Maďarsko - Balaton
Maďarsko

Dálniční známka Maďarsko

V Maďarsku jsou zpoplatněné všechny úseky dálnic pro motocykly, vozidla do 3,5 tuny a autobusy elektronickou dálniční známkou. Papírové známky se neprodávají. Pro vozidla nad 3,5 tuny se používá mýtná jednotka Hu-Go.

Cena maďarské dálniční známky 2023

Maďarsko prodává 3 druhy dálničních známek – 10denní, měsíční a roční. U osobních aut do 3,5 tuny se dále rozlišuje, zda mají méně než více než 7 míst.

Osobní automobily do 3,5 tuny do 7 míst

  • 10denní: 5 500 HUF
  • Měsíční: 8 900 HUF
  • Roční: 49 190 HUF

Motocykly

  • 10denní: 2 750 HUF
  • Měsíční: 4 450 HUF
  • Roční: pro motocykly neexistuje

Osobní automobily do 3,5 tuny nad 7 míst

  • 10denní: 8 000 HUF
  • Měsíční: 12 600 HUF
  • Roční: 69 830 HUF

Kde a jak koupit maďarskou dálniční známku

1. Online

Dálniční známky pro Maďarsko lze zakoupit pouze v digitální elektronické podobě. Při nákupu si dejte pozor, abyste nakupovali skutečně přes oficiální web, a ne přes různé neoficiální weby, které si k ceně známky připočítávají vysoké poplatky.

Maďarskou dálniční známku kupujte pouze na webu ematrica.nemzetiutdij.hu.

Před nákupem je potřeba se na výše uvedeném webu zaregistrovat, vyplnit osobní údaje a následně si svůj účet ověřit přes odkaz, který vám přijde na zadaný e-mail. Po té se na hlavní stránce ematrica.nemzetiutdij.hu přihlásíte a až tehdy můžete pokračovat v nákupu. Potvrzení o platbě opět přijde na zadaný e-mail.

2. Prodejní místo

Elektronická známka samozřejmě lze koupit i fyzicky u autorizovaných prodejců, většinou u benzínových stanic na maďarských dálnicích a v blízkém příhraničí, ale i například i v Česku. Stačí zadat údaje o registrační značce a kupujícím a zaplatit danou částku. Dálniční známka bude opět pouze v elektronické podobě, nic nikam nemusíte lepit.

Platnost dálniční známky

Při nákupu na webu ematrica.nemzetiutdij.hu se 10denní známka tváří jako týdenní (dle názvu "Weekly"), ale platí skutečně 10 dní od dne vyznačení, začátek platnosti si při nákupu může libovolně zvolit. Platnost známky vyprší 10. den od nákupu ve 23:59. Pokud si tedy například kupujete známku se začátkem platnosti 1.1., platit bude do 10.1. včetně.

Měsíční známka platí vždy do shodného data následujícího měsíce nehledě na počet dní v měsíci. Tedy například známka zakoupená 10.2. platí do 10.3. stejně tak jako známka zakoupená 10.7. platí do 10.8.

Roční známka platí vždy 13 měsíců – od 1.1. do 31.1. roku následujícího.

Chystáš se do Maďarska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Marmiška
naposledy aktualizováno 22. 03. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.