Průvodce městem
Romantický Rabat
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Rabatu

Nakupování

Marocká a obecně arabská historická centra měst zvané mediny k nakupování všeho možného přímo vybízí. Je libo koberec, šátek, pásek ke kalhotám, značkové boty nebo třeba nádobí? Máte chuť na nějaký místní pokrm připravený přímo na ulici? Běžte do mediny, najdete v ní opravdu vše. Ta rabatská je navíc turisticky mnohem méně významná než třeba mediny v Marrákeši nebo Fesu, tím pádem i ceny jsou nastaveny spíše pro místní, tj. na nízké úrovni.

Pro romantiky

Jak už bylo nastíněno v úvodu, Rabat naplní představy o romantickém orientálním městě plynoucí svým živelným a zároveň klidným místem. Leží na březích Atlantiku orientován západním směrem, úplně se tak vybízí v podvečer vyrazit k majáku nebo na vyhlídku u pevnosti Kasba a kochat se krásnými západy slunce za pravidelných zvuků muezína svolávajícího k večerní modlitbě, případně vyrazit na promenádu k řece Bouregreg a pozorovat desítky loděk převozníků a drobných rybářů...

Bloudění křivolakými uličkami

Každé větší arabské město s historickou medinou svádí k cílenému ztracení se uprostřed světa, kde se zastavil čas. Nic neplánujte, prostě zaplujte do historického centra a ztraťte se. Kochejte se obchody se všemožným zbožím a nechte na sebe působit atmosféru dávných časů.

Koupání

Atlantský oceán vybízí suchozemce ke smočení se, v Rabatu i sousedním Salé jsou dvě větší pláže. Nicméně nečekejte nic světoborného. Samotné pláže i jejich bezprostřední okolí jsou dost špinavé a moře na tom není o moc lépe, zázemí žádné. Tuto možnost využijte opravdu tak maximálně na jedno smočení tak, abyste mohli říct, že jste se koupali v Atlantiku. Na celodenní odpočinek a opalování to určitě není.

Co tady objevíš?

Při cestách do Maroka většinou automaticky zamíříte do Marrákeše, Fezu, k moři, do hor či do Casablancy. Místní hlavní město ale turisté většinou vynechávají, maximálně tak projedou vlakem či autobusem přes něj. Jistě, Rabat není největší, není ani obchodně významný a vlastně mnoho lidí o něm vůbec neví. A právě proto se sem rozhodně vydejte. 

Rabat asi nejvíce naplní představy o romantickém orientálním přístavním městečku. Zašlé uličky mediny provoněné stovkami vůní koření, kůže a různých pokrmů, zářivě bílé domky pevnosti Kasba, klidný rybářský přístav v ústí řeky Bouregreg a úchvatné západy slunce nad Atlantikem udělají z návštěvy Rabatu skvělé chvíle. Nepřítomnost zahraničních turistů pak jen dokreslí lokální atmosféru, kde se moderní Maroko snoubí se starým dobrým Orientem. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1 den
Rabat je zajímavý, ale malý. Jeden celý den bude stačit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Marocké podnebí umožní návštěvu po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Běžná cena při poskládání několika lowcost letenek.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu