Rabat

Co dělat v Rabatu

Nakupování

Marocká a obecně arabská historická centra měst zvané mediny k nakupování všeho možného přímo vybízí. Je libo koberec, šátek, pásek ke kalhotám, značkové boty nebo třeba nádobí? Máte chuť na nějaký místní pokrm připravený přímo na ulici? Běžte do mediny, najdete v ní opravdu vše. Ta rabatská je navíc turisticky mnohem méně významná než třeba mediny v Marrákeši nebo Fesu, tím pádem i ceny jsou nastaveny spíše pro místní, tj. na nízké úrovni.

Pro romantiky

Jak už bylo nastíněno v úvodu, Rabat naplní představy o romantickém orientálním městě plynoucí svým živelným a zároveň klidným místem. Leží na březích Atlantiku orientován západním směrem, úplně se tak vybízí v podvečer vyrazit k majáku nebo na vyhlídku u pevnosti Kasba a kochat se krásnými západy slunce za pravidelných zvuků muezína svolávajícího k večerní modlitbě, případně vyrazit na promenádu k řece Bouregreg a pozorovat desítky loděk převozníků a drobných rybářů...

Bloudění křivolakými uličkami

Každé větší arabské město s historickou medinou svádí k cílenému ztracení se uprostřed světa, kde se zastavil čas. Nic neplánujte, prostě zaplujte do historického centra a ztraťte se. Kochejte se obchody se všemožným zbožím a nechte na sebe působit atmosféru dávných časů.

Koupání

Atlantský oceán vybízí suchozemce ke smočení se, v Rabatu i sousedním Salé jsou dvě větší pláže. Nicméně nečekejte nic světoborného. Samotné pláže i jejich bezprostřední okolí jsou dost špinavé a moře na tom není o moc lépe, zázemí žádné. Tuto možnost využijte opravdu tak maximálně na jedno smočení tak, abyste mohli říct, že jste se koupali v Atlantiku. Na celodenní odpočinek a opalování to určitě není.

Chystáš se do Rabatu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.