Cartagena
Cartagena de Indias

Ubytování v Cartageně de Indias

Lokality 

Cartagena je sice velmi rozlehlé město, většinu plochy ale zabírají méně atraktivní čtvrti, kde žijí místní. Turistické lokality jsou fakticky jen dvě. 

Oblast historického centra a přilehlé čtvrti Getsemaní nabídne nespočet menších hotýlků a apartmánů a je z hlediska logistiky asi nejlepší k bydlení. Leží v centru turistického zájmu, relativně blízko to je i na letiště.  

Moderní čtvrť Bocagrande je druhou lokalitou, kde se nejčastěji ubytovává. Najdete tu luxusní hotely i běžná 3* zařízení. V Bocagrande se ubytujte, chcete-li mít pláž i zábavu v podobě nespočtů kasin a restaurací jen pár kroků od hotelu. 

Chcete-li na ubytování maximálně ušetřit, nabízí se ubytování v menších penzionech například ve čtvrti Crespo u letiště, která je od centra vzdálená 15 minut jízdy taxíkem nebo v oblastech La Castellena nebo Madrigal, odkud se dá do centra dojet expresními autobusy MHD. 

Ceny 

Cenová hladina se velmi různí. Cartagena je nejturističtější město v Kolumbii, což má za následek dvě roviny. Spousta hotelů je předražených s cenami na plně západní úrovni, na druhou stranu nabídek je tu tolik, že nebude problém najít opravdu levné a pěkné bydlení. 

Průměrná cena za pokoj v dobře hodnoceném malém hotelu v centru nebo poblíž se pohybuje kolem 1.000 Kč, lepší nabídky pak startují na 1.600 Kč. 

Luxusnější hotely v Bocagrande většinou nabízí pokoje od 2.500 Kč, naopak bydlení v apartmánech mimo centrum nemusí stát ani 600 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. V Cartageně si zkrátka vybere každý. Jak náročný cestovatel, tak i člověk, kterému hotel slouží opravdu jen jako střecha nad hlavou přes noc. 

Chystáš se do Cartageny de Indias?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Cartageně de Indias. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.