Mombasa

Co vidět a navštívit v Mombase

10 míst co vidět v Mombase

Mombasa

Nyali Beach

Většina turistických resortů, barů a diskoték se nachází podél Nyali Beach. Pokud jste tam ubytováni, budete mít vlastní hotelovou pláž. Pokud bydlíte někde jinde, můžete se na některou pláž dostat za mírný poplatek. Na pláži na vás budou čekat místní podnikavci prodávající výrobky všeho druhu a nabízející se i jako placení průvodci po pláži – za pár šilinků tak můžete přímo v oceánu vidět mořské hvězdice, kraby, korály či sumýše (mořské okurky)…

Zobrazit místo
Mombasa

Shelly Beach

Ačkoli Nyali Beach rozhodně stojí za návštěvu, především méně náročným turistům toužícím po poznání doporučujeme najít si ubytování na druhé straně Mombasy, poblíž Shelly Beach. Na ní nepotkáte téměř žádné turisty, naopak ji využívají místní obyvatelé. Chybí tam také velké turistické resorty, ale nenáročnému turistovi budou stačit tamní malé hotely či guesthousy, které jsou několikanásobně levnější než ubytování poblíž Nyali Beach. Další výhodou…

Zobrazit místo
Mombasa

Diani Beach

Kompromisem mezi plážemi Nyali a Shelly pak může být Diani Beach – pláž nacházející se za hranicemi Mombasy nabízí oproti Nyali Beach božský klid, ale na rozdíl od Shelly Beach má i kompletní turistickou infrastrukturu. Nevýhodou může být nutnost dojíždění do města.

Zobrazit místo
Mombasa

Marine National Park and Reserve

V těsné blízkosti Nyali Beach můžete obdivovat podmořský život v snadno přístupné podvodní rezervaci. S obyčejným šnorchlem uvidíte velké želvy, pestrobarevné ryby a krásné korály. Na ta nejlepší místa se však musíte přepravit poměrně drahým turistickým katamaránem.

Zobrazit místo
Mombasa

Wild Waters

Alternativou k přírodním plážím může být venkovní aquapark Wild Waters. Ten přijde vhod především v době odlivu, během něhož se můžete v oceánu akorát tak procházet. Čekají na vás všechny atrakce známé z evropských aquaparků, k nimž je navíc v Mombase DJ hrající plavcům nejnovější keňské hity. Vstupné činí 300 Kč, pokud si však chcete pouze zaplavat a nevyužívat vodní atrakce, zaplatíte pouze 65 Kč.

Zobrazit místo
Mombasa

Old Town

Staré město je zřejmě nejautentičtější částí Mombasy. Na rozdíl od pražského Starého Města si dokázalo udržet své kouzlo a jedinečnost. Království starších domků arabské architektury, mešit, pouličních trhů či starých dědečků posedávajících na chodníku a žvýkajících místní specialitu khat nepřitahují takové masy turistů, proto se tu budete cítit opravdu autenticky. Pokud budete respektovat místní, oni budou respektovat i vás a nemusíte se tak…

Zobrazit místo
Mombasa

Fort Jesus

Bývalá portugalská pevnost postavená v roce 1591 je i po mnoha staletích ve výborném stavu. Nabízí tak dnešním turistům pohled na tehdejší vojenskou architekturu, přičemž návštěvníkům poskytuje vhled do ne příliš známé historie. Není náhodou, že pevnost byla v roce 2011 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Za 250 korun si můžete sami projít celou pevnost a kochat se výhledy na moře. Jen počítejte s tím, že si vás hned na začátku…

Zobrazit místo
Mombasa

Colobus Conservation

Záchranné centrum pro vězněné a ilegálně prodávané primáty se snaží rozbíjet pašerácké sítě, postarat se o zdraví vězněných opic a jejich následný návrat do volné přírody. Návštěvník si může během komentované prohlídky projít několik výběhů aktuálně chovaných opic a být jim přitom výrazně blíž než během safari. Vstupné činí 160 korun.

Zobrazit místo
Mombasa

Mamba Village Centre

Malá přírodní rezervace s krokodýly, želvami, pštrosy či hady. Primárně však slouží jako krokodýlí farma – proto tam těchto plazů uvidíte požehnaně. Sympatičtí průvodci vám vysvětlí, jak farma funguje a odvážlivcům položí na hlavu malého krokodýla. Rozhodně se však nejedná o vhodné místo pro vegetariány. Zvlášť, když si na konci prohlídky můžete v tamní restauraci dát právě krokodýla. Vstupné stojí 215 korun.

Zobrazit místo
Mombasa

Haller Park

Přímo v Mombase se nachází malá přírodní rezervace s hrochy, žirafami, želvami a dalšími zvířaty. Žirafy a želvy si můžete v případě zájmu sami nakrmit, což ocení především děti. Jinak bychom však Haller Park doporučovali pouze jako alternativu pro lidi, kteří se nemohou dostat na safari. Vstupné činí 170 korun.

Zobrazit místo

Chystáš se do Mombasy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu