Lokality 

Cartagena je sice velmi rozlehlé město, většinu plochy ale zabírají méně atraktivní čtvrti, kde žijí místní. Turistické lokality jsou fakticky jen dvě. 

Oblast historického centra a přilehlé čtvrti Getsemaní nabídne nespočet menších hotýlků a apartmánů a je z hlediska logistiky asi nejlepší k bydlení. Leží v centru turistického zájmu, relativně blízko to je i na letiště.  

Moderní čtvrť Bocagrande je druhou lokalitou, kde se nejčastěji ubytovává. Najdete tu luxusní hotely i běžná 3* zařízení. V Bocagrande se ubytujte, chcete-li mít pláž i zábavu v podobě nespočtů kasin a restaurací jen pár kroků od hotelu. 

Chcete-li na ubytování maximálně ušetřit, nabízí se ubytování v menších penzionech například ve čtvrti Crespo u letiště, která je od centra vzdálená 15 minut jízdy taxíkem nebo v oblastech La Castellena nebo Madrigal, odkud se dá do centra dojet expresními autobusy MHD. 

Ceny 

Cenová hladina se velmi různí. Cartagena je nejturističtější město v Kolumbii, což má za následek dvě roviny. Spousta hotelů je předražených s cenami na plně západní úrovni, na druhou stranu nabídek je tu tolik, že nebude problém najít opravdu levné a pěkné bydlení. 

Průměrná cena za pokoj v dobře hodnoceném malém hotelu v centru nebo poblíž se pohybuje kolem 1.000 Kč, lepší nabídky pak startují na 1.600 Kč. 

Luxusnější hotely v Bocagrande většinou nabízí pokoje od 2.500 Kč, naopak bydlení v apartmánech mimo centrum nemusí stát ani 600 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. V Cartageně si zkrátka vybere každý. Jak náročný cestovatel, tak i člověk, kterému hotel slouží opravdu jen jako střecha nad hlavou přes noc. 

Vyhledej si svůj hotel v Cartageně de Indias. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu