Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Valletta
Maličká Malta má všude stejné počasí

14 °C

14 °C

15 °C

18 °C

23 °C

28 °C

31 °C

31 °C

28 °C

24 °C

19 °C

16 °C
Malta - teplota moře
Průměrné teploty vody v moři během roku

16 °C

15 °C

15 °C

16 °C

18 °C

23 °C

26 °C

27 °C

26 °C

24 °C

21 °C

18 °C

Počasí na Maltě

Hledáte-li jistotu slunečného a teplého počasí, vydejte se na dovolenou právě na Maltu. V letních měsících sice téměř neprší, zato mohou panovat velká horka. I když se však Malta nalézá na úrovni např. Tuniska, tak je zde pobyt příjemnější i během nejteplejších letních měsíců. Je to způsobeno vánkem a vlivem okolního moře. Moře je teplejší v podzimním období než na jaře.. Nejchladnějšími měsíci jsou prosinec, leden a únor. Nejdeštivějšími měsíci jsou listopad a prosinec.

Podívejte se na zájezdy na Maltu.

Jaro

Jaro na Maltě začíná v polovině března a nese se ve znamení příjemných teplot kolem 20 až 24 °C, jen ojedinělými přeháňkami a čerstvým větrem. Na jaře se na Maltu vypravte za památkami a pěší turistikou.

Léto

Léto bývá velmi horké a velmi suché. Déšť na Maltě je mezi červnem a srpnem naprosto výjimečný a často se zde neobjevují ani bouřky. Teploty se nezřídka dotýkají 40 °C, ale subjektivně je zmírňuje častý vítr od moře. Běžné průměrné letní teploty na Maltě se pohybují kolem 32 °C a pomalu klesat začínají až v polovině září. Teplota vody v moři má v létě asi 25 °C.

Podzim

Podzim je podobně příjemný jako jaro s tím rozdílem, že přeháňky jsou mírně častější (stále se ale zřídkakdy stane, že by pršelo celý den) a moře ještě prohřáté, takže otužilejší jedinci, kterým nevadí teploty vzduchu okolo 22 °C, se klidně ještě vyokupou.

Zima

Zima je nejdeštivějším obdobím na Maltě, nicméně prší tu zhruba tak často jako u nás na podzim. Teploty se drží na hodnotách kolem 15 °C a jen zřídka padnou níž.

Kdy jet na Maltu

Hledáte-li letní plážovou destinaci s téměř 100% jistotou slunce, pak je Malta ideální volbou a pokud vyrazíte mezi červnem a srpnem, nikdy neuděláte chybu.

Chcete-li především poznávat historické památky a kochat se výhledy, pak je ideálním obdobím k návštěvě Malty duben až polovina června a konec září až polovina listopadu, kdy je na Maltě příjemně, sprchne jen občas a jen trochu a teploty se nepřehoupnou přes 28 °C. 

Pokud byste rádi spojili poznávání a plážovou dovolenou, vyrazte ke konci září, kdy teploty vzduchu pomalu klesají, ale moře je ještě stále prohřáté z léta.

Jestliže vám nevadí riziko přeháněk a naopak vám vyhovuje absence turistů a výrazně nižší ceny služeb i letenek, pak na Maltu bez obav jeďte během zimy.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu