Kde se ubytovat v Rabatu

Rabat není moc velký, a tak se nemusíte příliš rozptylovat vymýšlením vhodné lokality. Pěšky se dostanete do centra za chvíli.

Obecně platí, že v historické medině najdete tradiční riady, místní penziony, které můžou být opravdu luxusní, ale také často figurují na opačném spektru. Pozorně čtěte recenze.

Nejvíce běžných hotelů najdete kolem hlavního nádraží a v přilehlé čtvrti Quartier Hassan. Lokalita je ideální v poměru ke krátké pěší cestě jak do centra, tak k dopravnímu uzlu Rabat Ville.

Příjemné bydlení s krátkou docházkovou vzdáleností do Mediny je i čtvrť Quartier de l’Ocean. K nádraží odsud ale už půjdete poněkud delší dobu – alespoň 20 minut.

Turisty často zlákají nízké ceny hotelů v sousedním městě Salé, které s Rabatem tvoří jednu aglomeraci. Cesta do centra i k nádraží už ale bude dlouhá a v mnoha případech dost nepříjemná. Salé je rozvíjející se město se spoustou staveb a tím pádem velmi prašnými ulicemi. Pokud můžete, ubytování v Salé se vyhněte.

Ceny

Ultralevné Maroko přelomu tisíciletí je bohužel nenávratně pryč a ceny se čím dál tím více blíží evropskému standardu. Za normální slušně vypadající 3* hotel nezaplatíte méně než 1.300 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Riady v medině nebo motely či penziony můžou být výrazně levnější (klidně za 500 Kč na noc pro dva), ale výrazně klesá také jejich kvalita…

Vyhledej si svůj hotel v Rabatu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu