Zavřít boční panel

Doprava na Langkawi

Jak se dostat na Langkawi

Na Langkawi s největší pravděpodobností poletíte letadlem. Je to jednodušší a stejně levné jako vodní doprava.

Letecky

Nejvíce letů je vypravováno z letišť v Kuala Lumpur, Singapuru, Bangkoku a také sousedního ostrova Penangu. Na ostrově je jedině letiště, a to letiště Langkawi.

Letenky z Evropy vás budou stát nejméně 15.000 Kč. V akci společnosti Qatar Airways výjimečně pak okolo 11.000 Kč, což je definitivně super cena. Doba letu na Langkawi se bude pohybovat mezi 15–20 hodinami.

Po většinu času však stejně budete přestupovat ve výše uvedených metropolích, proto bývá výhodnější si vyčkat na akci do Bangkoku nebo KL a následně zakoupit individuální přelet s lokálními aerolinkami. Mezi pravidelné dopravce patří Malaysia Airlines, FireFly a AirAsia. V takovém případě stojí přelet mezi 250–700 Kč.

Lodí

Dobrodružnější povahy využijí lodní dopravu při svém putování napříč Malajsií a Thajskem. Lodě vyplouvají z malajského Penangu, Kuala Perlis, Kuala Kedah a thajského Satunu.

Ceny se pohybují mezi 18 z Kuala Kedahu a 60 ringgity z Penangu. Lodní lístek zakoupíte v přístavu. Pro představu lodě vyplouvají v následujících časech: http://www.langkawi-ferry.com/schedule-fare.html.

Přístav na Langkawi najdete v hlavním městě Kuah (Kuah Jetty). Nachází se u Orlího náměstí se sochou orla. Do jednotlivých částí ostrova vás odveze taxi za předem stanovené ceny. Například na Pantai Cenang se jede 30 minut a taxi stojí 40 ringgitů.

Jak cestovat po Langkawi

Na ostrově absentuje veřejná doprava. Budete proto nuceni využít taxikáře nebo si vypůjčit skútr, eventuálně auto.

Půjčení skútru

Idylické objevování ostrova bude díky prázdným a dobře udržovaným silnicím jednoduché. Nováčci musí jen počítat s levostranným provozem, ale díky absenci kruhových objezdů to bude jednoduché.

Skútr si po předložení mezinárodního řidičského průkazu půjčíte prakticky na všech místech, kde se vyskytují hotely. Cena se pohybuje mezi 20–30 ringgity za den.

Tankování zde funguje tak, že nejdříve zaplatíte na pokladně (doporučujeme pro prázdnou nádrž tak 4–6 ringgitů) a následně natankujete. Benzinových pump je po ostrově několik a všechny jsou označeny na turistických mapkách.

Benzinka BuraqOil

Dodržujte nošení helmy a místní policie vás jako turistu bude přehlížet.

Pozor si také dejte v zatáčkách na nános prachu na okraji silnice, na kterém vám to může snadno podklouznout.

Půjčení jízdního kola

Sportovci mající rádi extrémní podmínky si mohou vypůjčit i jízdní kola. Více než k cestám po ostrově jsou vhodné ale k pendlování podél pláží Pantai Cenang a Pantai Tengah mezi hotelem a restauracemi.

Půjčení vyjde asi na 10 ringgitů.

Taxi

Taxi sice nejezdí dle taxametrů, ale prakticky jsme se nikdy nesetkali s žádným, který by nás chtěl okrást. Z letiště i přístavu jsou ceny pevně dané a zpět vás většinou zavezou za zcela totožné ceny.

Co tady objevíš?

Langkawi, to není jen jeden ostrov v Andamanském moři, ale rovnou sto. Malajci mu říkají „klenot státu Kedah“ a rozhodně ví, o čem mluví. Souostroví uchvátí svou jednoduchostí v jinak chaotickém asijském světě, nabídne písečné pláže s klidnou mořskou hladinou, vodopády uprostřed divoké džungle s možností koupele v jezírkách a výtečnou místní gastronomii na putovních nočních trzích. Západy slunce jsou tu ikonické. Jak na pláži, tak na vrcholku hory Gunug Raya či unikátním visutém mostu Sky Bridge.

V neposlední řadě se jedná o bezcelní oblast, což napovídají levné alkoholické a tabákové výrobky.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
3–7 dní
Pár dní za ostrovní turistikou, týden na slunnou dovolenou.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Během léta se vyskytnou prudké přeháňky, během zimy ani mrak nevyleze.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Za tolik se dá nakombinovat cesta z Evropy přes Bangkok nebo Kuala Lumpur.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu