Zábava a noční život

Cartagena de Indias je centrem turistiky a zábavy v Kolumbii, najdete tu největší koncentraci živých barů nabízejících všechen představitelný alkohol, luxusní i velmi levné restaurace i diskotéky. 

V místních barech se hodně tančí, především kolumbijská salsa pochopitelně, ale i různé mixy tradičních afrických rytmů i současné populární hudby. Nejživější je v tomto směru oblast historického centra a čtvrti Getsemaní. 

Mezi nejlepší a nejtradičnější místa noční zábavy patří bar Salsa Donde Fidel na rohu Plaza de la Aduana v historickém centru, hned vedle něj je Hard Rock Café Cartagena. Zábava tu proudí do pozdních nočních hodin a rozhodně se nesoustředí jen na interiér baru, pohodu si užijete i v ulicích okolo. 

Oblíbený mezi místními je například Bazurto Social Club jen pár kroků přes ulici od hlavního turistického centra (ulice Carrera 9). 

Minimálně v okolí historického centra a v Bocagrande se nemusíte bát vyjít na ulici v noci o nic víc než ve dne. 

Pláže a koupání 

Prakticky celé pobřeží Cartageny od Bocagrande přes centrum až po předměstí La Boquilla vyplňují dlouhé písčité pláže. Nečekejte ale moc, jedná se spíše o podprůměr, pláže jsou relativně špinavé, stejně jako moře, bez zázemí a vždy s blízkostí hlavní silnice. Jedině snad v Bocagrande vypadají pláže lépe, nicméně mnoho z nich je přístupná jen hostům z hotelových resortů. 

Chcete-li si užít den na hezké pláži s čistým mořem i s možnostmi šnorchlování, budete muset vyrazit lodí asi 2 hodinky na poloostrov Barú nebo ostrov Isla Grande.  

Většina turistických lodí vyplouvá z mola La Bodeguita (stejnojmenná zastávka autobusu) na okraji historického centra směrem ke čtvrti Bocagrande. Stanoviště lodí není na otevřeném moři, ale v zálivu Getsemaní. Na ostrov Grande i poloostrov Barú vyplouvají lodě mezi 8 a 10 ráno, není potřeba předchozí rezervace. Zpět se vrací kolem 16.–17. hodiny. Zpáteční lístek stojí mezi 50 a 60.000 pesos. 

Koloniální historie 

Cartagena má jedno z nejzachovalejších historických center i s téměř kompletním opevněním ze všech kolumbijských měst. Ponořte se do spleti úzkých uliček a nasávejte atmosféru dávných časů. V centru je mnoho menších muzeí zabývajících se širokou historií Cartageny, návštěva každého z nich vám však obvykle nezabere více než slabou hodinku. 

Historie města sahá až do roku 1533 a doby španělské kolonizace, kdy se Cartagena de Indias stala jedním z nejdůležitějších přístavních měst v Latinské Americe. Mimochodem, stejný název jako španělské město Cartagena nenese ta kolumbijská jen tak náhodou. Právě po ní totiž byla pojmenována.  

Projížďky lodí 

V okolí Caratageny je spousta malých přírodních pláží, národních parků, zátok… Není nic jednoduššího než zajít na turistické molo La Bodeguita nacházející se mezi historickým centrem a čtvrtí Bocagrande a u stánků si vybrat jeden z mnoha výletů po moři. Dorazte sem vždy brzy ráno, nejpozději do 10:00, kdy vyplouvá většina lodí. 

Připravte si částku kolem 50 až 60.000 pesos na den. 

Kasina 

Milovníci hazardu si v Cartageně přijdou na své. Město je vlastně jihoamerickým Las Vegas, ve čtvrti Bocagrande je koncentrace kasin jedna z nejvyšších na světě. Hlavní ulice „Carrera 2“ je pro místní to samé, co „The Strip“ v Las Vegas. 

Výlety do okolí 

Když už budete v Cartageně, byla by škoda zůstat jen ve městě. Kromě výše zmíněných koupacích výletů na blízké ostrůvky se můžete vydat i po zemi, kupříkladu k bahenní sopce El Totumo, kde můžete ulevit svým nervům v teplé bahenní lázni. Sopka je sice vysoká jen cca 15 metrů, ale hluboká přes 2 tisíce metrů, přičemž bahno stále cirkuluje, tedy je čisté. 

Protože k sopce se nedostanete žádnou veřejnou dopravou, nabízí se buď půjčení auta, nebo zaplacení jednodenního zájezdu u jedné z mnoha turistických agentur, které najdete na každém rohu v historickém centru. Za denní výlet zaplatíte kolem 50–60.000 pesos. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu