Krásná, ale nestabilní země s „pěti P“

Na nepatrné ploše Libanonu (sotva 10.500 km2) se najde mimořádná různorodost krajinná, kulturní i náboženská. Vždyť v které jiné zemi můžete ráno lyžovat a týž den se koupat v moři; kde jinde vedle sebe žijí v ohromující směsici křesťané, muslimové i příslušníci jiných náboženství?

Mimořádné je bohužel také bezpečnostní napětí, které na libanonském území již mnoho let panuje a které v posledních ještě eskalovala válka v sousední Sýrii. Cestu do Libanonu je proto nutné dobře zvážit a vždy sledovat aktuální vývoj.

Víza
Zdarma
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letiště.
Hlavní sezóna
duben - září
Libanon kopíruje letní sezonu Středomoří. V zimě lze i lyžovat.
Letenky od
6 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 12x do roka a ušetříš cca 46 %. Akční letenky do Libanonu
Průvodce pro tebe napsal Vít Štěpánek

Praktické tipy před cestou do Libanonu

Bejrút
Co vidět v Libanonu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Libanonu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Libanonu

Treky v Libanonu
Co dělat v Libanonu

Co dělat v Libanonu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Libanon.

Počasí v Libanonu

Přehledně o počasí v Libanonu a teploty během roku. Kdy jet do Libanonu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Silnice Libanon
Doprava v Libanonu

Jak se dopravovat a cestovat v Libanonu? Cestování v Libanonu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Libanonská libra
Peníze a ceny v Libanonu

Čím platit v Libanonu a jaké jsou ceny? Místní měna je Libanonská libra. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Libanonu?
Aktuální kurz 1 Kč = 64.98 £

Libanonský hummus
Jídlo v Libanonu

Co ochutnat v Libanonu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Libanonu a kde se stravovat.

Turismus v Libanonu
Kultura a lidé v Libanonu

Jak se mluví v Libanonu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Libanon a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Libanonu

Je Libanon bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Libanonu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Libanonu

Je potřeba vízum a pas do Libanonu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Libanonu?

Další průvodce v Libanonu a okolí

Avatar uživatele Vít Štěpánek
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu