Langkawi

Ubytování na Langkawi

Kde se ubytovat na Langkawi

Vzhledem k poměrně malé velikosti ostrova je mezi zahraničními turisty oblíbena pouze lokalita podél nejdůležitější pláže Pantai Cenang, na niž volně navazuje na jihu Pantai Tengah. Zde najdete drtivou většinu hostelů, hotelů i resortů.

  • Pantai Cenang – Nejrušnější pláž na celém ostrově, podél níž se táhne ulice Jalan Pantai Cenang, která nabídne desítky guesthousů a hotelů. Severní a jižní konec pláže pak patří luxusnějším resortům. Najdete tu vše – od restaurací po nákupní domy, masážní salóny i půjčovny skútrů. Tomu odpovídá i celodenní rušný provoz na ulici, která je od pláže oddělena právě zástavbou hotelů.
  • Pantai Tengah – Menší a skromnější bratříček Pantai Tenghah je díky těsné poloze k Pantai Cenang velmi oblíbenou lokalitou. Najdete tu zároveň jedny z nejlevnějších hotýlků. Pláž bývá po většinu dne prázdná a klidná. Hledáte-li protipól Cenangu, právě jste jej našli.
  • Pantai Kok – Na západní straně ostrova se u menšího přístavu Telaga Harbour Marina nachází několik středně dobrých hotelů a luxusních resortů. Dá se říci, že je to neosídlená oblast s minimálním provozem a ruchem. Nemá příliš význam tu bydlet až do té chvíle, kdy se usídlíte v luxusních resortech Danna Langkawi a The Ritz–Carlton.
  • Pantai Pasir Hitam – Jestli toužíte po dokonalém soukromí, zvolte tuto oblast na samotném severu ostrova. V nabídce jsou dva privátní resorty Four Seasons a Tanjung Rhu. Oproti Pantai Kok tu však najdete i motel s guesthousem za lowcosťácké ceny. 
  • Kuah – Poslední varianta, kterou jako Evropané asi nevyužijeme, ale vzhledem ke koncentraci hotelů je nutné ji zmínit. Hlavní město ostrova nabídne jak zábavu, tak i spoustu možností k přespání za středně nízké ceny.

Tip na hotel: Za nás bezkonkurenčně nejlepší ubytování, a paradoxně i nejlevnější, na celém ostrově nabízí T–Star Cottage. Chatky se základním vybavením v podobě postele a vlastní studené sprchy nabídnou autentické ubytování v přírodě s vodními jezírky. Romantika jako hrom.

Má to jen jeden háček – každé ráno a v podvečer se sem seběhne tlupa opic, která vás obere o vše, co jim na balkoně a nezavřených pokojích necháte. Noc tu vyjde na 250 Kč za pokoj! Za směšný doplatek pořídíte klimatizaci či síť proti hmyzu. Ve spřáteleném krámku pak navíc získáváte slevu na půjčení motorky.

Ceny

Langkawi dokáže být levné a cenově dostupné pro největší skrblíky, ale i astronomicky drahé pro ty, kteří vyhledávají naprostý luxus a soukromí.

Nejlevnější cenová kategorie jednoduchých guesthousů se cenově pohybuje do 400 Kč za dvoulůžkový pokoj, zejména v lokalitě Pantai Tengah.

Střední kategorie hotelů bude stát v rozmezí 600–800 Kč za noc a nakonec uvádíme luxusní resorty, za něž zaplatíte od 5 do 15.000 za noc. Kompletní srovnání provedete na booking.com/langkawi.

Chystáš se na Langkawi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel na Langkawi. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.