Zavřít boční panel

Ubytování v Mombase

Kde se ubytovat v Mombase

Mombasa nabízí poměrně pestrou paletu ubytovacích zařízení. Vzhledem k vysokým teplotám ale asi nejlépe uděláte, pokud si seženete nocleh co nejblíže oceánu. V takovém případě máte v podstatě tři možnosti. Nejlevnější a nejautentičtější ubytování najdete poblíž Shelly Beach, průměrně drahý a klidný příměstský nocleh nabízí Diani Beach a nejdražší a nejluxusnější pobyt si užijete poblíž Nyali Beach.

Ceny

Nejlevnější dvojlůžkový pokoj vás vyjde v přepočtu na 400 Kč. Jak už to bývá, nemůžete za takové peníze očekávat žádný luxus, ale pokud vám jde čistě jen o přespání, nemáte se čeho bát.

Ceny hotelů u pláže začínají na 700 Kč, ale celkově jsou hodně závislé na tom, u které pláže se chcete ubytovat. Mohou se tak vyšplhat i na několikanásobné částky.

Za noc v luxusním resortu zaplatíte od 2.000 do 6.000 Kč.

Vyhledej si svůj hotel v Mombase. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Druhé největší keňské město nabízí zcela odlišné prostředí než Nairobi. Důvody jsou především historické: díky blízkosti oceánu byla Mombasa již od dávné historie ovlivňována arabskými mořeplavci, kteří si přinesli svou architekturu i zvyky. Jednoduše řečeno je dnešní Mombasa historické muslimské město, zatímco Nairobi založené až ve 20. století se dá označit jako moderní a křesťanské město. Návštěvu Mombasy si tudíž užijí především turisté zajímající se o historii a odlišnou kulturu. Na své si však díky již zmíněnému oceánu přijdou i milovníci koupání a vysokých teplot. V Mombase na vás totiž čekají typické africké teploty.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2 dny
2 dny stačí na prohlídku města. Pak už záleží na vás, jak dlouho chcete být u moře.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Leden - duben
Nejteplejší a nejsušší měsíce. Od května do konce roku prší poměrně často
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
Cena za letenky z Prahy. Výrazně levnější můžou být letenky z Vídně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu