Vízum

Pro vstup do Keni potřebujete vízum. Pro pobyt do 3 měsíců vám bude stačit turistické, které si pohodlně obstaráte online na: evisa.go.ke/evisa.html.

Za podání žádosti zaplatíte nevratný poplatek 50 dolarů. Vyřízení trvá v řádu jednotek pracovních dnů. Turistické vízum se dá jednou prodloužit o další 3 měsíce – žádost podáte osobně na imigračním úřadu v Nairobi. V případě delších (například pracovních nebo studijních) pobytů je vyžadován jiný typ víza.

Další dokumenty

V online žádosti o vízum musíte prokázat, že máte zajištěné ubytování a koupenou zpáteční letenku. V případě delších pobytů však stačí mít zajištěné ubytování pouze na prvních pár nocí. Navíc vždy můžete využít možnosti zrušení rezervace po obdržení víza. Nikdo vám naopak nebude kontrolovat, kolik s sebou máte peněz.

Očkování

Při vstupu do země vám může být zkontrolován mezinárodní očkovací průkaz, v němž musíte mít záznam o očkování proti žluté zimnici. Ostatní vakcíny a dispozice antimalariky jsou již dobrovolné.

Celní předpisy

Vývoz, průvoz, ale i dovoz jakýchkoli předmětů pocházejících nebo vyrobených z divoké zvěře (trofeje, výrobky ze slonoviny nebo z kůže chráněných druhů zvířat, ale i například i mořské fauny) je trestný. Zakázán je i vývoz živých divokých zvířat, hmyzu nebo rostlinných druhů bez zvláštního povolení.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
IvetaIv

Ahoj, bylo mi v CK receno, ze se musim otestovat u nas. Kdy leis?

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, zajímalo by mě když se budu vracet z Keni zpátky do CR, jestli se musim nechat otestovat v Keni nebo az v CR?

Diky za odpoved.

před rokem
Avatar uživatele
IvetaIv

Ahoj Jakube, byl jsi v Keni? Pokud ano, musel ses testovat před odletem do ČR? Díky za odpověď

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu