Průvodce státem
Německo
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Německu

Německá kuchyně

Začněme nápoji. Stejně tak jako v Čechách, i v Německu je nejrozšířenějším alkoholickým nápojem pivo. Narazíte na různé varianty: od těch klasických až po ty trochu netypické, například kombinaci piva a limonády. Pokud nejste pivaři, vyberete si určitě z nabídky vín či pálenek.

Co se jídla týče, synonymem německé kuchyně je pro většinu lidí bratwürste. Ale německá kuchyně toho nabízí mnohem víc! Ať už sýry nebo maso ve všech různých podobách, které se liší region od regionu: pro Bavorsko je typický telecí závitek se slaninou (Kalbsvöger), v Porýní si pochutnáte na hovězí pečeni s rozinkami a mandlemi (Rheininscher Sauerbraten), ve Švábsku na závitcích z nudlového těsta se slaninou, masem a zelím (Schäufele). Pokud dáváte přednost pokrmům z ryb, navštivte některou z přímořských oblastí a objednejte si například kousky sledě v kyselé smetaně (Heringstop). Zajímavou kombinací zeleniny a masa je Eintopf, jídlo z jednoho hrnce. Největší oblibě se těšil za války, kdy se prakticky vařilo ze surovin, co dům dal. Jedná se o hustou polévku, která je natolik hutná, že se konzumuje jako hlavní chod a v každém regionu se její chuť bude lišit. Mezi typické suroviny, které se do polévky dávají, patří brambory, mrkev, zelí, párky, klobásy, fazole, hrách a čočka.

Jak se stravovat jako místní

Pokud chcete za jídlo ušetřit, zavítejte do Gasthofu nebo hospody. Výhodou většiny německých restaurací je menu vystavené u vstupních dveří. Pokud chcete ušetřit ještě o něco víc, zkuste pizzerie či fastfoody.

Obvyklé ceny v restauracích:

  • Pivo (0,5 l) v restauraci – 2,7 euro
  • Polévka – 2,9 euro
  • Polední menu v centru – 15 euro
  • Cappuccino – 2,5 euro

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V Německu si najdeš zábavu po celý rok, ve městech či na horách.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 65 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu