Průvodce státem
Lichtenštejnsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Lichtenštejnsku

Treky

Lichtenštejnsko je vysloveně turistický ráj. Mezi nejoblíbenější treky patří Cesta kněžny Giny z Malbunu, která trvá asi pět hodin a nabízí krásné výhledy na alpské scenerie, a náročná dvanáctikilometrová trasa Fürstensteig – Drei Schwestern, ta zahrnuje výstup na tři dvoutisícovky. Místy je doplněna o jištění.

Lichtenštejnský turistický infoweb je velmi dobře zásoben nejrůznějšími trekovými tipy, včetně popisu cest a mapek.

Ferraty, stěny, horolezectví

Mnohé ze skal jsou uzpůsobeny pro horolezectví, nalezneme zde cesty různých náročností. Trasy najdeme v centrech Malbun nebo Balzers.

In-line

Zajímavý výlet se nabízí podél řeky Rýn až k Bodamskému jezeru. Stezka je vhodná pro pěší, cyklisty i bruslaře a je dlouhá 50 km.

Adrenalinová zábava

Z adrenalinových aktivit je možné vyzkoušet paragliding, a to buď ve městě Schaan, nebo Triesenberg. Malbun nabízí lukostřelbu, lze si tu také zarybařit.

Parky a rezervace

Lichtenštejnsko nabízí, díky své nezničené a nádherné přírodě, celou řadu rezervací k navštívení. Některé jsou turisticky upravené a zatraktivněné, jako je např. Birka Bird Paradise, některé jsou však řádně zpoplatněné, jako je třeba Eagle Adventure Hike, kdy vás procházka se sokolníkem vyjde na 150 CHF. Příjemné je také Grossabünt Outdoor Leisure Centre v Gamprin.

Zimní sporty a střediska

Lichtenštejnsko nabízí ideální podmínky pro zimní aktivity. Největším lyžařským centrem je Malbun (sedm vleků, 21 sjezdovek, snowpark, běžkařské trasy), menší je pak Steg (dva vleky, běžkařské trasy). 

Pro děti

Pro děti je jako stvořený Malbi Park Kinderland. Nabízí dětské hřiště, minizoo, hlídání dětí, různé aktivity pro děti, piknikovou louku nebo lanový park.

Pro romantiky

Toulky v krajině jsou bezesporu romantické. Malebná údolí, kostelíky v kopcích, pasoucí se dobytek. Pokud chcete ještě něco víc, navštivte Vaduz večer, když se rozsvítí světla a ožije promenáda. 

Kultura

Vaduz nabízí také řadu muzeí, např. poštovní muzeum, ale také galerii moderního umění nebo vinné sklepy. Krásné je také muzeum v Triesenbergu.

Aneb když se všichni znají

Ve svazích Alp na 160 km2 nalezneme Lichtenštejnsko, malé knížectví ležící v západní Evropě, vklíněné mezi Švýcarskem a Rakouskem. Hlavním městem, nikoli však největším, je Vaduz (přes 5 300 obyvatel; větší je Schaan, který má přes 5 800 obyvatel). Sevřená horská údolí, pastviny s kravami, horské statky, hrady, kostely. Jen stěží bychom hledali fotogeničtější místa. Navíc vás na každém kroku bude provázet přívětivost.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Pojedeš sem asi jen na jednodenní výlet, navštiv kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena kombinace jízdenek na bus a vlak.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu