Německo
Německo

Jídlo v Německu

Německá kuchyně

Začněme nápoji. Stejně tak jako v Čechách, i v Německu je nejrozšířenějším alkoholickým nápojem pivo. Narazíte na různé varianty: od těch klasických až po ty trochu netypické, například kombinaci piva a limonády. Pokud nejste pivaři, vyberete si určitě z nabídky vín či pálenek.

Co se jídla týče, synonymem německé kuchyně je pro většinu lidí bratwürste. Ale německá kuchyně toho nabízí mnohem víc! Ať už sýry nebo maso ve všech různých podobách, které se liší region od regionu: pro Bavorsko je typický telecí závitek se slaninou (Kalbsvöger), v Porýní si pochutnáte na hovězí pečeni s rozinkami a mandlemi (Rheininscher Sauerbraten), ve Švábsku na závitcích z nudlového těsta se slaninou, masem a zelím (Schäufele). Pokud dáváte přednost pokrmům z ryb, navštivte některou z přímořských oblastí a objednejte si například kousky sledě v kyselé smetaně (Heringstop). Zajímavou kombinací zeleniny a masa je Eintopf, jídlo z jednoho hrnce. Největší oblibě se těšil za války, kdy se prakticky vařilo ze surovin, co dům dal. Jedná se o hustou polévku, která je natolik hutná, že se konzumuje jako hlavní chod a v každém regionu se její chuť bude lišit. Mezi typické suroviny, které se do polévky dávají, patří brambory, mrkev, zelí, párky, klobásy, fazole, hrách a čočka.

Jak se stravovat jako místní

Pokud chcete za jídlo ušetřit, zavítejte do Gasthofu nebo hospody. Výhodou většiny německých restaurací je menu vystavené u vstupních dveří. Pokud chcete ušetřit ještě o něco víc, zkuste pizzerie či fastfoody.

Obvyklé ceny v restauracích:

  • Pivo (0,5 l) v restauraci – 2,7 euro
  • Polévka – 2,9 euro
  • Polední menu v centru – 15 euro
  • Cappuccino – 2,5 euro

Chystáš se do Německa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.