Průvodce státem
Německo
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Německu

Jak do Německa

Do Německa je to od nás co by kamenem dohodil, takže auto, autobus či vlak je skvělá varianta.

Žlutý dopravce jezdí do více jak 20 měst v Německu doslova od rána až do večera. Vybrat si můžete z varianty autobus či vlak. Velmi často se dají navíc zakoupit akční jízdenky a různé slevy se dají uplatnit celoročně (dítě, student, senior, skupina minimálně 3 lidí).

Více informací najdete na jejich stránkách regiojet.cz.

Jak se nejlépe dopravovat

Vlaky společnosti Deutsche Bahn nabízí výhodné jízdenky po Německu. Dají se uplatnit skupinové slevy. Za rozumnou cenu se dají pořídit i jízdenky do první třídy, pokud preferujete komfort.

Pokud cestujete autem, tak si jízdu Německu budete užívat. Zejména po dálnicích, jsou oblíbené nejenom pro svou vysokou kvalitu, ale zejména pro neomezenou rychlost. Pokud jste milovníkem aut a vysoké rychlosti, bude to pro vás pravděpodobně možnost číslo jedna.

Půjčení auta

V německé půjčovně aut si můžete vybrat z vozidel ekonomických, kompaktních, středních, minivanů, minibusů či automatů. Pokud vás lákají německé tradiční značky, jsou jejich pronájmy kupodivu cenově velmi přijatelné. Ceny za pronájem auta na den začínají na 1.200 Kč a liší se nepatrně podle místa, kde si chcete auto vyzvednout. Síť půjčoven je prakticky rozmístěna po celém Německu.

Veřejná doprava

Pokud plánujete strávit v Německu více času, měli byste zvážit pořízení si měsíčního kuponu na veřejnou dopravu za 53 euro.

Informace o jízdních řádech MHD a vlacích v Německu najdete zde: http://www.jizdni-rady.nanadrazi.cz/index.php?page=jizdni-rady-nemecko

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V Německu si najdeš zábavu po celý rok, ve městech či na horách.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 65 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu