Rabat

Ubytování v Rabatu

Kde se ubytovat v Rabatu

Rabat není moc velký, a tak se nemusíte příliš rozptylovat vymýšlením vhodné lokality. Pěšky se dostanete do centra za chvíli.

Obecně platí, že v historické medině najdete tradiční riady, místní penziony, které můžou být opravdu luxusní, ale také často figurují na opačném spektru. Pozorně čtěte recenze.

Nejvíce běžných hotelů najdete kolem hlavního nádraží a v přilehlé čtvrti Quartier Hassan. Lokalita je ideální v poměru ke krátké pěší cestě jak do centra, tak k dopravnímu uzlu Rabat Ville.

Příjemné bydlení s krátkou docházkovou vzdáleností do Mediny je i čtvrť Quartier de l’Ocean. K nádraží odsud ale už půjdete poněkud delší dobu – alespoň 20 minut.

Turisty často zlákají nízké ceny hotelů v sousedním městě Salé, které s Rabatem tvoří jednu aglomeraci. Cesta do centra i k nádraží už ale bude dlouhá a v mnoha případech dost nepříjemná. Salé je rozvíjející se město se spoustou staveb a tím pádem velmi prašnými ulicemi. Pokud můžete, ubytování v Salé se vyhněte.

Ceny

Ultralevné Maroko přelomu tisíciletí je bohužel nenávratně pryč a ceny se čím dál tím více blíží evropskému standardu. Za normální slušně vypadající 3* hotel nezaplatíte méně než 1.300 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Riady v medině nebo motely či penziony můžou být výrazně levnější (klidně za 500 Kč na noc pro dva), ale výrazně klesá také jejich kvalita…

Chystáš se do Rabatu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Rabatu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.