Zavřít boční panel

Ubytování v Rabatu

Kde se ubytovat v Rabatu

Rabat není moc velký, a tak se nemusíte příliš rozptylovat vymýšlením vhodné lokality. Pěšky se dostanete do centra za chvíli.

Obecně platí, že v historické medině najdete tradiční riady, místní penziony, které můžou být opravdu luxusní, ale také často figurují na opačném spektru. Pozorně čtěte recenze.

Nejvíce běžných hotelů najdete kolem hlavního nádraží a v přilehlé čtvrti Quartier Hassan. Lokalita je ideální v poměru ke krátké pěší cestě jak do centra, tak k dopravnímu uzlu Rabat Ville.

Příjemné bydlení s krátkou docházkovou vzdáleností do Mediny je i čtvrť Quartier de l’Ocean. K nádraží odsud ale už půjdete poněkud delší dobu – alespoň 20 minut.

Turisty často zlákají nízké ceny hotelů v sousedním městě Salé, které s Rabatem tvoří jednu aglomeraci. Cesta do centra i k nádraží už ale bude dlouhá a v mnoha případech dost nepříjemná. Salé je rozvíjející se město se spoustou staveb a tím pádem velmi prašnými ulicemi. Pokud můžete, ubytování v Salé se vyhněte.

Ceny

Ultralevné Maroko přelomu tisíciletí je bohužel nenávratně pryč a ceny se čím dál tím více blíží evropskému standardu. Za normální slušně vypadající 3* hotel nezaplatíte méně než 1.300 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Riady v medině nebo motely či penziony můžou být výrazně levnější (klidně za 500 Kč na noc pro dva), ale výrazně klesá také jejich kvalita…

Vyhledej si svůj hotel v Rabatu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Při cestách do Maroka většinou automaticky zamíříte do Marrákeše, Fezu, k moři, do hor či do Casablancy. Místní hlavní město ale turisté většinou vynechávají, maximálně tak projedou vlakem či autobusem přes něj. Jistě, Rabat není největší, není ani obchodně významný a vlastně mnoho lidí o něm vůbec neví. A právě proto se sem rozhodně vydejte. 

Rabat asi nejvíce naplní představy o romantickém orientálním přístavním městečku. Zašlé uličky mediny provoněné stovkami vůní koření, kůže a různých pokrmů, zářivě bílé domky pevnosti Kasba, klidný rybářský přístav v ústí řeky Bouregreg a úchvatné západy slunce nad Atlantikem udělají z návštěvy Rabatu skvělé chvíle. Nepřítomnost zahraničních turistů pak jen dokreslí lokální atmosféru, kde se moderní Maroko snoubí se starým dobrým Orientem. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1 den
Rabat je zajímavý, ale malý. Jeden celý den bude stačit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Marocké podnebí umožní návštěvu po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Běžná cena při poskládání několika lowcost letenek.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu