Zavřít boční panel

Ubytování ve Vancouveru

Kde se ubytovat ve Vancouveru

Downtown

V samotném srdci Vancouveru najdete bezpočet luxusních resortů a hotelů, tomu odpovídají také ceny. Není problém utratit za noc i 300 dolarů. Pokud budete mít štěstí a nejste moc nároční, můžete bydlet i v hotelu nebo rodinném ubytování kolem 90 dolarů. Bydlet ve Vancouveru má tu výhodu, že jste v centru všeho dění, na druhou stranu očekávejte šrumec a hluk.

North Vancouver

Ze severního Vancouveru jste v centru města zhruba za 30 minut autobusem, pomocí přívozu možná ještě dříve. Pokud milujete hory a klid, je to jednoznačně místo pro vás. North Vancouver je jednoznačně nejlepší volbou, pokud chcete vyrazit na treky nebo lyžovat. Nejlevnější hotel pro 2 seženete kolem 130 CAD.

West Vancouver

Někdo by řekl, že je to nejkrásnější místo ve Vancouveru. Jste zároveň blízko pláže a hor, ale v poklidné lokalitě. Do Downtownu to budete mít sice lehce z ruky, ale zase budete mít parádní výhled.

Kitsilano

Kitsilano prý bylo původně obýváno Řeky. V současné chvíli se tu potkáte s kýmkoli. V Kitsilanu, tedy Kits, se můžete kochat výhledem na pláž a užívat jednu z top ten pláží na světě. Kitsilano leží od Downtownu coby kamenem dohodil, můžete sem dojít pěšky nebo dojet na kole.

Ceny

Záleží na vašem rozpočtu, obecně platí, čím blíže Downtownu bydlíte, tím více zaplatíte. Nejlevnější variantou je využít pohostinnosti místních lidí prostřednictvím couchsurfingu, pokud vám nevadí společnost jiných lidí a nepotřebujete své soukromí. Migrace lidí ve Vancouveru je obrovská, proto můžete využít i kanadskou stránku https://vancouver.craigslist.ca a najít tak na ubytování na týden od někoho, kdo jede zrovna na dovolenou. Další variantou je oblíbené airbnb.

Za velmi skromné ubytování přes běžné rezervační portály typu booking.com zaplatíte 80 CAD, v průměru se ubytování ve Vancouveru pohybuje kolem 100 CAD.

Vyhledej si svůj hotel ve Vancouveru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Vancouver, přístavní město v Britské Kolumbii, je 3. největším městem Kanady. Město, které má moře a zároveň i hory. Místní tvrdí, že ve Vancouveru můžete surfovat, hrát golf a lyžovat v jeden stejný den. Pacifik sice zdaleka není to, co Thajsko, ale i ve Vancouveru najdete parádní venkovní bazény a přírodní koupaliště.

Vancouver má ideální polohu, neboť Rockies a jiné národní parky v Albertě leží blízko sebe a i zcela neznámé treky máte v dosahu MHD. Vancouver navíc při první návštěvě může připomínat evropský Amsterdam, protože marihuana je cítit skoro všude a obchody s různými druhy čokolád a sladkostmi naleznete na každém rohu – marihuana je zde od podzimu 2018 legální, a to nejen pro lékařské účely. Zato s alkoholem buďte opatrní. Na ulici se pít nesmí. Může však připomínat i asijské megapole s mnoha korejskými či japonskými restauracemi, některé ulice zase připomenou Londýn a jeho typickou atmosféru. Vancouver je zkrátka kosmopolitní město zasazeno do úchvatné krajiny.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Připrav se na
2-5 dní
Na průzkum samotného města budou stačit 2 dny, pro výlety do blízkého okolí se zdržte klidně déle.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
Především v červnu je nejmenší šance na déšť, během zimy je tu lezavo a nepříjemně.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Letenky z Prahy jsou drahé a akce výjimečné. Levněji poletíte z Vídně či Německa.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu