Německo
Německo

Co dělat v Německu

Treky

Pokud vás lákají výstupy do hor, tak si vyrazte rovnou na tu nejvyšší: Zugspitze. Měří 2.962 metrů a její název vznikl spojením slov „žlab“ a „lavina“. Žlaby pokrývají severní stěnu hory a na severní straně se často vyskytují laviny, jde tedy o velmi trefné pojmenování. Na vrchol se můžete dostat některou ze tří lanovek, pěšky nebo si ji při tradičním běhu do vrchu vyběhnout s dalšími nadšenými závodníky.

Pláže, surfování a jízda na koni

St. Peter Ording, lázeňské městečko, které vás naláká k návštěvě hned z několika důvodů. Zaprvé, pláže. Jsou krásné, písčité, široké a se zajímavými kůlovými stavbami. Z moře si tedy rovnou můžete zaskočit do restaurace na kůlu na něco k snědku. Pokud jste milovníkem sportů, ale váš spolucestovatel dává přednost válení se na pláži, můžete zde pouštět draka nebo si vybrat některý z tradičních sportů, jako je plachtění, surfování, plážový volejbal nebo třeba i jízda na koni. St. Peter Ording se nachází ve Šlesvicko-Holštýnsku. Jelikož jsou Němci precizní, pravidelně se o pláže starají a vy se tak můžete těšit na čisté pláže ale i moře.

Noční život

Pokud chcete strávit letní večer ve společnosti koktejlu s překrásným výhledem do okolí, navštivte Klunkerkranich, střešní bar v Berlíně. Pokud chcete nasáknout trochu kultury, zavítejte do Chamäleon Theater taktéž v Berlíně, v němž se pojí tradiční divadlo s akrobacií a vytváří tak naprosto nový zážitek.

Adrenalinová zábava

Slyšeli jste někdy o skákajících Němcích? V Německu si můžete skočit z vrtulníku, který s vámi vyletí až do výšky 500 metrů a vy pak můžete vyskočit a zakřičet si „bungeeeee“. Skákat se dá v Německu ale i z mostů a jeřábů. V každém větším městě se nachází nějaké místo, kde se na bungee jumping specializují, takže i v Německu si adrenalinoví nadšenci přijdou na své.

Nakupování

Kdo chce kvalitu za podobnou cenu jako u nás, jezdí do Německa. Paradoxně do stejných řetězců, které jsou u nás. Pokud si chcete přivézt nějaký suvenýr, oblíbenými předměty jsou míšeňský porcelán a kukačkové hodiny.

Parky a rezervace

Geo-přírodní park Bergstraße-Odenwald nacházející se na jihu Německu mezi Rýnem, Odenwaldem a Neckarem láká návštěvníky na rozmanitou krajinu, kde se historie Země protíná s kulturou. Narazíte zde mimo jiné i na tři místa zapsaná na seznamu UNESCO. Pokud máte rádi na výběr, budete příjemně překvapeni více jak 30 dobrodružnými trasami napříč parkem.

Zimní sporty a střediska

Berchtesgaden, respektive Berchtesgadenské Alpy, se nachází v Bavorsku a nabízí kvalitní lyžování i jízdu na prkně. Netradiční „atrakcí“ tohoto místa je navíc výhled na Orlí hnízdo (horské útočiště Adolfa Hitlera). Poněkud romantičtějším místem je jezero Königssee, které vás uchvátí svou krásou.  Vybrat si můžete ze dvou lyžařských areálů: Jenner – Königssee a Rossfeld. První z areálů je větší, a tedy i o něco dražší (celodenní skipas pořídíte za 30 euro), druhý areál je menší, vhodný pro rodiny s dětmi a celodenní skipas vás přijde na 20 euro.

Pro děti

Zábavních parků pro děti je v Německu víc jak dost. Za všechny pojďme jmenovat alespoň jeden z nich: LEGOLAND. Jak už název napovídá, jedna se o zábavní park, který je celý věnován těmto známým kostičkám. U vstupu vám dají plánek a vy si tak sami můžete naplánovat trasu, kterou si s dětmi užijete nejvíce. A vstupenky je nejlepší koupit si dopředu online, abyste půl dne nemuseli stát ve frontě.

Pokud chcete s dětmi podniknout zajímavý výlet, v Bavorsku kousek od městečka Pottenstein leží Čertova jeskyně (Teufelshöhle), v níž potkáte například i obra Goliáše.

Pro romantiky

Pokud s partnerem či partnerkou milujete pohádku Tři oříšky pro Popelku, můžete si udělat výlet do zámku Moritzburg a na chvilku si připadat jako princ a princezna. A pokud si bez této pohádky neumíte představit Vánoce, každoročně se zde tato pohádka promítá v zámecké kuchyni.

Máte rádi neobvyklá místa? Potom můžete zavítat kousek od vesničky Kromlau, kde se nachází Ďáblův most (Rakotzbrücke). Přímo na most je vstup zakázán, ale i pouhý pohled na něj je okouzlující a celou atmosféru dotváří půvabná příroda kolem.

Pokud jste ještě nenavštívili restauraci Oblaca v Žižkovské věži v Praze, můžete si tento zážitek „vynahradit“ v Berlínské televizní věži v restauraci Sphere, která se od té na Žižkově liší tím, že se pomalu otáčí kolem dokola. Ale pozor, vstupenky je dobré si dopředu rezervovat, jinak by vám mohlo dlouhé čekání ve frontě zkazit celé rande.

Kultura

Dvakrát ročně se v Berlíně pořádá muzejní a galerijní noc. Data se mění, ale připadají vždy na leden a srpen. K dispozici je 100 muzeí a galerií a také bohatý doprovodný program. První květnovou sobotu se ve městech podél Rýna pořádá slavnost Rýn v plamenech (Rhein in Flammen), při nichž se nebe nad Rýnem zahalí ohňostroji. Celý festival trvá až do září a je velkým lákadlem pro turisty.

Milovníkům vážné hudby by neměly ujít Slavnosti Richarda Wagnera (Richard-Wagner-Festspiele) v Bayreuthu konající se na přelomu července a srpna.

Chystáš se do Německa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.