Co tady objevíš?

Vancouver, přístavní město v Britské Kolumbii, je 3. největším městem Kanady. Město, které má moře a zároveň i hory. Místní tvrdí, že ve Vancouveru můžete surfovat, hrát golf a lyžovat v jeden stejný den. Pacifik sice zdaleka není to, co Thajsko, ale i ve Vancouveru najdete parádní venkovní bazény a přírodní koupaliště.

Vancouver má ideální polohu, neboť Rockies a jiné národní parky v Albertě leží blízko sebe a i zcela neznámé treky máte v dosahu MHD. Vancouver navíc při první návštěvě může připomínat evropský Amsterdam, protože marihuana je cítit skoro všude a obchody s různými druhy čokolád a sladkostmi naleznete na každém rohu – marihuana je zde od podzimu 2018 legální, a to nejen pro lékařské účely. Zato s alkoholem buďte opatrní. Na ulici se pít nesmí. Může však připomínat i asijské megapole s mnoha korejskými či japonskými restauracemi, některé ulice zase připomenou Londýn a jeho typickou atmosféru. Vancouver je zkrátka kosmopolitní město zasazeno do úchvatné krajiny.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Připrav se na
2-5 dní
Na průzkum samotného města budou stačit 2 dny, pro výlety do blízkého okolí se zdržte klidně déle.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
Především v červnu je nejmenší šance na déšť, během zimy je tu lezavo a nepříjemně.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Letenky z Prahy jsou drahé a akce výjimečné. Levněji poletíte z Vídně či Německa.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Stanley park

Stanley park je největší městský park v Kanadě a 3. největší v Severní Americe. Navíc v pěší vzdálenosti od Downtownu. V parku najdete kromě spousty cest pro bruslení nebo cyklistiku také odhadem přes 500.000 stromů.

Zavřít boční panel

Chinatown

V Chinatownu, jedné ze čtvrtí v srdci Vancouveru, na vás dýchne historie ze všech stran. Ať už je to majestátní Milenium Gate, nástěnné malby nebo tradiční čínské obchody s potravinami, kde leckdy těžko uhádnete, co se to skrývá v přepravce za potravinu.

Zavřít boční panel

Gastown

Původní historický Downtown, nyní pouze turistická atrakce se spoustou restaurací a suvenýrshopů. Nejslavnější památkou jsou parní hodiny stojící na rohu ulic Cambie a Water street. Mezi populární každoročně pořádané akce patří jazzový festival nebo mezinárodní cyklistické závody Tour de Gastown.

Zavřít boční panel

Kitsilano Beach

Můžete tu uspořádat piknik, zahrát si volejbal, vykoupat se nebo jen tak sedět pod stromem a pozorovat cvrkot zpovzdálí.

Zavřít boční panel

Third Beach

Třetí pláž ve Stanley parku je známá především proto, že každé úterý k večeru se tu schází mnoho lidí s bubny a loučí se se západem slunce.

Zavřít boční panel

Capilano Bridge

Capilano Suspension Bridge Park je jedna z nejznámějších atrakcí ve Vancouveru. Stezka vede korunami stromů a největším lákadlem je most přes řeku. Do parku se snadno dostanete shutle busem nebo autobusem č. 236 z centra.

Zavřít boční panel

Granville Island

Granville Island je známý především díky tržišti s čerstvými surovinami, galeriemi s uměním nebo malým obchůdkům se suvenýry. Můžete tu strávit pár hodin, ale i půl dne. Během své návštěvy se můžete v cukuletu stát pozorovateli některé z přehlídek nebo se zúčastnit nějakého workshopu.

Zavřít boční panel

Grouse Mountain

K samotnému úpatí hory se dostanete jednoduše autobusem číslo 232, 236 nebo 247. Nahoru se můžete vypravit lanovkou za 56 CAD (platí pro cestu nahoru i dolů, včetně sedačkové lanovky úplně na vrcholu) nebo si to vyjít po svých. Seshora budete mít Vancouver jako na dlani.

Zavřít boční panel

Burnaby Mountain

Na Burnaby Mountain se pohodlně dostanete skytrain v kombinaci s autobusem. Odsud budete mít krásný výhled na provinční park Mt. Seymour nebo Deep Cove a Iron Bay.

Zavřít boční panel

Burnaby Lake

Kromě hory Burnaby stojí za to sejít k rozlehlému jezeru, kromě Burnaby Lake je tu ještě k vidění o něco menší Deer Lake.

Zavřít boční panel

Queen Elizabeth Park

Pokud jste vášnivými milovníky golfu, tak vám tento park neunikne. Kromě golfu si můžete zahrát disc golf nebo se posadit do trávy a užívat si den. V parku najdete také skleník s tropickými rostlinami nebo možnost výhledu na Downtown i s přilehlými horami.

Zavřít boční panel

Sasamat Lake

K jezeru se pohodlně dostanete skytrain a autobusem společně s místní omladinou. Jezero je zcela obklopené horami, na něž lze vylézt. V horkém parnu se můžete vykoupat nebo se svézt na paddleboardu. Na jaře a na podzim zase grilovat.

Zavřít boční panel

Údolí Lynn Valley

V údolí můžete strávit i několik dnů. Nachází se tu mnoho bujné zeleně a stromů a spousta různých stezek pro turistiku různých obtížností. Zabavíte se tu celý den. A opět si sem zajeďte městskou dopravou, bude to pro vás snazší.

Počasí a sezóny ve Vancouveru

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Vancouver
Počasí během roku

6 °C

8 °C

10 °C

13 °C

17 °C

21 °C

24 °C

24 °C

22 °C

15 °C

9 °C

6 °C

Počasí

Vancouver je typickým městem s oceánským klimatem. Letní měsíce jsou suché a teplé, kdežto v zimě prší a prší, ne nadarmo se městu přezdívá "Raincouver"... Průměrná celoroční teplota se pohybuje kolem 11 °C. Od října do ledna se teploty pohybují kolem 5 °C. a srážky dosahují svého maxima. V létě tu panuje příjemných 25 °C v průměru. Na jaře a na podzim očekávejte nejnižší pravděpodobnost deště a příjemné teploty kolem 15 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Ve Vancouveru se stejně jako v ostatních větších městech nebudete nudit skoro nikdy. Pokud nejste milovníci šedivého nebe, vyrazte sem od jara do podzimu. Nejideálnějším měsícem je červen, kdy je velká pravděpodobnost slunného, teplého počasí a navíc neprobíhá hlavní sezona. Když budete mít štěstí, můžete se již koupat v Tichém oceánu. Druhým ideálním měsícem je září, kdy je naopak po sezoně. Během letních měsíců roste jak množství přibývajících turistů, tak cen.

Skvělé akce do Vancouveru

ušetříš až 17%
Tam chceš!
ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 41%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 31%
Akce starší 2 týdnů
18 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu