Hory v Laosu

Co dělat na Thakhek Loopu

Road trip

Jednoznačně největší aktivitou a highlitem cesty je cesta samotná. Dynamicky se vyvíjející okruh, kdy začínáte ve městě, za 10 km vidíte první hory, pak jste jimi obklíčeni, stoupáte nad přehradu a vidíte zcela jiný zatopený svět. V dalších fázích cesty pak údolím až k největší říční jeskyni.

Panoramata

Jelikož cesta vede přes hory, častokrát se zastavíte na menších, více neznačených odpočívadlech a pokocháte se výhledy do laoského údolí. Nejlepší výhledy nabízí úseky Viengkhamem a Thabakem, kdy překonáváte vrcholy hor a sjíždíte zpět do údolí. Nejznámější vyhlídkou (a jedinou značenou) je Limestone Forest Viewpoint kousek od odbočky ke Konglor Cave.

Jeskynní plavba

Cílem celého roadtripu je navštívit největší říční jeskyni (alespoň dle oficiálních upoutávek) v Asii. Vstup do jeskyně je možný výhradně s průvodcem, jehož „dostanete“ u vstupu. S ním absolvujete celou 7 km dlouhou cestu jeskyní (+7 km zpět) se zastávkou na prohlídku krápníků. Jeskyně není osvětlená, u vstupu dostanete čelovky. Na druhém konci jeskyně se dostanete do autentické jeskyně, kde se můžete občerstvit.

Koupání v jezeru

Cool springs ve druhém dni roadtripu nabízí příjemné osvěžení v horkém dni. Za vstup se neplatí, koupání je možné v křišťálově čisté vodě na úpatí hor.

Chystáš se na Thakhek Loop?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.