Průvodce městem
Cartagena, město kontrastů
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Cartageně de Indias

Zábava a noční život

Cartagena de Indias je centrem turistiky a zábavy v Kolumbii, najdete tu největší koncentraci živých barů nabízejících všechen představitelný alkohol, luxusní i velmi levné restaurace i diskotéky. 

V místních barech se hodně tančí, především kolumbijská salsa pochopitelně, ale i různé mixy tradičních afrických rytmů i současné populární hudby. Nejživější je v tomto směru oblast historického centra a čtvrti Getsemaní. 

Mezi nejlepší a nejtradičnější místa noční zábavy patří bar Salsa Donde Fidel na rohu Plaza de la Aduana v historickém centru, hned vedle něj je Hard Rock Café Cartagena. Zábava tu proudí do pozdních nočních hodin a rozhodně se nesoustředí jen na interiér baru, pohodu si užijete i v ulicích okolo. 

Oblíbený mezi místními je například Bazurto Social Club jen pár kroků přes ulici od hlavního turistického centra (ulice Carrera 9). 

Minimálně v okolí historického centra a v Bocagrande se nemusíte bát vyjít na ulici v noci o nic víc než ve dne. 

Pláže a koupání 

Prakticky celé pobřeží Cartageny od Bocagrande přes centrum až po předměstí La Boquilla vyplňují dlouhé písčité pláže. Nečekejte ale moc, jedná se spíše o podprůměr, pláže jsou relativně špinavé, stejně jako moře, bez zázemí a vždy s blízkostí hlavní silnice. Jedině snad v Bocagrande vypadají pláže lépe, nicméně mnoho z nich je přístupná jen hostům z hotelových resortů. 

Chcete-li si užít den na hezké pláži s čistým mořem i s možnostmi šnorchlování, budete muset vyrazit lodí asi 2 hodinky na poloostrov Barú nebo ostrov Isla Grande.  

Většina turistických lodí vyplouvá z mola La Bodeguita (stejnojmenná zastávka autobusu) na okraji historického centra směrem ke čtvrti Bocagrande. Stanoviště lodí není na otevřeném moři, ale v zálivu Getsemaní. Na ostrov Grande i poloostrov Barú vyplouvají lodě mezi 8 a 10 ráno, není potřeba předchozí rezervace. Zpět se vrací kolem 16.–17. hodiny. Zpáteční lístek stojí mezi 50 a 60.000 pesos. 

Koloniální historie 

Cartagena má jedno z nejzachovalejších historických center i s téměř kompletním opevněním ze všech kolumbijských měst. Ponořte se do spleti úzkých uliček a nasávejte atmosféru dávných časů. V centru je mnoho menších muzeí zabývajících se širokou historií Cartageny, návštěva každého z nich vám však obvykle nezabere více než slabou hodinku. 

Historie města sahá až do roku 1533 a doby španělské kolonizace, kdy se Cartagena de Indias stala jedním z nejdůležitějších přístavních měst v Latinské Americe. Mimochodem, stejný název jako španělské město Cartagena nenese ta kolumbijská jen tak náhodou. Právě po ní totiž byla pojmenována.  

Projížďky lodí 

V okolí Caratageny je spousta malých přírodních pláží, národních parků, zátok… Není nic jednoduššího než zajít na turistické molo La Bodeguita nacházející se mezi historickým centrem a čtvrtí Bocagrande a u stánků si vybrat jeden z mnoha výletů po moři. Dorazte sem vždy brzy ráno, nejpozději do 10:00, kdy vyplouvá většina lodí. 

Připravte si částku kolem 50 až 60.000 pesos na den. 

Kasina 

Milovníci hazardu si v Cartageně přijdou na své. Město je vlastně jihoamerickým Las Vegas, ve čtvrti Bocagrande je koncentrace kasin jedna z nejvyšších na světě. Hlavní ulice „Carrera 2“ je pro místní to samé, co „The Strip“ v Las Vegas. 

Výlety do okolí 

Když už budete v Cartageně, byla by škoda zůstat jen ve městě. Kromě výše zmíněných koupacích výletů na blízké ostrůvky se můžete vydat i po zemi, kupříkladu k bahenní sopce El Totumo, kde můžete ulevit svým nervům v teplé bahenní lázni. Sopka je sice vysoká jen cca 15 metrů, ale hluboká přes 2 tisíce metrů, přičemž bahno stále cirkuluje, tedy je čisté. 

Protože k sopce se nedostanete žádnou veřejnou dopravou, nabízí se buď půjčení auta, nebo zaplacení jednodenního zájezdu u jedné z mnoha turistických agentur, které najdete na každém rohu v historickém centru. Za denní výlet zaplatíte kolem 50–60.000 pesos. 

Co tady objevíš?

Přístavní město na severu Kolumbie přitahuje davy turistů hned z několika důvodů. Zachovalé historické centrum z roku 1533 s masivním opevněním na pár stech metrech střídá moderní čtvrť s mrakodrapy, luxusními bary a karibskými plážemi, abyste na dalších pár stech metrech dorazili do typicky kolumbijsky živelných míst, kde se najíte za 50 Kč a napijete džusu z čerstvě vymačkaných pomerančů za 12 kaček. Cartagena da Indias je zkrátka městem kontrastů. Historie, zábava, luxus, koupání i dovolená za pár korun, to všechno se snoubí na malé rozloze a vybere si tu opravdu naprosto každý. 

Zastavit by se tu měli všichni, kteří poprvé navštíví Kolumbii, přechod z „civilizace“ do neznáma nebude tak drastický. Cartagena je zkrátka místo, které v sobě kombinuje karibskou pohodu, západní zábavu a jižanský temperament. 

Bezpečnost

Cartagena patří mezi vůbec nejbezpečnější kolumbijská města. Jedině v historickém centru hrozí zvýšené riziko kapesních krádeží, jinak se bez obav pohybujte kdekoliv po městě, a to dokonce i v noci. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2-4 dny
Víkendovka bude na základní poznání stačit. Město je spíš vhodné pro zábavu než na týdenní válení u moře.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - květen
V tuto dobu panuje bezmračné počasí. Teplo je však celoročně stejné.
Více o počasí
Letenky od
15.000 Kč
Tolik zaplatíte za letenky z Vídně, z Prahy výrazně dráž. V akci i za 12.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu