Sal

9 míst co vidět na Salu

Santa Maria

Město, Písčitá pláž

Molo v Santa Maria

Hlavní středobod dění celého ostrova Sal je v městečku Santa Maria a jeho blízkém okolí. Najdete tu vše od hotelů, promenády, pláží, barů, kostelů přes prodejnu odsolené vody pro místní obyvatele až po dlouhé molo s každodenním prodejem čerstvě ulovených ryb.

Vy, jakožto turista, budete v Santa Marii ubytovaní, neboť v centru města i jeho přilehlém okolí se nachází 90 % ubytovacích kapacit z celého ostrova - viz kapitola ubytování na Salu.

Molo v Santa Maria

Pontão de Santa Maria je dlouhé molo táhnoucí se přes celou pláž od hlavní promenády.

Každé ráno okolo desáté hodiny se sem sjíždějí místní rybáři na pestrobarevných loďkách, aby zde očistili ulovené ryby a prodali je do restaurací a místním.

Sledujte Kapverďany při jejich každodenní činnosti, načerpejte tu jedinečnou atmosféru vůně ryb, oceánu a dokonalé pohody.

Pokud máte chuť na něco dobrého, sedněte si na zahrádku na pláži místního baru Olá Brasil. Určitě vám můžeme doporučit místní koktejl Caipirinha.

Bohoslužby v místních kostelech

Pokud jste věřící, nenechte si uniknout příležitost být u kapverdských modliteb.

Každou neděli se v kostele Igreja Católica de S. Maria a Kostele Nazaretských konají nedělení modlitby. Kostely jsou od sebe vzdálené sotva 30 metrů a vzhledem k faktu, že se modlitby konají v rozdílné časy, můžete navštívit obě.

Nejste-li věřící, nedoporučujeme vám návštěvu v čase konání modlitby. Celá trvá 1 hodinu a nesluší se ji narušovat v průběhu. Navíc místní obyvatelé sem chodí svátečně oblečeni, což turisté v plavkách nejsou a zbytečně tím uráží místní.

Kostel můžete navštívit i kdykoliv mimo modlitbu.

Pláž v Santa Maria

Hlavní písčitá pláž se táhne od mola na západ a podél jihozápadního cípu. Právě zde jsou vystaveny pětihvězdičkové resorty do kterých turisté míří. Druhá pláž směrem na východ od mola je nazývána jako Hřbitov mušlí - přečtěte si proč.

Pláž je dlouhá, písčitá a dostatečně široká. Nemusíte se tedy obávat toho, že tu budete jako sardinky.

Veškeré resorty mají vlastní lehátka, slunečníky a plážové bary.

Vstup do moře je pozvolný, ale v zimních měsících může být oceán rozbouřený a u břehů se lámat velké vlny. Sledujte proto plavčíky, kteří vás na nebezpečí vstupu do moře případně upozorní.

Hotely v Santa Maria

V jakých resortech budete trávit vaši dovolenou? Určitě se nemusíte bát, že byste se výběrem spálili. Jak pěti tak i čtyřhvězdičkové hotely dostávají svého hodnocení a kvalitou vás překvapí.

Počítejte s tím, že 5* budou asi o 5 tisíc na týden a osobu dražší, než ty čtyřhvězdy.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 04. 04. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.