Zavřít boční panel

Ubytování na Penangu

Kde se ubytovat na Penangu

Největší koncentrace ubytovacích zařízení se nachází v samém centru George Townu. Hostelů, guesthousů a hotelů je v Chinatown nespočet a je jen na vás, který z nich si vyberete. Ideální je hledat ubytování kolem centrální Lebuh Chulia, která se každý večer zaplní desítkami stánků s místními specialitami za hubičku.

Plážoví povaleči dají přednost ubytování na severu ostrova v Batu Ferringhi a Tanjung Bungah, kde se podél pobřeží nacházejí i luxusní hotelové resorty pro náročnou klientelu.

Ceny

Množství ubytovacích zařízení je obrovské, ale je třeba počítat s vyšší cenou oproti zbytku Malajsie. Většina cestovatelů volí levné hostely v centru George Townu. Najde se tu i spousta menších hotelů ve zrenovovaných čínských domech, které nabízí luxusnější hotelové pokoje. Cena za lůžko v hostelu se dá sehnat za příjemných 200–300 korun. Pokud hledáte samostatný pokoj ideálně s vlastní koupelnou, je třeba počítat s dvojnásobnou cenou.

Resorty u pláže se nachází na severu ostrova a cena za noc začíná na 1.000 korunách na noc.

Vyhledej si svůj hotel na Penangu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Kouzlu realistických maleb litevského umělce Ernesta Zachareviče na fasádách domů propadly tisíce lidí, ale Penang není jen George Town, k vidění je toho mnohem víc.  

Vydejte se na želví pláž do nejmenšího národního parku na světě. Nasedněte na koňské sedlo a užívejte si nádherné výhledy do okolní krajiny protkané výraznou vůní durianových plantáží. Vyjeďte lanovkou na Bukit Penang a obdivujte krásy ostrova shora. A v neposlední řadě ochutnejte místní speciality v proslulých pouličních stáncích, které každý den servírují chutné pokrmy za bezkonkurenční ceny.  

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
4-5 dní
Doba dostatečná k prozkoumání měst i přírody.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
Vyhněte se však období čínského Nového roku, kdy je ostrov přeplněn Číňany.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Cena letenky z Prahy, levněji se dá letět např. z Budapešti.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu