Zavřít boční panel

Ubytování na Thakhek Loopu

Kde se ubytovat na Thakhek Loop

470 km dlouhý okruh se standardně absolvuje ve 3 etapách, tedy 2 noci na cestě a nejspíše jedna v Thakheku. Na cestě se bydlí zpravidla ve vlastních bungalovech a v Thakheku v hotelech.

1. Thakhek

Ve výchozím i konečném městě celého okruhu v Thakheku se nabízí mnoho luxusnějších ubytování v hotelích francouzského koloniálního stylu, mnoho z nich lze najít na bookingu. Můžete vybírat od obyčejných pokojů od 10 dolarů, až po luxusnější hotely za 100 dolarů a více.

2. Thalang

V Thalangu, který bývá cílovou destinací prvního dne cesty, se nachází několik ubytování, některé se dají rezervovat přes booking, některé bez problému na místě (pak se samostatný pokoj pohybuje do 200 Kč s vlastní koupelnou a WC). Pokud se daný den nestihnete dostat do Thalangu, lze se ubytovat ve vesnici o cca 30 km dříve – v Nakai.

3. Khong Lor

Druhý den se spí na největším highlightu celého okruhu, u jeskyně Khong Lor. Ubytování není opět problém sehnat na bookingu předem nebo až na místě. Za nás doporučíme Khounmee Guesthouse, který leží na kraji vesnice pod horami a nabízí neskutečný výhled z vlastní terasy a stojí do 13 dolarů.

Ceny

Ceny bungalovů, potažmo apartmánů, se ve vesnicích na trase pohybují do 15 dolarů. Pokud nebookujete předem, dostanete se pod 10 dolarů. V Thakheku je variace hotelů široká, ubytovat se můžete od 15 dolarů do stovek dolarů. Záleží na požadovaném komfortu.

Vyhledej si svůj hotel na Thakhek Loopu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Thakhek Loop je název pro cca 470 km dlouhý okruh po centrální části Laosu, který vede horami, oblastí zatopenou přehradou, domorodými vesnicemi a údolím až k 7kilometrové říční jeskyni (podle místních údajně největší říční jeskyni v Asii). Jak název napovídá, okruh začíná a končí ve městě Thakhek na thajských hranicích a je ideální i pro motorkové začátečníky.

Okruh je sjízdný na motorce, za optimální dobu se považují 3 celé dny (dvě noci), možnosti přespání jsou vzhledem k rozplánování cesty na 3 etapy omezené, ale celý okruh bude jednoznačně nezapomenutelným zážitkem. 

Připrav se na
3 dny
To je optimální doba, za kterou většina cestovatelů okruh zvládne. Můžete si však libovolně prodloužit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - březen
Můžete jet sice celoročně, ale v tomto období nejméně prší.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Celková cena cesty z Prahy do Thakheku se většinou vyšplhá na tuto částku.
Akční nabídky