Kazachstán
Kazachstán

Víza do Kazachstánu

Vízum

Od ledna 2017 již není k turistickým cestám do 30 dnů potřeba vízum. K návštěvě Kazachstánu tak stačí pouze cestovní pas, který je platný alespoň 6 měsíců po datu cesty.

Pokud pobyt přesáhne 30 dnů, je nutné požádat o vízum – informace hledejte zde.

Další dokumenty

Po příletu od pracovníka provádějícího pasovou kontrolu dostanete také migrační kartu. Na ní je více kolonek, vyplníte však pouze jméno, příjmení, národnost, důvod návštěvy a po celou dobu pobytu ji máte u sebe. 

Očkování

Pro cestu do Kazachstánu není žádné očkování povinné, stačí základní (žloutenka typu A, B) a doporučuje se také břišní tyfus. Vzhledem k mnoha potulujícím se psům je vhodné také očkování proti vzteklině.

Celní předpisy

Obecně se může dovézt a vyvézt do 70 kg osobních věcí a peněz do hodnoty 2.000 USD. Při překročení jakéhokoli z těchto dvou ukazatelů bude účtováno clo ve výši 20 % ceny dovážených / vyvážených věcí.

Je povoleno dovézt do 5 kartonů cigaret, 5 litrů piva a 2 litrů tvrdého alkoholu. Ve vývozu je také omezen vývoz lososovitých a jeseterovitých ryb nebo kaviáru do 1 kg. V případě dovozu či vývozu živých zvířat je potřeba veterinární osvědčení

Chystáš se do Kazachstánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.