Co tady objevíš?

Kouzlu realistických maleb litevského umělce Ernesta Zachareviče na fasádách domů propadly tisíce lidí, ale Penang není jen George Town, k vidění je toho mnohem víc.  

Vydejte se na želví pláž do nejmenšího národního parku na světě. Nasedněte na koňské sedlo a užívejte si nádherné výhledy do okolní krajiny protkané výraznou vůní durianových plantáží. Vyjeďte lanovkou na Bukit Penang a obdivujte krásy ostrova shora. A v neposlední řadě ochutnejte místní speciality v proslulých pouličních stáncích, které každý den servírují chutné pokrmy za bezkonkurenční ceny.  

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
4-5 dní
Doba dostatečná k prozkoumání měst i přírody.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
Vyhněte se však období čínského Nového roku, kdy je ostrov přeplněn Číňany.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Cena letenky z Prahy, levněji se dá letět např. z Budapešti.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Chinatown

Penangská čínská čtvrť se rozkládá kolem centrální Lebuh Chulia a sousedí s takzvanou Malou Indií. Mnoho původních čínských domů dnes funguje jako ubytovací zařízení. Díky nezaměnitelné architektuře poznáte začátek a konec čtvrti bez sebemenších problémů.

Zavřít boční panel

Little India

Malá Indie se nachází kolem ulic Lebuh Queen, Chulia a Market v samém srdci George Townu. Svou podobu připomíná mnohá indická města. Nechybí tu tradiční indické restaurace a hinduistické chrámy, z nichž za zmínku stojí nejstarší penangský svatostánek Sri Mahamariamman.

Zavřít boční panel

Koloniální čtvrť

Penang byl prvním britským osídlením v Malajsii, a tak není divu, že se na ostrově nachází obrovské množství koloniálních budov, mezi něž patří:

  • Radnice,
  • Vrchní soud,
  • Hodinová věž na počest vlády královny Viktorie,
  • Kostel sv. Jiří (nejstarší anglikánský kostel v jihovýchodní Asii),
  • Budova Státního shromáždění,
  • Katedrála Nanebevzetí,
  • Protestantský hřbitov.
Zavřít boční panel

Street art v Arménské ulici

Hlavní osobností Street Artu na Penangu je bezesporu mladý litevský umělec Ernest Zacharevič. Věhlasná autorova díla se soustřeďují v okolí Arménské ulice uprostřed historického centra města. Kromě Zacharevičových prací na fasádách domů naleznete stovky dalších maleb od různých umělců.

Zavřít boční panel

Chew Jetty

V Penangu kdysi bývalo 7 přístavních mol. V důsledku požáru se jich do dnešní doby zachovalo 6.  K molům se dostanete po Lebuh Chulia. Turisty nejvíce vyhledávaným je Chew Jetty díky fotogenickým domům na kůlech.

Chew Jetty je bezesporu připomínkou zlatých časů Penangu, kdy byl ostrov jedním z nejdůležitějších přístavů na světě. Projděte se přístavem a vraťte se v čase o stovku let zpátky do zlaté éry ostrova.

Zavřít boční panel

Modrý dům (Blue Mansion)

Třicetiosmipokojový Modrý dům byl postaven v osmdesátých letech 19. století. Renovací prošel teprve až na konci minulého století, čímž jen tak tak unikl svému zániku.

Vstupenka stojí 16 ringgitů a její součástí je prohlídka místa s průvodcem, který barvitě vypráví nejen o samotné budově, ale také o základních principech čínské architektury.

Zavřít boční panel

Khoo Kongsi

Khoo Kongsi je jedním z pěti hokkienských klanových domů na Penangu. Jeho bohaté dekorace jsou inspirovány oblíbenými čínskými legendami. Vstupné pro dospělého vyjde na příjemných 10 ringgitů.

Zavřít boční panel

Národní park Taman Negara

Nejmenší národní park na světě Taman Negara o rozloze pouhých 2,3 hektarů se nachází na severozápadě ostrova. Dostat se sem můžete na motorce nebo autobusem číslo 101.

Aktivnější jedinci se mohou vydat na průzkum parku po svých. Je třeba mít na paměti, že při teplotě přes 30 °C a více než 80% vlhkosti vzduchu většinu tělesných tekutin vypotíte, a bez velkých zásob vody cestu nezvládnete. Proslulá želví pláž se záchrannou stanicí je vzdálená asi hodinku cesty skrze prales, ale je možné se sem dostat i po vodě. Pokud se rozhodnete pro návštěvu pláže na lodi, ušetříte spoustu času a stihnete navštívit i další pláže. Plavbu je třeba sjednat před vstupem do parku.

Zavřít boční panel

Penang Hill

Nejvyšší bod ostrova přesahující 800 metrů nabízí velkolepé výhledy do okolní krajiny. Nahoru se dostanete zbrusu novou lanovkou, za níž zaplatíte 30 ringgitů. Přímo z Lebuh Chulia odjíždí autobus číslo 204 za 2,7 ringgitů.

Zavřít boční panel

Kek Lok Si

Největší buddhistický chrám v zemi je nejlépe vidět z Bukit Penang. Obrovský chrámový komplex se nadále rozšiřuje a v současné době je stále nedostavěný (červen 2018).

Zavřít boční panel

Batu Ferringhi

Oáza plážových povalečů na severu ostrova nabízí nepřeberné množství barů, restaurací a také oblíbené Hard Rock Café.

Zavřít boční panel

Penangský most

První most spojující Penang s pevninou byl vystavěn během roku 1985. Se svými 13,5 kilometry se dnes jedná o druhý nejdelší most v Malajsii a jeden z nejdelších mostů v celé jihovýchodní Asii. Jeho netradiční architekturu můžete obdivovat při příjezdu na ostrov z některého z měst malajského poloostrova.

Zavřít boční panel

Tropical Spice Garden

Tropical spice garden v překladu znamená zahrada tropického koření. V tomhle muzeu ale najdete kromě koření také dalších až 500 druhů rostlin z různých koutů světa. Místo funguje také jako škola vaření.

Zavřít boční panel

Entopia

Entopia je s více než 15.000 motýlů největší motýlí zahradou v Malajsii. Areál sestává z venkovní (The Natureland) i vnitřní části (Cocoon). Zahrada je ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Počasí a sezóny na Penangu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Penang
Počasí během roku

27 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

27 °C

27 °C

26 °C

26 °C

27 °C

27 °C

Počasí

Na Penangu panuje tropické klima. Teplota vzduchu přes den nikdy neklesá pod 20 °C a průměrná teplota moře se pohybuje někde kolem 28 °C.

Období sucha začíná od listopadu a končí v dubnu. Naopak od května do října čekejte vydatné deště a bez deštníku na Penang určitě nejezděte. Nejvytíženějším obdobím je pak listopad, prosinec a leden, kdy je počasí nejpříjemnější. Během vánočních svátků je počet turistů nejvyšší a ceny se tak vyšplhají na maximum.

Sezóny a kdy vyrazit

Ideální dobou k návštěvě Penangu je období od února do dubna po oslavách čínského novém roku, kdy turisté ve velkém opouští Malajsii a ceny se vrací zpátky k normálu.

Skvělé akce na Penang

ušetříš až 17%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 29%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 26%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
9 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu