Zavřít boční panel

Aktivity na Langkawi

Západy slunce

Ostrov jako stvořený pro pozorování západů slunce. Obě hlavní pláže Pantai Cenang i Pantai Tengah jsou orientovány západně, naskytne se vám tak jedinečný západ slunce, který nad mořskou hladinou boří jen okolní ostrůvky.

Západ slunce na Pantai Tengah

Kromě pláží lze na západ slunce doporučit i Look Out Point, na nějž se dostanete při jízdě podél letiště silnicí Jalan Padang Matsirat. Ukazatel vám řekne, kdy ze silnice odbočit.

Poslední lokalitou, kterou navštivte jen pokud si troufnete na delší jízdu potmě, je vrchol hory Gunung Raya.

Pláže

O plážích na Langkawi se toho říká hodně. Jedni je milují, druzí jimi opovrhují. Pravda je taková, že dostanete přesně to, co hledáte.

Zatímco střed Pantai Cenang je plná turistů a plážových barů, severní cíp této pláže bude liduprázdný díky přítomnosti jediného resortu – pláž je veřejná. Pantai Tengah je na tom obdobně, pár prázdných lehátek a úžasné západy slunce.

Další pláže nutné k návštěvě jsou např. Pantai Kok, Pasir Tengkorak, Black Sand Beach a Tajung Rhu.

Jedno mají všechny pláže společné. Moře tu připomíná svým klidem spíše jezero. I přesto je díky písku trochu kalnější a ne čiré, jako známe třeba z Thajska.

Panta Kok a kameny

Noční trhy

Velká atrakce pro milovníky dobrého jídla. Na nočních trzích pořídíte vynikající ovoce, čerstvé či připravené mořské plody a spoustu grilovaných dobrot, počínaje kuřecím a konče třeba krabem.

Kotle chutně upravených rýží na mnoho způsobí, stejně tak i nudlí. Sladké placky s kukuřicí či podivné buchtičky s mnoha příchutěmi.

Lákadlem nočních trhů je i to, že jsou každý den pořádány na jiném místě:

  • Pondělí – Ve středu ostrova mezi silnicemi Ulu Melaka a Makam Mahsuri,
  • Úterý – Kousek za letiště u silnic Jalan Chandekura a Jalan Kedawang,
  • Středa – V hlavním městě Kuah,
  • Čtvrtek – Na severu Pantai Cenang podél silnice Jalan Bohor Tempoyak,
  • Pátek – Na severu ostrova pod kruhovým objezdem u Black Sand Beach,
  • Sobota – Trhy se nekonají,
  • Neděle – Kousek nad letištěm u dvou kruhových objezdů u silnice Jalan Padang Matsirat.

Noční trhy

Vodní sporty

Let na padáku, vodní skútry či jízda na banánu. Podél pláží Pantai Cenang a Tengah najdete mnoho způsobů, jak si užít moderní zábavu u moře.

Koupání pod vodopády

Není nic lepšího než se po náročném výstupu k vodopádům vykoupat v jezírcích, které voda za mnoho let vymlela.

Nejlepší koupání s možností přírodní skluzavky nabídnou vodopády Seven Wells.

Šnorchlování

Na samotném ostrově Langkawi se šnorchlovat nedá. Nejlepší místa jsou na útesech podél ostatních ostrůvků, kam vás v rámci organizovaných výletů dopraví místní cestovní agentury. O cenách a možnostech se informujte na místě.

Island hopping

Langkawi je souostroví 100 menších či větších ostrovů. Poznejte alespoň některé z nich v rámci celodenních nebo půldenních island–hopping výletů.

Plane spotting

Milovníci letadel si tu přijdou na své. K vidění bude sice standardní typ letadel Boeing 738 a Airbus A320, zato v exotických barvách dopravců Malaysia Airlines, AirAsia a jiných. Ideální spot je na jižní straně přistávací dráhy, kde se nachází i odstavné místo pro zastavení.

Plane spotting

Koh Lipe

Bílé pláže, azurové moře a pohoda. Panenská thajská příroda je z Langkawi coby kamenem dohodil. Během hlavní sezony od listopadu do března je možné podniknout výlet či se na pár dní přesunout na malý kouzelný ostrov Koh Lipe.

Lodní lístek jedním směrem však stojí přes 100 ringgitů.

Co tady objevíš?

Langkawi, to není jen jeden ostrov v Andamanském moři, ale rovnou sto. Malajci mu říkají „klenot státu Kedah“ a rozhodně ví, o čem mluví. Souostroví uchvátí svou jednoduchostí v jinak chaotickém asijském světě, nabídne písečné pláže s klidnou mořskou hladinou, vodopády uprostřed divoké džungle s možností koupele v jezírkách a výtečnou místní gastronomii na putovních nočních trzích. Západy slunce jsou tu ikonické. Jak na pláži, tak na vrcholku hory Gunug Raya či unikátním visutém mostu Sky Bridge.

V neposlední řadě se jedná o bezcelní oblast, což napovídají levné alkoholické a tabákové výrobky.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
3–7 dní
Pár dní za ostrovní turistikou, týden na slunnou dovolenou.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Během léta se vyskytnou prudké přeháňky, během zimy ani mrak nevyleze.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Za tolik se dá nakombinovat cesta z Evropy přes Bangkok nebo Kuala Lumpur.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu