Langkawi

Co vidět a navštívit na Langkawi

20 míst co vidět na Langkawi

Langkawi Falls

Temurum Waterfall

Na samotném severu ostrova mezi plážemi Pesir Tengkorak a Pebble se nachází odpočívadlo svádějící k výpravě k vodopádům Langkawi. Využijte toho. Cesta není náročná, jen pozor na drzé opice.

Zobrazit místo
Langkawi Sky Bridge

Langkawi Sky Bridge

Jedna z hlavních atrakcí ostrova skládající se z turistické vesničky Oriental Village, odkud se strmou lanovou dráhou dostanete na první vrchol hory Mat Cincang. Poté, co si užijete výhledy z tohoto pahorku, naskočte zpátky do lanovky a přejeďte na vrchol druhý. Zde kromě dalších panoramat vstupte na technický unikát visutý most na jednom pilíři Langkawi Sky Bridge. [imageFill 18391] Máte-li strach z výšek, nebude se vám po mostě chodit dobře.…

Zobrazit místo
Seven Wells

Seven Wells Waterfall

Jen pár minut jízdy od Oriental Village a několik set schodů vás dělí od hlavní přírodní atrakce ostrova vodopádu Telaga Tujuh, anglicky Seven Wells a česky Sedm pramenů. Vyšlápněte přesně 638 schodů k několika přírodním jezírkům, které v parných dnech na rozdíl od moře dokážou zchladit. Vykoupejte se, svezte se na přírodní skluzavce a relaxujte na rozpálených kamenech. [imageFill 18387] Nezapomeňte si před začátkem cesty v místním krámku…

Zobrazit místo
Panta Kok a kameny

Pantai Kok

Jedna z mála větších pláží, která zatím neleží v obložení hotelů a resortů. Pantai Kok jsou dvě větší zátoky a díky klidnému moři zde byl vybudován i přístav pro plachetnice, které zde celoročně kotví. [imageFill 18393] Pokud budete mít štěstí, na pláži bude menší pojízdný bar, kde ochutnáte salát z ovoce, oříšky a čokoládou, kdy sladkou chuť bude přebíjet žár z chilli.

Zobrazit místo
Laman Padi

Laman Padi

Jedno z mála muzeí, které svou autentičností zaujme i kulturní barbary. Podívejte se, jak se dříve a stále na některých místech i dnes, pěstuje rýže. Vstup je zdarma a kromě klimatizované místnosti s řadou nářadí a různých pastí se projděte i mezi malými políčky s rýží v různém stadiu zrání. Hned přes ulici se dostanete do klidné části pláže Pantai Cenang.

Zobrazit místo
Underwater park

Underwater World

Podmořský svět. Pokud jste ještě nikdy podobnou atrakci neviděli, navštivte ji. Jinak nikterak neohromí a mnohem lepší jsou například v Singapuru či na japonské Okinawě. Součástí je duty-free obchod volně přístupný z ulice.

Zobrazit místo
Pláž Pantai Cenang

Pantai Cenang

Nejznámější pláž Langkawi. Vyhněte se turistickému ruchu a zamiřte na severní cíp pláže. Většinu lidí tak necháte za sebou a užijete si klidu bez zbytečného ruchu hudby z místních plážových barů. 

Zobrazit místo
Pantai Tengah

Pantai Tengah

Jen o pár desítek metrů jižněji od Pantai Cenang se nachází druhá známá pláž, ale díky své „odlehlosti“ od centra dění sem moc lidí nezamíří. Jedinými lidmi tu tak budou spíše hosté dvou místních plážových resortů. Vychutnejte si také jedinečné západy slunce na prázdné pláži. [imageFill 18375]

Zobrazit místo
Tanung Raya

Gunug Raya

Nejvyšší hora ostrova Gunug Raya. Ačkoliv vás před jízdou sem budou půjčovny skútrů varovat, nebojte se. Výkon mají motorky dostatečný a i při dvou lidech s občasným zaskřípáním zubů cestu utáhnou. Jen směrem dolů to moc nerozpalte, abyste včas stihl zabrzdit do zatáček. Na vrcholu si vychutnejte panorama a sem tam se nedivte, když skrze vás prolétne oblak. Budete-li mít štěstí, spatříte cestou drzé opice, varany a štíry.

Zobrazit místo
Star Fruit

Mardi Agrotechnology Park

Jeden ze zábavnějších parků ukazuje způsob pěstování místního ovoce. Součástí je i ochutnávka, tak se neostýchejte a občerstvěte se tím nejlepším, co místní ostrov vyprodukuje. Vstupné do agroparku činí 30 ringgitů.

Zobrazit místo
Eagle Square

Eagle Square

Ikonická socha orla na orlím ostrově Langkawi se nachází kde jinde než na Orlím náměstí. Kousek od přístavu a přes celý Kuah. Cestu sem určitě podnikněte, podobná fotka vám chybět z Langkawi prostě nesmí.

Zobrazit místo
Tanjung Rhu

Tanhung Rhu Beach

Severní pláže jsou prostě vždy liduprázdné. Díky absenci hotelů a guesthousů sem mnoho lidí nezamíří. Úplně na severní část vás pravděpodobně nepustí ochranka resortu Four Season, nedivte se – hosté zde za soukromí a vlastní pláž platí 15.000 korun za noc.

Zobrazit místo
Kilim Park

Cave of Bats

Nejen jeskyně netopýrů je součástí Mangrove Tours, tedy organizovaných výletů po místním geoparku Kilim. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin. Platí se za celou loď, tzn. čím více vás bude, tím méně ve výsledku zaplatíte. Např. hodinová nejlevnější výprava stojí 250 ringgitů a navštívíte netopýří jeskyni, plovoucí rybí farmu, nakrmíte hejno orlů a proplujete mezi místními mangrovy. Naopak nejdražší čtyřhodinová varianta bude stát 500 ringgitů a…

Zobrazit místo
Durian falls

Durian Perangun Waterfall

Durianové vodopády jsou na rozdíl od zbylých dvou nejznámějších na ostrově snadno přístupné vybudovanou pěší stezkou. Nechybí možnost koupání a všudypřítomné divoké zvuky džungle.

Zobrazit místo
Wildlife park

Wildlife Park

Jedna z atrakcí, které uvítají především děti a milovníci zvířat. Zvažte sami, zda zvířecí farmu přidat na svůj list míst, které chcete na Langkawi vidět. Vstupné činí 39 ringgitů. Web místa langkawiwildlifepark.com.

Zobrazit místo
Crocodile farm

Crocodile Adventure

Krokodýlí farma není tím, proč se na sever ostrova vydat. Ale pojedete-li na místní pláže či za vodopády, klidně se tu zastavte. Kromě desítek krokodýlů máte možnost se účastnit i show, jejichž časový rozpis najdete zde: porosus.com. Vstupné činí 25 ringgitů.

Zobrazit místo
Look Out Point

Look Out Point

Malé náměstíčko vhodné pro piknik během západů slunce. Pravděpodobně tu budete sami nebo s pár Malajci trávícími tu společné romantické chvilky. Cesta sem vede po silnici Jalan Padang Matsirat a odbočka je jasně označena.

Zobrazit místo
Lagenda park

Lagenda Langkawi Dalam Taman

Krásný park s mnoha sochami a umělými napodobeninami místních památek. Jen kousek za přístavem a Orlím náměstím najdete ono „zahradní muzeum“, které určitě navštivte. Vstupné stojí 5 ringgitů.

Zobrazit místo
Jídlo v Selaka Lubuk Buaya

Selera Lubuk Buaya

Velmi dobrá a levná restaurace pro Malajce. Otevírá odpoledne, proto ji využijete spíše pro večeře a s cenami okolo 8 ringgitů za porci jídla nemá význam chodit jinam. S angličtinou tu moc nepochodíte, ale jídelní lístek je jednoduchý a v anglickém znění.

Zobrazit místo
Roti Canai

Roti Canai Black Pepper

Budete-li mít skútr, každé ráno se tu stavte na snídani. Výborné placky z těsta s vajíčkem a lehce pikantní omáčkou či ve sladké verzi s čokoládou vám zpříjemní den. Nebojte se, i když místo je složené z pár stolků a židlí, jednou plynovou bombou s vařičem a přístřešek tvoří pár plechů na sloupech, každý den je tu plno Malajců, protože místní babča to prostě umí roztočit. Tohle je místo, kdy za 2 ringgity ochutnáte jednoduchou, ale naprosto…

Zobrazit místo

Chystáš se na Langkawi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu