Průvodce státem

Maroko

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Země velehor, královských měst a velbloudích karavan

Maroko (oficiálním názvem Marocké království) leží v severní Africe. Na severu ho od Španělska odděluje Gibraltarský průliv, na východě hraničí Alžírskem. Na jihu leží sporné území Západní Sahary. 

Maroko je fascinující zemí kontrastů, přírodních krás, islámské architektury a přátelských lidí. Vystoupejte na zasněžené vrcholky čtyřtisícovek, ztraťte se v klikatých uličkách královských měst, nechte se hýčkat v tradičních parních lázních, vychutnejte si exotické chutě a vůně místních trhů, užijte si romantické procházky po nekonečných písčitých plážích a noci strávené s beduíny v poušti.

Průvodce pro tebe napsal lucie.dlauha
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti po příletu do Maroka.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
V létě panují velká horka, ale své si najdete po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Marrákeš

Marrákeš, dříve místo pro obchod a odpočinek pro obchodníky ze Sahary, je dnes městem, které při návštěvě Maroka nemůžete vynechat. Díky levným letům z Evropy je také velmi dobře dostupné. Město leží v podhůří Atlasu, jehož zasněžené vrcholky hor kontrastují se zelení palem a pískovcovými hradbami města. Medina, stará čtvrť, je spletí uliček a podloubí, trhů a zákoutí, kde na vás za každým rohem čekají zdobené dveře paláce, minaret mešity nebo tajemná zahrada s fontánou a fíkovníky. 

Co zde můžete navštívit? Náměstí Djema El Fna, islámskou školu Madresa Ben Youssef, zahradu Jardin Majorelle, mešitu Koutoubia, hrobky vládců Tombeaux Saadiens, palác El-Badi a palác Bahia. 

Průvodce městem Marrákeš

Zavřít boční panel

Rabat

Hlavní město Rabat je v porovnání s ostatními marockými městy jako z jiného světa. Město je čisté a poklidné, skvělé místo pro odpočinek bez chaosu a hluku překřikujících se prodejců a troubících aut. Přímo ve městě leží čistá pláž, nad níž se tyčí pevnost Oudaya s rozlehlými zahradami a stará čtvrť města typická svými modro-bílými domky.  

Mimo to můžete navštívit věž Tour Hassan a přilehlé Mauzoleum Mohameda V., židovskou čtvrť a židovský hřbitov, mešitu Jamaa-Al-Atiq, archeologické muzeum, muzeum moderního umění nebo pozůstatky starodávného města Chellah ležícího kousek za hradbami města.  

Průvodce městem Rabat

Zavřít boční panel

Essaouira

Essaouira, známá také jako větrné město, je oblíbená turistická destinace na jihu Maroka. Toto příjemné přímořské město je skvělým místem pro odpočinek nebo romantickou dovolenou. Projděte se uličkami staré mediny, na trhu nakupte koření a čerstvé ovoce, v butiku originální rukodělné oděvy, šperky a doplňky. Pozorujte rybáře, jak v přístavu vykládají své úlovky a spravují sítě, nebo si odpočiňte v jedné z mnoha atmosférických kaváren a uměleckých galerií. Po pozorování západu slunce na hradbách města si za zvuků živé hudby vychutnejte tradiční marockou kuchyni a den zakončete večerní procházkou po pláži.  

Co navštívit: medinu, která je na seznamu UNESCO, přístav, pevnost Skala du Port, pevnost Skala della Ville, nedalekou vesnici Diabat s ruinami paláce ukrytými v dunách. 

Aktivity: surfing, windsurfing, kitesufing, projížďka na koních, velbloudech a čtyřkolkách po pláži. 

Zavřít boční panel

Vodopády d Ouzoud

Vodopády d’Ouzoud, padající ze 110 m výšky do kaňonu Oued El Abid, jsou jednou z nejpůsobivějších marockých přírodních krás. Vzdálené jen 167 km od Marrákeše, jsou také velmi dobře dostupné a populární jak pro turisty, tak pro místní. Procházku na dno kaňonu můžete zakončit koupelí v jezírku pod vodopádem. Nejlepším obdobím pro návštěvu je březen až červen.   

Zavřít boční panel

Casablanca

Tato velkolepá mešita, postavená v roce 1993, je největší mešitou v Africe a 5. největší na světě.  Minaret se tyčí do výšky 200 m a do mešity se vejde až 25.000 věřících. Je také jednou z mála mešit v Maroku, kam je vstup dovolen i nemuslimům. Vstupné stojí 12 euro, více se dozvíte v detailním průvodci po Casablance.

Průvodce městem Casablanca

Zavřít boční panel

Fez

Fez je městem učenců a filozofů, jehož historie sahá až do 8. století. Uličky starodávné mediny jsou tak úzké, že se tu dá pohybovat pouze pěšky, obchodníci vozí své zboží ve vozech tažených osly. Co ze země působí jako chaotická spleť uliček, podchodů a nádvoří, kde se během hodiny dokážete i několikrát ztratit, je naprosto jiný svět pozorujete-li ho z terasy jedné z mnoha kaváren a restaurací. Odtud můžete obdivovat moře střech a minaretů a tajně nahlížet na nádvoří mešit a do života místních obyvatel. Město je také proslavené svými koželužnami, kde se tradičními technikami zpracovává a barví kůže. 

Co vidět: koželužny, náboženské školy Medresa Bou Inania a Medrasa El Attarine, královský palác, mešita a univerzita Al Quaraouiyine, muzeum řemeslné výroby Dar Batha, židovská čtvrť a hřbitov. 

Průvodce městem Fez

Zavřít boční panel

El Jadida

El Jadida je město ležící na pobřeží Atlantiku, 100 km jižně od Casablanky. Představuje příjemnou zastávku po cestě do Marrákeše nebo Essaouiry. V 16.století se zde usídlili Portugalci a vybudovali pevnost (Cité Portugaise) a rozlehlou podzemní cisternu, která je zapsána na seznamu UNESCO.   

Co tu navštívit: Cité Portugaise, Bastion de L'Ange, podzemní nádrž na vodu (Citern), přístav, trh, pláž a vrak lodi severně od města, Azzemmour, 15 km vzdálené městečko umělců. 

Zavřít boční panel

Agadir

Město Agadir bylo znovu vystavěno po ničivém zemětřesení v roce 1960 a nyní je oblíbené především pro své pláže, bary a skvělé počasí po celý rok. Jezdí sem převážně turistické zájezdy a rodiny s dětmi. Pokud chcete poznat pravé Maroko, vyrazte někam jinam. 

Zavřít boční panel

Chefchoauen

Chefchoauen, zvaný také modré město, je malé horské městečko ležící na úpatí pohoří Rif na severu Maroka. Projděte se spletí uliček a alejí vedoucích mezi modrobílými domky a dostanete se až k pevnosti z červeného pískovce s přilehlou mešitou. Nebo vyrazte na výlet po okolních kopcích.

Zavřít boční panel

Meknés

Královské město Meknés leží jen 60 km západně od Fezu a je jeho menší a klidnější podobou. Město obehnané 20 km hradeb za svými impozantními zdobenými branami skrývá královské mauzoleum, sýpky Hari es-Souani, muzeum marockého umění Dar Jamaï a náboženskou školu Madrasa Bou Inani.   

Zavřít boční panel

Jebel Toubkal

Nejvyšší hora severní Afriky, Jebel Toubkal (4.167 m), leží v pohoří Vysokého Atlasu. Nejlepší čas pro její zdolání je v létě, kdy na vrcholku roztaje sníh a je tak dostupná nejen zkušeným horalům. Kromě výstupu na vrchol Jebel Toubkal nabízí pohoří Atlasu množství dalších treků různé náročnosti a délky. 

Zavřít boční panel

Sahara

Výlet do pouště byste při návštěvě Maroka neměli vynechat. Ať už vás láká popíjení čaje v beduínském táboře, spaní pod mléčnou dráhou, projížďka na velbloudí karavaně nebo adrenalinová jízda po dunách, návštěva vždy stojí za to. Oblíbenými místy pro pouštní dobrodružství jsou Zagora, Merzouga, Erg Chigaga, M’Hamid, údolí Draâ Valley. 

Zavřít boční panel

Ouarzazate

Městečko Ouarzazate je známé především pro svá filmová studia, kde se natáčel Gladiátor nebo Hra o trůny. Toto exotické místo, kde písečná barva domů kontrastuje se zelení palem, láká kromě filmařů i mnoho turistů a dobrodruhů. Bohatě zdobená kasba Taourirt je jednou z nejúchvatnější v celém Maroku. Ouarzazate je také vhodným místem pro výlety do přírody, půjčte si kolo, čtyřkolku nebo velblouda a můžete vyrazit prozkoumávat okolní hory, údolí a poušť.  

Počasí a sezóny v Maroku

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Marrákeš a pohoří Atlas
Centrální hornatá oblast Maroka

18 °C

19 °C

22 °C

24 °C

28 °C

31 °C

37 °C

37 °C

33 °C

28 °C

22 °C

18 °C
Agadir
Marocké pobřeží

20 °C

21 °C

22 °C

22 °C

23 °C

24 °C

26 °C

26 °C

25 °C

24 °C

24 °C

21 °C

Počasí

Díky své rozloze se Maroko nachází v několika klimatických pásmech. Severozápad země ovlivňuje středomořské klima s horkým suchým létem a chladnou a deštivou zimou. Pohoří Atlasu s velikými teplotními rozdíly a nepředvídatelným počasím určuje vysokohorské klima. Jižní oblasti leží v pásu suchého pouštního klimatu.  

Sezóny a kdy vyrazit

Maroko je možné navštívit celoročně, nejpříjemnějším obdobím k návštěvě je jaro a podzim. V létě teploty dosahují až k 50 °C, v zimě je chladněji, deštivěji a v horách může sněžit. Podél pobřeží někdy silně fouká. 

Skvělé akce do Maroka

ušetříš až 41%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 39%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 44%
Akce starší 2 týdnů
28 starších akcí
Avatar uživatele lucie.dlauha
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu