Mombasa

Co dělat v Mombase

Pláže

Druhé největší keňské město nabízí kilometry pláží s bílým pískem, jimž lze, vzhledem k velmi vysokým teplotám, jen stěží odolat. Většina pláží patří k některému z hotelů nebo je vstup na ně zpoplatněn (Nyali Beach). Mimo největší turistická centra však není problém najít pláže s volným vstupem (Shelly Beach, částečně i Diani Beach). Zároveň nezapomeňte, že v Mombase není moře, ale oceán, tudíž musíte počítat s každodenním přílivem a odlivem – koupání tedy není možné celý den.

Procházky

Mombasa není jen o koupání, ale i o poznávání. Centrum města vypadá z historických důvodů úplně jinak než to nairobské, a proto je velice zajímavé si ho projít. Mombasa je značně ovlivněna arabskou kulturou, což je znát i na tamní architektuře – město tak na Evropany působí exotičtěji. Většina lidí ve starém městě z turistů žije, tudíž se nemusíte bát o svou bezpečnost – naopak můžete počítat s velkou ochotou místních vám s čímkoli pomoci.

Přírodní rezervace

Na své si v Mombase přijdou i milovníci zvířat. Přímo ve městě nebo v jeho těsné blízkosti se nachází několik menších přírodních rezervací, které jsou ideální na kratší výlety. Speciálně se vyplatí pro lidi, kteří se z nějakého důvodu nechystají na safari. Nejzajímavější je zřejmě Colobus Reservation, ale za návštěvu stojí i Mamba Village Centre či Haller Park. Podvodní život pak můžete obdivovat v Mombasa Marine National Park and Reserve.

Muzea

Přístavní město nabízí i kulturní vyžití. Těšit se můžete na různá muzea či historické pevnosti. Asi nejlákavější je v tomto ohledu bývalá portugalská pevnost a překladiště otroků Fort Jesus, která dnes funguje jako poměrně rozsáhlé muzeum se skvělými výhledy na moře.

Noční život

Mombasa je muslimské město, což znamená, že většina místních nepije alkohol. Pro turistu však není větší problém si ho obstarat. Buď můžete zajít do větších supermarketů, kde je vždy k dispozici, nebo do téměř kteréhokoli baru v blízkosti pláže (především Nyali Beach). Na těchto místech se zároveň téměř každý večer konají všemožné párty, takže o zábavu je postaráno. Zvlášť, když teplota v noci neklesá pod 20 °C.

Chystáš se do Mombasy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.