Penang

Co dělat na Penangu

Na Penangu se opravdu nudit nebudete. Milovníci architektury se zamilují do centra George Townu, kde se prolíná britská koloniální, čínská a malajská architektura. Naproti malým dvoupodlažním domům čínské čtvrti tak stojí sněhobílé mešity s tradičním muslimským zdobením a jen za rohem se majestátně tyčí velkolepé budovy z britské éry. 

Že je Penang místem s bohatou historií a rozdílnými kulturami, na vás bude dýchat doslova na každém kroku. Milovníci jídla a pití se zamilují do místních kulinářských specialit, které jsou k mání na každém rohu téměř za hubičku.

Milovníci přírody vyrazí do malajské džungle, aby se setkali tváří v tvář s místní faunou a flórou. 

Pláže

Nejznámějšími plážovými destinacemi jsou Batu Ferringhi a Tanjung Bungah. Obě dvě místa se nachází zhruba půl hodinku jízdy z George Townu. V posledních letech se však penangské pláže řadí k nejznečištěnějším v Malajsii a například Langkawi nebo blízké thajské ostrovy budou pro koupání lepší volbou.

Kurzy vaření

Malajská kuchyně je směsicí hned několika kuchyní, která dohromady tvoří nezapomenutelný kulinářský zážitek. Mnoho turistů chce nahlédnout pod pokličku a poodhalit tajemství výborné kuchyně prostřednictvím kurzů vaření. Jednou z nejznámějších je kurz pořádaný Tropical Spice Garden nacházející se mezi Teluk Bahang a Batu Ferringhi. Počítejte však s vyšší cenou až 240 ringgitů. Dostat se sem můžete na zapůjčeném skútru nebo jakýmkoli autobusem směřujícím do Teluk Bahang.

Západy slunce

Romantické duše by si měli udělat výlet na nejvyšší bod ostrova Bukit Penang, odkud je úžasný výhled do celé okolní krajiny.

Pouliční stánky s jídlem

Penang žije jídlem. Po západu slunce obchodníci rozloží své stánky na hlavní třídě Lebuh Chulia a ulice se brzy zaplní lidmi. Výběr je obrovský a ceny opravdu nízké. Vynechat byste určitě neměli rýžové placky se zeleninou (popiah), rýžové knedlíčky se sladkou omáčkou a pálivým chilli (chee cheong fun), sladké rýžové těsto s arašídy (muah chee) a sladké rýžové lívance (apom) od sympatické stařenky.

Street Art

Když město v roce 2010 požádalo litevského umělce Ernesta Zachareviče, aby vytvořil sérii maleb na fasády starých domů, nikdo nejspíš netušil, jaký ohlas bude dílo mít. Zacharevič vytvořil realistické malby, do nichž zakomponoval kola, motorky a spoustu dalších věcí. Arménská ulice je dnes zaplněna turisty obdivujících jeho netradiční dílo.

Projížďky na motorce

Vysoká teplota vzduchu, kvalitní silnice a malá velikost ostrova vybízí k objevování Penangu na motorce. Automatické skútry vyjdou v přepočtu na 200–300 korun na den. Benzin je v Malajsii leckdy levnější než voda a spotřeba skútru je navíc velmi nízká. Dopravní zácpy v okolí George Townu jsou časté v ranních a odpoledních hodinách, ale díky velikosti skútru lehce prokličkujete mezi auty a na cestě se tak zdržíte maximálně pár minut. Penang díky jeho malé rozloze zvládnete projet za jeden den včetně zastávky v národním parku, která vám zabere celé odpoledne.

Nakupování

Malajci milují nakupování a obyvatelé Penangu nejsou výjimkou. Moderní obchodní centrum se nachází v samém srdci George Townu. Na ostrově naleznete mnoho dalších obchoďáků, k nimž ovšem budete muset zajet na motorce nebo taxíkem/grabem.

Chystáš se na Penang?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.