14 míst, která doporučujeme na Penangu navštívit

Penang Chinatown

Chinatown

Penangská čínská čtvrť se rozkládá kolem centrální Lebuh Chulia a sousedí s takzvanou Malou Indií. Mnoho původních čínských domů dnes funguje jako ubytovací zařízení. Díky nezaměnitelné architektuře poznáte začátek a konec čtvrti bez sebemenších problémů.

Zobrazit více
Indická čtvrť

Little India

Malá Indie se nachází kolem ulic Lebuh Queen, Chulia a Market v samém srdci George Townu. Svou podobu připomíná mnohá indická města. Nechybí tu tradiční indické restaurace a hinduistické chrámy, z nichž za zmínku stojí nejstarší penangský svatostánek Sri Mahamariamman.

Zobrazit více
Penang radnice

Koloniální čtvrť

Penang byl prvním britským osídlením v Malajsii, a tak není divu, že se na ostrově nachází obrovské množství koloniálních budov, mezi něž patří: Radnice, Vrchní soud, Hodinová věž na počest vlády královny Viktorie, Kostel sv. Jiří (nejstarší anglikánský kostel v jihovýchodní Asii), Budova Státního shromáždění, Katedrála Nanebevzetí, Protestantský hřbitov.

Zobrazit více
Arménská ulice

Street art v Arménské ulici

Hlavní osobností Street Artu na Penangu je bezesporu mladý litevský umělec Ernest Zacharevič. Věhlasná autorova díla se soustřeďují v okolí Arménské ulice uprostřed historického centra města. Kromě Zacharevičových prací na fasádách domů naleznete stovky dalších maleb od různých umělců.

Zobrazit více
Chew Jetty

Chew Jetty

V Penangu kdysi bývalo 7 přístavních mol. V důsledku požáru se jich do dnešní doby zachovalo 6.  K molům se dostanete po Lebuh Chulia. Turisty nejvíce vyhledávaným je Chew Jetty díky fotogenickým domům na kůlech. Chew Jetty je bezesporu připomínkou zlatých časů Penangu, kdy byl ostrov jedním z nejdůležitějších přístavů na světě. Projděte se přístavem a vraťte se v čase o stovku let zpátky do zlaté éry ostrova.

Zobrazit více
Blue Mansion

Modrý dům (Blue Mansion)

Třicetiosmipokojový Modrý dům byl postaven v osmdesátých letech 19. století. Renovací prošel teprve až na konci minulého století, čímž jen tak tak unikl svému zániku. Vstupenka stojí 16 ringgitů a její součástí je prohlídka místa s průvodcem, který barvitě vypráví nejen o samotné budově, ale také o základních principech čínské architektury.

Zobrazit více
Khoo Kongsi

Khoo Kongsi

Khoo Kongsi je jedním z pěti hokkienských klanových domů na Penangu. Jeho bohaté dekorace jsou inspirovány oblíbenými čínskými legendami. Vstupné pro dospělého vyjde na příjemných 10 ringgitů.

Zobrazit více
Taman Negara

Národní park Taman Negara

Nejmenší národní park na světě Taman Negara o rozloze pouhých 2,3 hektarů se nachází na severozápadě ostrova. Dostat se sem můžete na motorce nebo autobusem číslo 101. Aktivnější jedinci se mohou vydat na průzkum parku po svých. Je třeba mít na paměti, že při teplotě přes 30 °C a více než 80% vlhkosti vzduchu většinu tělesných tekutin vypotíte, a bez velkých zásob vody cestu nezvládnete. Proslulá želví pláž se záchrannou stanicí je vzdálená asi…

Zobrazit více
Penang Hill

Penang Hill

Nejvyšší bod ostrova přesahující 800 metrů nabízí velkolepé výhledy do okolní krajiny. Nahoru se dostanete zbrusu novou lanovkou, za níž zaplatíte 30 ringgitů. Přímo z Lebuh Chulia odjíždí autobus číslo 204 za 2,7 ringgitů.

Zobrazit více
Penang

Kek Lok Si

Největší buddhistický chrám v zemi je nejlépe vidět z Bukit Penang. Obrovský chrámový komplex se nadále rozšiřuje a v současné době je stále nedostavěný (červen 2018).

Zobrazit více
Batu Ferrenghini

Batu Ferringhi

Oáza plážových povalečů na severu ostrova nabízí nepřeberné množství barů, restaurací a také oblíbené Hard Rock Café.

Zobrazit více
Penang Bridge

Penangský most

První most spojující Penang s pevninou byl vystavěn během roku 1985. Se svými 13,5 kilometry se dnes jedná o druhý nejdelší most v Malajsii a jeden z nejdelších mostů v celé jihovýchodní Asii. Jeho netradiční architekturu můžete obdivovat při příjezdu na ostrov z některého z měst malajského poloostrova.

Zobrazit více
Tropical Spice Garden

Tropical Spice Garden

Tropical spice garden v překladu znamená zahrada tropického koření. V tomhle muzeu ale najdete kromě koření také dalších až 500 druhů rostlin z různých koutů světa. Místo funguje také jako škola vaření.

Zobrazit více
Entopia

Entopia

Entopia je s více než 15.000 motýlů největší motýlí zahradou v Malajsii. Areál sestává z venkovní (The Natureland) i vnitřní části (Cocoon). Zahrada je ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Zobrazit více
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu