Kazachstán
Kazachstán

Co vidět a navštívit v Kazachstánu

9 míst co vidět v Kazachstánu

Astana, Kazachstán
Astana

Hlavní město Kazachstánu Astana (dříve Astana, pak Nur-Sultan a nyní opět Astana) se spoustou moderních a výškových budov. V centru města se nachází mnoho restaurací, kaváren, muzeí a nákupních středisek. Určitě nesmíte minout věž Bayterek s přilehlou pěší zónou Nurzhol Boulevard, Palác míru a harmonie, mešita Sultan Khasret Mosque či prezidentský palác Ak Orda. Můžete navštívit také Kazašské národní muzeum (v pondělí zavřené).

Zobrazit místo
Almaty a hory
Almaty

Největší město Kazachstánu, v němž stojí za vidění budova opery a její okolí, kde jsou široké pěší zóny a hrají zde místní umělci. K návštěvě také doporučujeme obrovské tržiště Green Bazaar či Park of the 28 Guardsmen a Chrám Nanebevzetí Páně.

Zobrazit místo
Kazachstán
NP Altyn Emel

Nádherný národní park asi 4 hodiny jízdy autem z Almaty. Po zaplacení vstupu se můžete vydat k 50 km vzdálené písečné duně (Singing Dune) nebo 80 km k horám Aktau. DŮLEŽITÉ INFORMACE: Je nutné cestovat terénním autem. Vstup do NP Altyn Emel se musí zaplatit již v obci Basshi, kde vám vyřídí povolení pro vjezd a popíší, co všechno lze navštívit. Bez povolení vás místní „ranger“ nepustí přes závory, které jsou cestou k Singing Dune a Aktau…

Zobrazit místo
Kazachstán
Charyn Canyon

Obdoba amerického Grand Canyonu, k němuž se dostanete obyčejným autem – je zde nová asfaltová silnice. Míří sem hodně turistů i místních, ale vzhledem k jeho velké rozloze se s nikým nikde netlačíte. Dá se zvolit prohlídka pěšky, skupiny turistů jezdily v menších vozítkách. K přespání a občerstvení jsou asi 3 km od parkoviště k dispozici také jurty. ORIENTAČNÍ CENA: 800 KZT / osoba (bez noclehu, s poplatkem za vjezd autem).

Zobrazit místo
Kazachstán
Kaindy Lake

Jezero v pohoří Ťan-Šan ve výšce 2.000 m n. m., z něhož ční kmeny stromů. Leží východně od Almaty a posledních 15 km vede po nezpevněné silnici, na niž je zapotřebí terénní auto – musíte jet i skrz řeku. Od parkoviště a místa noclehu to je pěšky k jezeru pouze 10–15 minut. Prohlídka se nejvíce vyplatí večer nebo brzy ráno, abyste se vyhnuli davům. Je sem možné dojet i na koni. ORIENTAČNÍ CENA: 1.100 KZT / osoba (s noclehem ve stanu, s poplatkem…

Zobrazit místo
Kazachstán
Kolsai Lakes

Kolsai Lakes Jezera, u nichž se dá strávit celé dny. K prvnímu vede nová silnice, proto tady počítejte s mnoha lidmi. Ty uvidíte jen na začátku, chtějí fotku z mola, na niž dokonce čekají frontu. Dá se podniknout i trek k dalším jezerům, případně si půjčit koně. První jezero se dá celé obejít i když značená cesta je patrná jen z jedné strany. Z levé strany vede trochu náročnější cesta lesem, z druhé strany štěrková cesta, kterou jezdí lidé i na…

Zobrazit místo
Kazachstán
Velké Almatinské jezero

Big Almaty Lake je jezero situované asi 30 km jižně od Almaty, které nabízí úžasné výhledy. Nachází se ve výšce přes 2.500 m n. m. a z Almaty vás k němu může dovézt i taxi. 

Zobrazit místo
Kazachstán
Aralské jezero

Jezero na hranici s Uzbekistánem, jež dnes zaujímá pouze zlomek ze své původní rozlohy. Místa, která byla dříve pod vodní hladinou, dnes mohou skýtat novou neobjevenou destinaci pro cestovatele. Jsou zde k vidění vraky lodí.

Zobrazit místo
Kazachstán
Jezero Balchaš

Jezero ve východní části Kazachstánu unikátní svými vlastnostmi. V západní části je voda brakická, ve východní slaná. V okolí jezera kromě měst naleznete písečné pouště, otevřenou krajinu, ale také pahorkatiny kazašské plošiny. V okolí jezera leží nádherný žulový masiv Bektau-Ata.

Zobrazit místo

Chystáš se do Kazachstánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 09. 2022