Vancouver
Vancouver

Ubytování ve Vancouveru

Kde se ubytovat ve Vancouveru

Downtown

V samotném srdci Vancouveru najdete bezpočet luxusních resortů a hotelů, tomu odpovídají také ceny. Není problém utratit za noc i 300 dolarů. Pokud budete mít štěstí a nejste moc nároční, můžete bydlet i v hotelu nebo rodinném ubytování kolem 90 dolarů. Bydlet ve Vancouveru má tu výhodu, že jste v centru všeho dění, na druhou stranu očekávejte šrumec a hluk.

North Vancouver

Ze severního Vancouveru jste v centru města zhruba za 30 minut autobusem, pomocí přívozu možná ještě dříve. Pokud milujete hory a klid, je to jednoznačně místo pro vás. North Vancouver je jednoznačně nejlepší volbou, pokud chcete vyrazit na treky nebo lyžovat. Nejlevnější hotel pro 2 seženete kolem 130 CAD.

West Vancouver

Někdo by řekl, že je to nejkrásnější místo ve Vancouveru. Jste zároveň blízko pláže a hor, ale v poklidné lokalitě. Do Downtownu to budete mít sice lehce z ruky, ale zase budete mít parádní výhled.

Kitsilano

Kitsilano prý bylo původně obýváno Řeky. V současné chvíli se tu potkáte s kýmkoli. V Kitsilanu, tedy Kits, se můžete kochat výhledem na pláž a užívat jednu z top ten pláží na světě. Kitsilano leží od Downtownu coby kamenem dohodil, můžete sem dojít pěšky nebo dojet na kole.

Ceny

Záleží na vašem rozpočtu, obecně platí, čím blíže Downtownu bydlíte, tím více zaplatíte. Nejlevnější variantou je využít pohostinnosti místních lidí prostřednictvím couchsurfingu, pokud vám nevadí společnost jiných lidí a nepotřebujete své soukromí. Migrace lidí ve Vancouveru je obrovská, proto můžete využít i kanadskou stránku https://vancouver.craigslist.ca a najít tak na ubytování na týden od někoho, kdo jede zrovna na dovolenou. Další variantou je oblíbené airbnb.

Za velmi skromné ubytování přes běžné rezervační portály typu booking.com zaplatíte 80 CAD, v průměru se ubytování ve Vancouveru pohybuje kolem 100 CAD.

Chystáš se do Vancouveru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel ve Vancouveru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.