Comino
Malta

Počasí na Maltě a kdy sem jet

Počasí na Maltě

Hledáte-li jistotu slunečného a teplého počasí, vydejte se na dovolenou právě na Maltu. V letních měsících sice téměř neprší, zato mohou panovat velká horka. I když se však Malta nalézá na úrovni např. Tuniska, tak je zde pobyt příjemnější i během nejteplejších letních měsíců. Je to způsobeno vánkem a vlivem okolního moře. Moře je teplejší v podzimním období než na jaře.. Nejchladnějšími měsíci jsou prosinec, leden a únor. Nejdeštivějšími měsíci jsou listopad a prosinec.

Podívejte se na zájezdy na Maltu.

Jaro

Jaro na Maltě začíná v polovině března a nese se ve znamení příjemných teplot kolem 20 až 24 °C, jen ojedinělými přeháňkami a čerstvým větrem. Na jaře se na Maltu vypravte za památkami a pěší turistikou.

Léto

Léto bývá velmi horké a velmi suché. Déšť na Maltě je mezi červnem a srpnem naprosto výjimečný a často se zde neobjevují ani bouřky. Teploty se nezřídka dotýkají 40 °C, ale subjektivně je zmírňuje častý vítr od moře. Běžné průměrné letní teploty na Maltě se pohybují kolem 32 °C a pomalu klesat začínají až v polovině září. Teplota vody v moři má v létě asi 25 °C.

Podzim

Podzim je podobně příjemný jako jaro s tím rozdílem, že přeháňky jsou mírně častější (stále se ale zřídkakdy stane, že by pršelo celý den) a moře ještě prohřáté, takže otužilejší jedinci, kterým nevadí teploty vzduchu okolo 22 °C, se klidně ještě vyokupou.

Zima

Zima je nejdeštivějším obdobím na Maltě, nicméně prší tu zhruba tak často jako u nás na podzim. Teploty se drží na hodnotách kolem 15 °C a jen zřídka padnou níž.

Tabulka teplot během roku

Valletta - Maličká Malta má všude stejné počasí

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
14 °C
únor
přeháňky
14 °C
březen
polojasno
15 °C
duben
polojasno
18 °C
květen
jasno
23 °C
červen
jasno
28 °C
červenec
jasno
31 °C
srpen
jasno
31 °C
září
polojasno
28 °C
říjen
polojasno
24 °C
listopad
přeháňky
19 °C
prosinec
přeháňky
16 °C

Malta - teplota moře - Průměrné teploty vody v moři během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
16 °C
únor
prázdné
15 °C
březen
prázdné
15 °C
duben
prázdné
16 °C
květen
prázdné
18 °C
červen
prázdné
23 °C
červenec
prázdné
26 °C
srpen
prázdné
27 °C
září
prázdné
26 °C
říjen
prázdné
24 °C
listopad
prázdné
21 °C
prosinec
prázdné
18 °C

Kdy jet na Maltu

Hledáte-li letní plážovou destinaci s téměř 100% jistotou slunce, pak je Malta ideální volbou a pokud vyrazíte mezi červnem a srpnem, nikdy neuděláte chybu.

Chcete-li především poznávat historické památky a kochat se výhledy, pak je ideálním obdobím k návštěvě Malty duben až polovina června a konec září až polovina listopadu, kdy je na Maltě příjemně, sprchne jen občas a jen trochu a teploty se nepřehoupnou přes 28 °C. 

Pokud byste rádi spojili poznávání a plážovou dovolenou, vyrazte ke konci září, kdy teploty vzduchu pomalu klesají, ale moře je ještě stále prohřáté z léta.

Jestliže vám nevadí riziko přeháněk a naopak vám vyhovuje absence turistů a výrazně nižší ceny služeb i letenek, pak na Maltu bez obav jeďte během zimy.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 09. 08. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.