13 míst, která doporučujeme ve Vancouveru navštívit

Stanley Park

Stanley park

Stanley park je největší městský park v Kanadě a 3. největší v Severní Americe. Navíc v pěší vzdálenosti od Downtownu. V parku najdete kromě spousty cest pro bruslení nebo cyklistiku také odhadem přes 500.000 stromů.

Zobrazit více
Chinatown

Chinatown

V Chinatownu, jedné ze čtvrtí v srdci Vancouveru, na vás dýchne historie ze všech stran. Ať už je to majestátní Milenium Gate, nástěnné malby nebo tradiční čínské obchody s potravinami, kde leckdy těžko uhádnete, co se to skrývá v přepravce za potravinu.

Zobrazit více
Gastown

Gastown

Původní historický Downtown, nyní pouze turistická atrakce se spoustou restaurací a suvenýrshopů. Nejslavnější památkou jsou parní hodiny stojící na rohu ulic Cambie a Water street. Mezi populární každoročně pořádané akce patří jazzový festival nebo mezinárodní cyklistické závody Tour de Gastown.

Zobrazit více
Kitsilano Beach

Kitsilano Beach

Můžete tu uspořádat piknik, zahrát si volejbal, vykoupat se nebo jen tak sedět pod stromem a pozorovat cvrkot zpovzdálí.

Zobrazit více
Third Beach

Third Beach

Třetí pláž ve Stanley parku je známá především proto, že každé úterý k večeru se tu schází mnoho lidí s bubny a loučí se se západem slunce.

Zobrazit více
Capilano Bridge

Capilano Bridge

Capilano Suspension Bridge Park je jedna z nejznámějších atrakcí ve Vancouveru. Stezka vede korunami stromů a největším lákadlem je most přes řeku. Do parku se snadno dostanete shutle busem nebo autobusem č. 236 z centra.

Zobrazit více
Granville Island

Granville Island

Granville Island je známý především díky tržišti s čerstvými surovinami, galeriemi s uměním nebo malým obchůdkům se suvenýry. Můžete tu strávit pár hodin, ale i půl dne. Během své návštěvy se můžete v cukuletu stát pozorovateli některé z přehlídek nebo se zúčastnit nějakého workshopu.

Zobrazit více
Grouse Mountain

Grouse Mountain

K samotnému úpatí hory se dostanete jednoduše autobusem číslo 232, 236 nebo 247. Nahoru se můžete vypravit lanovkou za 56 CAD (platí pro cestu nahoru i dolů, včetně sedačkové lanovky úplně na vrcholu) nebo si to vyjít po svých. Seshora budete mít Vancouver jako na dlani.

Zobrazit více
Burnaby Mountain

Burnaby Mountain

Na Burnaby Mountain se pohodlně dostanete skytrain v kombinaci s autobusem. Odsud budete mít krásný výhled na provinční park Mt. Seymour nebo Deep Cove a Iron Bay.

Zobrazit více
Burnaby Lake

Burnaby Lake

Kromě hory Burnaby stojí za to sejít k rozlehlému jezeru, kromě Burnaby Lake je tu ještě k vidění o něco menší Deer Lake.

Zobrazit více
Queen Elizabeth Park

Queen Elizabeth Park

Pokud jste vášnivými milovníky golfu, tak vám tento park neunikne. Kromě golfu si můžete zahrát disc golf nebo se posadit do trávy a užívat si den. V parku najdete také skleník s tropickými rostlinami nebo možnost výhledu na Downtown i s přilehlými horami.

Zobrazit více
Sasamat Lake

Sasamat Lake

K jezeru se pohodlně dostanete skytrain a autobusem společně s místní omladinou. Jezero je zcela obklopené horami, na něž lze vylézt. V horkém parnu se můžete vykoupat nebo se svézt na paddleboardu. Na jaře a na podzim zase grilovat.

Zobrazit více
Lynn Valley

Údolí Lynn Valley

V údolí můžete strávit i několik dnů. Nachází se tu mnoho bujné zeleně a stromů a spousta různých stezek pro turistiku různých obtížností. Zabavíte se tu celý den. A opět si sem zajeďte městskou dopravou, bude to pro vás snazší.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu