Zavřít boční panel

Ubytování v Casablance

Kde se ubytovat v Casablance

S konkretizací vhodných oblastí ve městě je to těžké. Casablanca je roztahaný monolit a kromě centra města, kde je samozřejmě ubytování nejvhodnější, je jedna čtvrť jako druhá, přičemž i nabídky hotelů a apartmánů jsou víceméně rovnoměrně rozložené.

Platí, že kromě centra bude ideální bydlet alespoň poblíž tramvajové trati, kterou se dostanete do civilizace.

Mimo centrum je nejlepší čtvrtí k bydlení oblast Fonciere, kterou protíná tramvaj, a odkud je to blízko na obě vlaková i autobusové nádraží.

Naopak oblastem podél pobřežní promenády se spíše vyhněte. Bude odsud všude hrozně daleko a spolehnout se musíte výhradně na taxíky.

Ceny

Casablanca už dávno není tak levná, jako byla ještě před deseti lety. Cenou nejvíce útočí soukromé apartmány, které majitelé pronajímají i na booking.com, podobně jako na airbnb. Obvykle se dostanete pod 1.000 Kč za noc pro dva, jen je opravdu mimořádně důležité číst recenze. Můžete natrefit na skvělého majitele v hezkém domě, ale taky na někoho, s kým bude obtížné se domluvit, byť jen na check-inu…

Standardní hotely se cenově blíží k Evropě, noc pořídíte od 1.100 Kč pro dvě osoby.

Vyhledej si svůj hotel v Casablance. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Největší marocké město, známé také pod arabským názvem Dár al-Bajdá, sice nikdy nebylo městem hlavním (tím je daleko menší Rabat), ale vždy tím nejvýznamnějším. Město má všechny atributy být romantickým přístavem s pravou orientální atmosférou. Alespoň takovou představu nabydete při zhlédnutí kultovního filmu Casablanca i při překladu názvu města – „bílý dům“.

Realita však může být výrazně jiná a nesplnit vaše velká očekávání. Současná moderní Casablanca má daleko k té filmové a ještě dále k romantickému místu. Ohromné třiapůlmilionové velkoměsto s chaotickou dopravou, bídnou MHD i mnoha špinavými zákoutími vás na první pohled může odradit. Byla by ovšem škoda nedat Casablance aspoň jednu další šanci, na druhý pohled totiž zjistíte, že rozhodně má co nabídnout. Minimálně jako vstupní, výstupní nebo přestupní bod na cestě za hlavními marockými krásami.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1 den
Zbytečné se ve městě zdržovat déle. Je ideální pro krátkou zastávku po cestě.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Obecně celé Maroko lze navštívit kdykoli, záleží dle zamýšlených aktivit.
Více o počasí
Letenky od
7 000 Kč
Do Casablancy nelétají lowcosty, leťte radši do blízkého Marrákeše či Rabatu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu