro více info o nedalekých výšlapech navštivte stránku: www.vancouvertrails.com.

V blízkém okolí leží horské městečko Whistler a o něco dále národní parky v Albertě. Do nedalekého Whistleru jezdí často autobus. Pokud si povezete kola s sebou, využijte epic rides (www.epicrides.ca). Pokud pojedete bez kol, zkuste využít spolujízdu, ať už na facebookové skupině Češi a Slováci ve Vancouveru, nebo na craiglistu.

V samotném Vancouveru najdete plno zeleně a parků, v nichž se koná mnoho festivalů, nebo zde můžete pořádat barbecue, což je mimochodem pro obyvatele Vancouveru běžná víkendová aktivita.

Ten největší a nejznámější (Stanley park) je přímo stvořen k dobití baterek a zklidnění mysli. Za zmínku stojí ještě čínské zahrady – Dr. Sun Yat – Sen Classical Chinese Garden, nedaleko Downtownu. Tady za návštěvu zaplatíte 14 CAD.

Koupání, surfování, pláže

V samotném centru Vancouveru se nachází English Bay nebo přes most v Kitsilanu najdete jednu z 10 nejlepších městských pláží na světě. I přes to, že je oceán studený, můžete se v něm vykoupat nebo alespoň smočit nohy. Místní tvrdí, že pokud máte štěstí, surfovat tu lze. Pokud jste vášnivými surfaři, doporučujeme vyrazit na Vancouver Island. Kromě oceánu se můžete v parném létě smočit ve venkovních bazénech nebo v přírodních koupalištích.

Atrakce

Pokud se už budete toulat ve Stanley parku, pravděpodobně narazíte na Aquarium, kde kromě rybiček, medúz a tučňáků můžete narazit i na lachtany.

Pokud jste vášnivými botaniky nebo prostě jenom milujete zeleň, tak vyrazte do botanické zahrady VanDusen a kochejte se více než 7.500 druhy rostlin.

V centru Downtownu, nedaleko přístavu, se ukrývá jedna z dominant Vancouveru – 130 m vysoká vyhlídková věž. Nahoře je navíc restaurace, takže si můžete užívat pohled na celý Vancouver třeba se skleničkou vína.

Flyover Canada je zase jednou z atrakcí přímo v Downtownu, kde můžete cítit vítr ve vlasech nebo se dívat do rozbouřené řeky seshora.

Několik agentur ve Vancouveru navíc pořádá výlety za velrybami. Výlet stojí kolem 130 dolarů. Nikdo vám však nezaručí, že je skutečně uvidíte.

A pro odvážlivce je jako stvořen Playland. Najdete tu spoustu adrenalinových atrakcí a 5x za rok se tu koná noc pro dospělé. Kromě známých atrakcí tu uvidíte postarší dřevěnou horskou dráhu nebo Atmosfear – kolotoč ve výšce 60 metrů, který se otáčí rychlostí 70 km za hod. Více na: www.pne.ca.

Chystáš se do Vancouveru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.