Zavřít boční panel

Doprava na Penangu

Jak se dostat na Penang

Dostat se na Penang je hračka a možností přepravy je hned několik.

Letecky

Mezinárodní letiště Bayan Lepas se nachází asi 20 kilometrů od George Townu. Na letišti operuje zhruba desítka aerolinek, která provozuje lety do Číny, Singapuru, Indonésie, Thajska, Hong Kongu, Taiwanu a také do mnoha malajských měst. Domácí nízkonákladová Air Asia nabízí vnitrostátní lety za bezkonkurenční ceny.

Ze střední Evropy se můžete na Penang dostat s jediným přestupem s Qatar Airways. Z Prahy průměrná cena neklesá pod 15.000 Kč, z Budapešti se však občas objeví nabídka atakující hranici 10 tisíc Kč.

Autobus

Autobusem se na Penang dostanete z mnoha malajských měst a ceny jsou víc než příznivé. Za pětihodinovou cestu z Kuala Lumpur zaplatíte přibližně 40 ringgitů. Z turisty doposud neobjeveného Ipoh se na Penang dostanete za pouhé dvě hodiny a krátká jízda vás vyjde na 25 ringgitů.

Výhodou autobusové dopravy je jednoduchý a rychlý nákup jízdenek online a skvěle fungující autobusová nádraží, která ve větších městech připomínají spíše letištní haly. Jízdenku jednoduše zakoupíte prostřednictvím platební karty a postačí elektronická jízdenka přímo ve vašem telefonu.

Ke kontrole jízdních řádů a koupi jízdenek poslouží něco jako malajsijská obdoba idosu, akorát jen pro autobusy busonlineticket.com

Loď

Trajekt z nedalekého Butterworthu odjíždí od brzkého rána každých 20–30 minut za opravdu nízkou cenu 1,2 ringgity.

Z Penangu odjíždí také lodě do nejsevernějšího malajského ostrova Langkawi. Tři denní spoje je třeba zamluvit den předem, protože loď bývá téměř vždy plně obsazena. Jednosměrná jízdenka vyjde na 70 ringgitů.

Jak cestovat po Penangu

Veřejná doprava

Autobusy provozované státní společností Rapid Penang nabízejí levné a skvěle fungující dopravní služby. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte od 1 do 4 ringgitů a dostanete se na většinu turisty vyhledávaných míst.

Veškeré informace o jízdních řádech a mapy linek najdete na webu rapidpg.com.my.

Motorka

Ideálním dopravním prostředkem je motorka. Motorka je malá, všude se vejde a stojí málo. 24hodinový pronájem automatického skútru vyjde na 30–40 ringgitů podle výkonu a modelu motorky. Benzin je v Malajsii opravdu levný, takže vás denní projížďka po celém ostrově nevyjde na víc než 10 ringgitů.

Malajsie je vyspělou asijskou zemí, která oproti zbytku Asie dbá na dodržování pravidel a zákonů, a tak je třeba při pronájmu motorky doložit mezinárodní řidičský průkaz, který vám vystaví na počkání na každém českém dopravním úřadu. V okolí George Townu je v ranních a odpoledních hodinách silný provoz, ale s motorkou se jednoduše a rychle dostanete ze zácpy.

Grab

Pro přesun z letiště nebo hlavního autobusového nádraží, která se nachází dál od centra města, je ideální zvolit přesun pomocí Grabu. Aplikaci Grab si můžete zdarma stáhnout přímo do vašeho mobilního telefonu a užívat si jízdu za poloviční až třetinové ceny oproti taxíku. Navíc vám aplikace umožňuje platit hotově přímo řidiči a cenu za smluvenou službu víte předem. Předejdete tak zbytečným komplikacím.

Tříkolky

Tříkolky jsou oblíbeným dopravním prostředkem pro návštěvníky George Townu. Hodina projížďky vyjde v průměru na 50 ringgitů. Je třeba s řidičem smlouvat, jinak se cena může vyšplhat i na dvojnásobek.

Co tady objevíš?

Kouzlu realistických maleb litevského umělce Ernesta Zachareviče na fasádách domů propadly tisíce lidí, ale Penang není jen George Town, k vidění je toho mnohem víc.  

Vydejte se na želví pláž do nejmenšího národního parku na světě. Nasedněte na koňské sedlo a užívejte si nádherné výhledy do okolní krajiny protkané výraznou vůní durianových plantáží. Vyjeďte lanovkou na Bukit Penang a obdivujte krásy ostrova shora. A v neposlední řadě ochutnejte místní speciality v proslulých pouličních stáncích, které každý den servírují chutné pokrmy za bezkonkurenční ceny.  

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
4-5 dní
Doba dostatečná k prozkoumání měst i přírody.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
Vyhněte se však období čínského Nového roku, kdy je ostrov přeplněn Číňany.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Cena letenky z Prahy, levněji se dá letět např. z Budapešti.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu