Zavřít boční panel

Ubytování ve Fezu

Kde se ve Fezu ubytovat

Nejdříve si musíte položit základní otázku: „V medině nebo mimo?“ Z turistického pohledu jednoznačně doporučujeme ubytování v medině. Jen tak si užijete energii tohoto místa ráno, v poledne i večer a sžijete se více s tamní kulturou.

Uvnitř mediny se dají najít tradiční cenově dostupné riády, ale i luxusní penziony. Většina ubytovacích zařízení je snadno dohledatelná na celosvětových hotelových vyhledávačích (případně i airbnb), tudíž není složité něco najít.

Doporučujeme ubytování v penzionu Maison d’hotes Zohor, který se nachází přímo v medině, nedaleko od hlavní brány a slouží tak jako skvělý výchozí bod pro všechny procházky. Uvnitř vás čeká překrásný riád, posezení na střeše a ochotný personál. Dvojlůžkový pokoj se základním vybavením a koupelnou vás vyjde na 400 korun.

Mimo medinu očekávejte převážně klasické hotelové komplexy s evropským vybavením, ale i cenami.

Ceny

Ceny za jednu noc ve dvojlůžkovém pokoji v medině začínají na 400 korunách, mimo medinu poté standardně na 1.000 korunách.

Vyhledej si svůj hotel ve Fezu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Marocká kultura na dlani. Tak by se dal jednoduše popsat pocit, který ve vás zanechá návštěva Fezu. Zatímco symbol marocké městské architektury a historie Marrákeš je v dnešní době kvůli levným letenkám přelidněný turisty, Fez si stále zachovává své kouzlo. Jeho medina ve vás stále může vyvolat pocit, že cestujete časem, a právě jste se ocitli v dávné orientální historii. A to vše s relativně malým počtem všemožných prodejců a dalších „narušitelů“ vašeho spirituálního zážitku.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
1-2 dny
Historickou medinu projdete za 1 den. Pak už záleží, jestli se chcete podívat i za její hranice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Během české zimy vás ve Fezu čekají jarní teploty, v létě počítejte s velkým vedrem.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
Běžná cena letenek, při troše kombinování s lowcosty klidně za polovic.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu