Lichtenštejnsko

Jídlo v Lichtenštejnsku

Lichtenštejnská kuchyně

Lichtenštejnská kuchyně je ovlivněna kuchyní švýcarskou, rakouskou i francouzskou, je tedy skutečně pestrá. Jídlo bývá vydatné, nedílnou součástí jídelníčku je polévka, zejména v horských centrech je kuchyně velmi poctivá.

Mezi typické výrobky patří sýr. Mezi typické pokrmy Bündnerfleisch (tenké plátky sušeného hovězího), Geschnetzltes Kalbfleisch (telecí plátky ve smetanové omáčce), Rösti (bramborové placičky), kaštanový nákyp, käsknöpfle (sýrové nudle s cibulí) nebo Ribel (pokrm z kukuřičné mouky, nejčastěji podávaný s kompotovaným ovocem a kávou).

Jak se stravovat jako místní

Místní stravovací návyky jsou velmi podobné těm našim. V poledne se restaurace plní lidmi spěchajícími na oběd, během odpoledne jsou plné především kavárny na náměstích, oplývající příjemnou a poklidnou atmosférou. A především malé kavárny v menších městech stojí za návštěvu, nejedná se sice o turisty vyhledávané lokality, ale o to jsou tato místa autentičtější a rozhodně mají své kouzlo. Ve větších městech narazíme také na fast foody, nic výjimečného vás v nich ale nečeká.

Naopak za návštěvu bude rozhodně stát některé z místních vinařství. 

Osvědčenou radou zůstává: vybírejte restauraci podle toho, kam chodí místní. Pak nešlápnete vedle. Problém je, pokud cestujete po horách, zde nemáte příliš mnoho možností na výběr. Horské chaty většinou nabízí poctivou místní kuchyni.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou poměrně vysoké. Zatímco v obchodě koupíte místní pivo za 2 CHF, v restauraci počítejte s cenou minimálně dvojnásobnou. Jídlo pro dva o třech chodech stojí kolem 80 CHF, za jednu porci v luxusnější restauraci utratíte minimálně 22 CHF.

Chystáš se do Lichtenštejnska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.