Fés a barvy s káděmi

Co dělat ve Fezu

Procházky

Fez je jako stvořený pro pohodové procházky a objevování všemožných zákoutí. K tomu slouží především starobylá medina, ale své kouzlo mají i procházky po centru, v němž se snoubí historie s modernou. Procházku po medině začněte průchodem brány Bab Bou Jeloud a následně nevynechejte barvírnu kůží Chuara či madrasu Al-Attarine. Mimo medinu a novodobé centrum vás čeká příjemná procházka i po parku Jardin Jnan Sbil či pevnosti s výhledem Borj Nord.

Muzea

Fez jakožto historické město nabízí celou řadu muzeí. Většinou na ně narazíte náhodou při nějaké procházce a je už pak na vás, jestli se necháte zlákat k návštěvě či nikoli. Jen se vždy předem ujistěte ohledně ceny a nabídky muzea. Za pozornost stojí například Nejjarine Museum of Wood Arts and Crafts.

Nákupy

Úzké uličky v medině a jejich stánky přímo vybízí k nákupům, jichž se většinou nelze vyvarovat. Tamní stánkaři jsou občas trochu aktivnější, než by bylo zdrávo, takže se naučte odmítat. Důležité je také vyjednávání – speciálně při nákupu hodnotnějších věcí nikdy nepřistupte na první nabízenou cenu. Alternativou k nákupům v historické medině je shopping v moderním centru.

Výlety do okolí

Populární je výlet do nedalekého města Meknes, které však nabízí hodně podobný druh atrakcí jako Fez. Jeho návštěvu bychom tak doporučili spíše turistům majícím více času. Druhým zajímavým, ale tentokrát již o něco vzdálenějším městem, je Tanger. Do Meknesu se dostanete několikrát denně vlakem během půl hodinky.

Různé agentury se vám budou snažit nabízet výlety do okolních vesniček, parků či pouště. Většinou se však jedná o velice drahé záležitosti a výhodnější je půjčit si auto (v Maroku za přijatelné peníze) a podniknout výlet za hranice města na vlastní pěst.

Chystáš se do Fezu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.