Průvodce městem
Romantický Rabat
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Rabatu

Rabat není moc velký, a tak se nemusíte příliš rozptylovat vymýšlením vhodné lokality. Pěšky se dostanete do centra za chvíli.

Lokality

Obecně platí, že v historické medině najdete tradiční riady, místní penziony, které můžou být opravdu luxusní, ale také často figurují na opačném spektru. Pozorně čtěte recenze.

Nejvíce běžných hotelů najdete kolem hlavního nádraží a v přilehlé čtvrti Quartier Hassan. Lokalita je ideální v poměru ke krátké pěší cestě jak do centra, tak k dopravnímu uzlu Rabat Ville.

Příjemné bydlení s krátkou docházkovou vzdáleností do Mediny je i čtvrť Quartier de l’Ocean. K nádraží odsud ale už půjdete poněkud delší dobu – alespoň 20 minut.

Turisty často zlákají nízké ceny hotelů v sousedním městě Salé, které s Rabatem tvoří jednu aglomeraci. Cesta do centra i k nádraží už ale bude dlouhá a v mnoha případech dost nepříjemná. Salé je rozvíjející se město se spoustou staveb a tím pádem velmi prašnými ulicemi. Pokud můžete, ubytování v Salé se vyhněte.

Ceny

Ultralevné Maroko přelomu tisíciletí je bohužel nenávratně pryč a ceny se čím dál tím více blíží evropskému standardu. Za normální slušně vypadající 3* hotel nezaplatíte méně než 1.300 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Riady v medině nebo motely či penziony můžou být výrazně levnější (klidně za 500 Kč na noc pro dva), ale výrazně klesá také jejich kvalita…

Co tady objevíš?

Při cestách do Maroka většinou automaticky zamíříte do Marrákeše, Fezu, k moři, do hor či do Casablancy. Místní hlavní město ale turisté většinou vynechávají, maximálně tak projedou vlakem či autobusem přes něj. Jistě, Rabat není největší, není ani obchodně významný a vlastně mnoho lidí o něm vůbec neví. A právě proto se sem rozhodně vydejte. 

Rabat asi nejvíce naplní představy o romantickém orientálním přístavním městečku. Zašlé uličky mediny provoněné stovkami vůní koření, kůže a různých pokrmů, zářivě bílé domky pevnosti Kasba, klidný rybářský přístav v ústí řeky Bouregreg a úchvatné západy slunce nad Atlantikem udělají z návštěvy Rabatu skvělé chvíle. Nepřítomnost zahraničních turistů pak jen dokreslí lokální atmosféru, kde se moderní Maroko snoubí se starým dobrým Orientem. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1 den
Rabat je zajímavý, ale malý. Jeden celý den bude stačit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Marocké podnebí umožní návštěvu po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Běžná cena při poskládání několika lowcost letenek.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu