Průvodce státem
Lichtenštejnsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Lichtenštejnsku

Lichtenštejnská kuchyně

Lichtenštejnská kuchyně je ovlivněna kuchyní švýcarskou, rakouskou i francouzskou, je tedy skutečně pestrá. Jídlo bývá vydatné, nedílnou součástí jídelníčku je polévka, zejména v horských centrech je kuchyně velmi poctivá.

Mezi typické výrobky patří sýr. Mezi typické pokrmy Bündnerfleisch (tenké plátky sušeného hovězího), Geschnetzltes Kalbfleisch (telecí plátky ve smetanové omáčce), Rösti (bramborové placičky), kaštanový nákyp, käsknöpfle (sýrové nudle s cibulí) nebo Ribel (pokrm z kukuřičné mouky, nejčastěji podávaný s kompotovaným ovocem a kávou).

Jak se stravovat jako místní

Místní stravovací návyky jsou velmi podobné těm našim. V poledne se restaurace plní lidmi spěchajícími na oběd, během odpoledne jsou plné především kavárny na náměstích, oplývající příjemnou a poklidnou atmosférou. A především malé kavárny v menších městech stojí za návštěvu, nejedná se sice o turisty vyhledávané lokality, ale o to jsou tato místa autentičtější a rozhodně mají své kouzlo. Ve větších městech narazíme také na fast foody, nic výjimečného vás v nich ale nečeká.

Naopak za návštěvu bude rozhodně stát některé z místních vinařství. 

Osvědčenou radou zůstává: vybírejte restauraci podle toho, kam chodí místní. Pak nešlápnete vedle. Problém je, pokud cestujete po horách, zde nemáte příliš mnoho možností na výběr. Horské chaty většinou nabízí poctivou místní kuchyni.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou poměrně vysoké. Zatímco v obchodě koupíte místní pivo za 2 CHF, v restauraci počítejte s cenou minimálně dvojnásobnou. Jídlo pro dva o třech chodech stojí kolem 80 CHF, za jednu porci v luxusnější restauraci utratíte minimálně 22 CHF.

Aneb když se všichni znají

Ve svazích Alp na 160 km2 nalezneme Lichtenštejnsko, malé knížectví ležící v západní Evropě, vklíněné mezi Švýcarskem a Rakouskem. Hlavním městem, nikoli však největším, je Vaduz (přes 5 300 obyvatel; větší je Schaan, který má přes 5 800 obyvatel). Sevřená horská údolí, pastviny s kravami, horské statky, hrady, kostely. Jen stěží bychom hledali fotogeničtější místa. Navíc vás na každém kroku bude provázet přívětivost.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Pojedeš sem asi jen na jednodenní výlet, navštiv kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena kombinace jízdenek na bus a vlak.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu