Německo
Německo

Doprava v Německu

Jak do Německa

Do Německa je to od nás co by kamenem dohodil, takže auto, autobus či vlak je skvělá varianta.

Žlutý dopravce jezdí do více jak 20 měst v Německu doslova od rána až do večera. Vybrat si můžete z varianty autobus či vlak. Velmi často se dají navíc zakoupit akční jízdenky a různé slevy se dají uplatnit celoročně (dítě, student, senior, skupina minimálně 3 lidí).

Více informací najdete na jejich stránkách regiojet.cz.

Jak se nejlépe dopravovat

Vlaky společnosti Deutsche Bahn nabízí výhodné jízdenky po Německu. Dají se uplatnit skupinové slevy. Za rozumnou cenu se dají pořídit i jízdenky do první třídy, pokud preferujete komfort.

Pokud cestujete autem, tak si jízdu Německu budete užívat. Zejména po dálnicích, jsou oblíbené nejenom pro svou vysokou kvalitu, ale zejména pro neomezenou rychlost. Pokud jste milovníkem aut a vysoké rychlosti, bude to pro vás pravděpodobně možnost číslo jedna.

Půjčení auta

V německé půjčovně aut si můžete vybrat z vozidel ekonomických, kompaktních, středních, minivanů, minibusů či automatů. Pokud vás lákají německé tradiční značky, jsou jejich pronájmy kupodivu cenově velmi přijatelné. Ceny za pronájem auta na den začínají na 1.200 Kč a liší se nepatrně podle místa, kde si chcete auto vyzvednout. Síť půjčoven je prakticky rozmístěna po celém Německu.

Veřejná doprava

Pokud plánujete strávit v Německu více času, měli byste zvážit pořízení si měsíčního kuponu na veřejnou dopravu za 53 euro.

Informace o jízdních řádech MHD a vlacích v Německu najdete zde: http://www.jizdni-rady.nanadrazi.cz/index.php?page=jizdni-rady-nemecko

9 eurová jízdenka

V období od června do srpna 2022 je v prodeji akční měsíční jízdenka za 9 EUR, která vám umožní neomezené cestování po celém Německu hromadnou dopravou. Platí i na regionální vlaky.

Zakoupít jízdenku na měsíc na bahn.de

Nelze uplatnit jen v dálkových spojích ICE/EC/IC a dálkových autobusech.

Chystáš se do Německa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 23. 05. 2022

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.