Průvodce ostrovem
Umělecký i kulinářský Penang
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Penangu

Kde se ubytovat na Penangu

Největší koncentrace ubytovacích zařízení se nachází v samém centru George Townu. Hostelů, guesthousů a hotelů je v Chinatown nespočet a je jen na vás, který z nich si vyberete. Ideální je hledat ubytování kolem centrální Lebuh Chulia, která se každý večer zaplní desítkami stánků s místními specialitami za hubičku.

Plážoví povaleči dají přednost ubytování na severu ostrova v Batu Ferringhi a Tanjung Bungah, kde se podél pobřeží nacházejí i luxusní hotelové resorty pro náročnou klientelu.

Ceny

Množství ubytovacích zařízení je obrovské, ale je třeba počítat s vyšší cenou oproti zbytku Malajsie. Většina cestovatelů volí levné hostely v centru George Townu. Najde se tu i spousta menších hotelů ve zrenovovaných čínských domech, které nabízí luxusnější hotelové pokoje. Cena za lůžko v hostelu se dá sehnat za příjemných 200–300 korun. Pokud hledáte samostatný pokoj ideálně s vlastní koupelnou, je třeba počítat s dvojnásobnou cenou.

Resorty u pláže se nachází na severu ostrova a cena za noc začíná na 1.000 korunách na noc.

Co tady objevíš?

Kouzlu realistických maleb litevského umělce Ernesta Zachareviče na fasádách domů propadly tisíce lidí, ale Penang není jen George Town, k vidění je toho mnohem víc.  

Vydejte se na želví pláž do nejmenšího národního parku na světě. Nasedněte na koňské sedlo a užívejte si nádherné výhledy do okolní krajiny protkané výraznou vůní durianových plantáží. Vyjeďte lanovkou na Bukit Penang a obdivujte krásy ostrova shora. A v neposlední řadě ochutnejte místní speciality v proslulých pouličních stáncích, které každý den servírují chutné pokrmy za bezkonkurenční ceny.  

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
4-5 dní
Doba dostatečná k prozkoumání měst i přírody.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
Vyhněte se však období čínského Nového roku, kdy je ostrov přeplněn Číňany.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Cena letenky z Prahy, levněji se dá letět např. z Budapešti.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu