Libanon

Víza do Libanonu

Vízum

Vízová povinnost pro české občany sice teoreticky existuje, v praxi se však realizuje vyplněním příjezdové karty a bezplatným udělením razítka do pasu na hranici (tedy na letišti v Bejrútu).

Je dobře mít u sebe pro úředníky vytištěnou hotelovou rezervaci. Váš pas musí platit ještě alespoň tři měsíce a nesmí obsahovat žádné izraelské razítko – pokud by takové celníci objevili, do země vás nepustí! Při splnění těchto předpokladů nebyly s udělováním „víz“ dosud hlášeny žádné problémy. Žádat o skutečné vízum předem na libanonském velvyslanectví v Praze se proto jeví jako zbytečné, ale za telefonický dotaz (224 930 495, Lazarská 6, Praha 1) na aktuální situaci nic nedáte.

Očkování

Žádné očkování se nevyžaduje, ale s hepatitidou chybu neuděláte a stejně ji budete nejspíš potřebovat pro cesty do jiných zemí.

Celní předpisy

Libanonské předpisy jsou poměrně liberální – je možné volně vyvážet i dovážet všechny „věci osobní potřeby“, hotovost není omezena. Na příletu se občas kontrolují zavazadla, do potíží by vás samozřejmě dostaly jakékoli drogy (nepředpokládáme), ale také cokoli, co připomíná pornografii – to mohou být i odvážnější módní časopisy.

S problémy se spíše můžete potkat po příletu do Česka. Jednak jsou cestující přijíždějící z Libanonu české pohraniční kontrole i celníkům a priori podezřelí, za druhé pokud v Libanonu koupíte cokoli cennějšího, tak jste povinni v Česku doplatit DPH nad stanovenou hodnotu a clo podle sazebníku stejně jako při dovozu z jakékoli jiné země mimo EU.

Chystáš se do Libanonu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Vít Štěpánek
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.