Zavřít boční panel

Ubytování v Cartageně de Indias

Lokality 

Cartagena je sice velmi rozlehlé město, většinu plochy ale zabírají méně atraktivní čtvrti, kde žijí místní. Turistické lokality jsou fakticky jen dvě. 

Oblast historického centra a přilehlé čtvrti Getsemaní nabídne nespočet menších hotýlků a apartmánů a je z hlediska logistiky asi nejlepší k bydlení. Leží v centru turistického zájmu, relativně blízko to je i na letiště.  

Moderní čtvrť Bocagrande je druhou lokalitou, kde se nejčastěji ubytovává. Najdete tu luxusní hotely i běžná 3* zařízení. V Bocagrande se ubytujte, chcete-li mít pláž i zábavu v podobě nespočtů kasin a restaurací jen pár kroků od hotelu. 

Chcete-li na ubytování maximálně ušetřit, nabízí se ubytování v menších penzionech například ve čtvrti Crespo u letiště, která je od centra vzdálená 15 minut jízdy taxíkem nebo v oblastech La Castellena nebo Madrigal, odkud se dá do centra dojet expresními autobusy MHD. 

Ceny 

Cenová hladina se velmi různí. Cartagena je nejturističtější město v Kolumbii, což má za následek dvě roviny. Spousta hotelů je předražených s cenami na plně západní úrovni, na druhou stranu nabídek je tu tolik, že nebude problém najít opravdu levné a pěkné bydlení. 

Průměrná cena za pokoj v dobře hodnoceném malém hotelu v centru nebo poblíž se pohybuje kolem 1.000 Kč, lepší nabídky pak startují na 1.600 Kč. 

Luxusnější hotely v Bocagrande většinou nabízí pokoje od 2.500 Kč, naopak bydlení v apartmánech mimo centrum nemusí stát ani 600 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. V Cartageně si zkrátka vybere každý. Jak náročný cestovatel, tak i člověk, kterému hotel slouží opravdu jen jako střecha nad hlavou přes noc. 

Vyhledej si svůj hotel v Cartageně de Indias. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Přístavní město na severu Kolumbie přitahuje davy turistů hned z několika důvodů. Zachovalé historické centrum z roku 1533 s masivním opevněním na pár stech metrech střídá moderní čtvrť s mrakodrapy, luxusními bary a karibskými plážemi, abyste na dalších pár stech metrech dorazili do typicky kolumbijsky živelných míst, kde se najíte za 50 Kč a napijete džusu z čerstvě vymačkaných pomerančů za 12 kaček. Cartagena da Indias je zkrátka městem kontrastů. Historie, zábava, luxus, koupání i dovolená za pár korun, to všechno se snoubí na malé rozloze a vybere si tu opravdu naprosto každý. 

Zastavit by se tu měli všichni, kteří poprvé navštíví Kolumbii, přechod z „civilizace“ do neznáma nebude tak drastický. Cartagena je zkrátka místo, které v sobě kombinuje karibskou pohodu, západní zábavu a jižanský temperament. 

Bezpečnost

Cartagena patří mezi vůbec nejbezpečnější kolumbijská města. Jedině v historickém centru hrozí zvýšené riziko kapesních krádeží, jinak se bez obav pohybujte kdekoliv po městě, a to dokonce i v noci. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2-4 dny
Víkendovka bude na základní poznání stačit. Město je spíš vhodné pro zábavu než na týdenní válení u moře.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - květen
V tuto dobu panuje bezmračné počasí. Teplo je však celoročně stejné.
Více o počasí
Letenky od
15.000 Kč
Tolik zaplatíte za letenky z Vídně, z Prahy výrazně dráž. V akci i za 12.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu