Hory v Laosu
Thakhek Loop

Co vidět a navštívit na Thakhek Loopu

9 míst co vidět na Thakhek Loopu

Hory v Laosu

Kong Lor

Podle místních největší říční jeskyně v Asii, 7 km dlouhá jeskyně ležící v samém středu Laosu. Lze ji projet s místním průvodcem v řádu několika dolarů. Cesta není nasvícená, svítí se čelovkami. Plavbu přeruší několik brodů a zastávka na nasvícené krápníky. Rozhodně doporučujeme jet v žabkách, namočíte se (půjčují je i na recepci). Dodatečné informace najdete třeba na webu tourismlaos.org.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Cool Spring

Pod horami, po asi 5 km prašné cesty, leží odpočinkové místo s průzračně čistým jezírkem. Lze se tam vykoupat.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Drowned World

Oblast zatopená po výstavbě přehrady, všude leží torza utopených stromů, mezi nimi jezdí rybáři na lodičkách a k vidění je i nově postavená silnice. Největší vesnice této oblasti s restauracemi se nachází v Thalangu.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Thakhek

Hlavní město provincie, poznamenané francouzskou kulturou z dob Francouzské Indočíny. Najdete zde nejvíce hotelů v koloniálním stylu, luxusnější restaurace u řeky, honosné hinduistické chrámy a trhy částečně i pro turisty.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Cave Alley

Jedná se o úsek v první části okruhu mezi Takhekem a Mahaxai, kde najdete na všech stranách od silnice v různých vzdálenostech jeskyně. Za navštívení stojí Tha Falang s dobrou dostupností motorkou a Buddha Cave s pěší dostupností.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Tha Falang

Jezero ležící asi 1 km od hlavní silnice z Takhkeu do Vietnamu, dále řeka vytékající z jeskyně s možností koupání. V okolí je možno navštívit chatky s restaurací a lezeckými trasami. Více informací například na Green Climbers Home.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Khoun Kong Leng

Jedná se o jezero se zeleně světélkující vodou (k vidění ve večerních hodinách), je však bohužel poměrně špatně dostupné, ačkoli leží přibližně 30 km od Thakheku.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Limestone Forest Viewpoint

Vyhlídka, která nabízí výhled do údolí směrem k jeskyni Konglor. Jako jediná je značená při cestě. Na tomto úseku trati podobných jeskyní najdete podél cesty nespočet.

Zobrazit místo
Hory v Laosu

Nakai

Malé městečko s možností přespání, dotankování benzinu a fakultativního objevování „zatopeného světa“ zajížděním do různých odboček.

Zobrazit místo

Chystáš se na Thakhek Loop?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu