Langkawi

Co dělat na Langkawi

Západy slunce

Ostrov jako stvořený pro pozorování západů slunce. Obě hlavní pláže Pantai Cenang i Pantai Tengah jsou orientovány západně, naskytne se vám tak jedinečný západ slunce, který nad mořskou hladinou boří jen okolní ostrůvky.

Kromě pláží lze na západ slunce doporučit i Look Out Point, na nějž se dostanete při jízdě podél letiště silnicí Jalan Padang Matsirat. Ukazatel vám řekne, kdy ze silnice odbočit.

Poslední lokalitou, kterou navštivte jen pokud si troufnete na delší jízdu potmě, je vrchol hory Gunung Raya.

Pláže

O plážích na Langkawi se toho říká hodně. Jedni je milují, druzí jimi opovrhují. Pravda je taková, že dostanete přesně to, co hledáte.

Zatímco střed Pantai Cenang je plná turistů a plážových barů, severní cíp této pláže bude liduprázdný díky přítomnosti jediného resortu – pláž je veřejná. Pantai Tengah je na tom obdobně, pár prázdných lehátek a úžasné západy slunce.

Další pláže nutné k návštěvě jsou např. Pantai Kok, Pasir Tengkorak, Black Sand Beach a Tajung Rhu.

Jedno mají všechny pláže společné. Moře tu připomíná svým klidem spíše jezero. I přesto je díky písku trochu kalnější a ne čiré, jako známe třeba z Thajska.

Noční trhy

Velká atrakce pro milovníky dobrého jídla. Na nočních trzích pořídíte vynikající ovoce, čerstvé či připravené mořské plody a spoustu grilovaných dobrot, počínaje kuřecím a konče třeba krabem.

Kotle chutně upravených rýží na mnoho způsobí, stejně tak i nudlí. Sladké placky s kukuřicí či podivné buchtičky s mnoha příchutěmi.

Lákadlem nočních trhů je i to, že jsou každý den pořádány na jiném místě:

  • Pondělí – Ve středu ostrova mezi silnicemi Ulu Melaka a Makam Mahsuri,
  • Úterý – Kousek za letiště u silnic Jalan Chandekura a Jalan Kedawang,
  • Středa – V hlavním městě Kuah,
  • Čtvrtek – Na severu Pantai Cenang podél silnice Jalan Bohor Tempoyak,
  • Pátek – Na severu ostrova pod kruhovým objezdem u Black Sand Beach,
  • Sobota – Trhy se nekonají,
  • Neděle – Kousek nad letištěm u dvou kruhových objezdů u silnice Jalan Padang Matsirat.

Vodní sporty

Let na padáku, vodní skútry či jízda na banánu. Podél pláží Pantai Cenang a Tengah najdete mnoho způsobů, jak si užít moderní zábavu u moře.

Koupání pod vodopády

Není nic lepšího než se po náročném výstupu k vodopádům vykoupat v jezírcích, které voda za mnoho let vymlela.

Nejlepší koupání s možností přírodní skluzavky nabídnou vodopády Seven Wells.

Šnorchlování

Na samotném ostrově Langkawi se šnorchlovat nedá. Nejlepší místa jsou na útesech podél ostatních ostrůvků, kam vás v rámci organizovaných výletů dopraví místní cestovní agentury. O cenách a možnostech se informujte na místě.

Island hopping

Langkawi je souostroví 100 menších či větších ostrovů. Poznejte alespoň některé z nich v rámci celodenních nebo půldenních island–hopping výletů.

Plane spotting

Milovníci letadel si tu přijdou na své. K vidění bude sice standardní typ letadel Boeing 738 a Airbus A320, zato v exotických barvách dopravců Malaysia Airlines, AirAsia a jiných. Ideální spot je na jižní straně přistávací dráhy, kde se nachází i odstavné místo pro zastavení.

Koh Lipe

Bílé pláže, azurové moře a pohoda. Panenská thajská příroda je z Langkawi coby kamenem dohodil. Během hlavní sezony od listopadu do března je možné podniknout výlet či se na pár dní přesunout na malý kouzelný ostrov Koh Lipe.

Lodní lístek jedním směrem však stojí přes 100 ringgitů.

Chystáš se na Langkawi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.