Zpět na seznam míst co vidět na Salu
Sal

Hřbitov mušlí

Oblast zvaná jako Shell Cemetery Beach je zhruba kilometr dlouhá černá kamenitá pláž na které se každé ráno vyplaví z oceánu velké mušle a jejich úlomky. Najdete ji na východním okraji města Santa Maria, těsně přes jihovýchodním cípem ostrova Sal.

Vydejte se sem brzy ráno procházkou po pláži stejně jako místní, kteří mušle nasbírají a poté je čistí a prodávají na molu v Santa Marie. Pokud budete mít štěstí, narazíte i na velké více jak 10 centimetrové celistvé mušle. V opačném případě tu najdete nespočet jejich částí, které se roztříštily o kameny a útesy a zde už zůstávají – právě proto je pláž nazývána hřbitovem mušlí.

Při cestě zpět, než skončí kamenité podloží, najdete malou písčitou pláž, kde můžete snadno vlézt do oceánu a vykoupat se.

Hotely u pláže

Tato oblast není úplně ideální k trávení dovolené, ale i přesto se na předměstí vybudovali menší hotelové apartmány, které uvítáte spíše při individuální cestě. Nejlepší z nich je určitě 4* hotel Budha Beach The Senses Collection, ale ani ten aktuálně cestovní kanceláře nenabízejí.

Nejbližší hotely jsou v centru Santa Maria, my vám však doporučujeme až jihozápadní cíp ostrova, kde najdete ty nejlepší 5* resorty. Podívejte se na nabídku dovolené na Kapverdách.

  • Naviguj: 16.5952, -22.8948

Další místa na Salu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu