Zavřít boční panel

Aktivity na Thakhek Loopu

Road trip

Jednoznačně největší aktivitou a highlitem cesty je cesta samotná. Dynamicky se vyvíjející okruh, kdy začínáte ve městě, za 10 km vidíte první hory, pak jste jimi obklíčeni, stoupáte nad přehradu a vidíte zcela jiný zatopený svět. V dalších fázích cesty pak údolím až k největší říční jeskyni.

Panoramata

Jelikož cesta vede přes hory, častokrát se zastavíte na menších, více neznačených odpočívadlech a pokocháte se výhledy do laoského údolí. Nejlepší výhledy nabízí úseky Viengkhamem a Thabakem, kdy překonáváte vrcholy hor a sjíždíte zpět do údolí. Nejznámější vyhlídkou (a jedinou značenou) je Limestone Forest Viewpoint kousek od odbočky ke Konglor Cave.

Jeskynní plavba

Cílem celého roadtripu je navštívit největší říční jeskyni (alespoň dle oficiálních upoutávek) v Asii. Vstup do jeskyně je možný výhradně s průvodcem, jehož „dostanete“ u vstupu. S ním absolvujete celou 7 km dlouhou cestu jeskyní (+7 km zpět) se zastávkou na prohlídku krápníků. Jeskyně není osvětlená, u vstupu dostanete čelovky. Na druhém konci jeskyně se dostanete do autentické jeskyně, kde se můžete občerstvit.

Koupání v jezeru

Cool springs ve druhém dni roadtripu nabízí příjemné osvěžení v horkém dni. Za vstup se neplatí, koupání je možné v křišťálově čisté vodě na úpatí hor.

Co tady objevíš?

Thakhek Loop je název pro cca 470 km dlouhý okruh po centrální části Laosu, který vede horami, oblastí zatopenou přehradou, domorodými vesnicemi a údolím až k 7kilometrové říční jeskyni (podle místních údajně největší říční jeskyni v Asii). Jak název napovídá, okruh začíná a končí ve městě Thakhek na thajských hranicích a je ideální i pro motorkové začátečníky.

Okruh je sjízdný na motorce, za optimální dobu se považují 3 celé dny (dvě noci), možnosti přespání jsou vzhledem k rozplánování cesty na 3 etapy omezené, ale celý okruh bude jednoznačně nezapomenutelným zážitkem. 

Připrav se na
3 dny
To je optimální doba, za kterou většina cestovatelů okruh zvládne. Můžete si však libovolně prodloužit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - březen
Můžete jet sice celoročně, ale v tomto období nejméně prší.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Celková cena cesty z Prahy do Thakheku se většinou vyšplhá na tuto částku.
Akční nabídky