Bodamské jezero

Co vidět a navštívit u Bodamského jezera

13 míst co vidět u Bodamského jezera

Mainau

Ostrov Mainau

Na tomto ostrově najdete obrovskou botanickou zahradu, kde se díky teplému větru fén výborně daří palmám, kaktusům, orchidejím, oleandrům a cypřišům, a proto se ostrov často nazývá květinový. Na ostrově také můžete navštívit motýlí zahradu se spoustou různých druhů tropických, převážně jihoamerických motýlů. Otevřeno je celý rok vždy od východu do západu slunce. Během doby květu zaplatíte za vstup 21 €, v zimě pak 10 €, více informací na…

Zobrazit místo
Reichenau

Ostrov Reichenau

Na tomto ostrově byl v roce 724 založen jeden z nejvýznamnějších benediktínských klášterů v Německu, který fungoval až do 18. století. V současné době je možné si na ostrově prohlédnout tři zachovalé kostely – katolický kostel sv. Jiří z 9. století, chrám Panny Marie a sv. Marka a kostel sv. Petra a Pavla. Můžete si zde prohlédnout i dva zámky a čtyři zajímavá historická muzea. Na ostrově si tak přijdou na své milovníci církevních staveb,…

Zobrazit místo
Rýnský vodopád

Rýnské vodopády

Největší evropské vodopády o šířce úctyhodných 150 metrů naleznete nedaleko města Schaffhausen. Říčkami a různými dalšími přítoky posilněný Rýn zde padá z výšky 25 metrů a vy tuto masu vody můžete obdivovat z vyhlídek Belvedere, Fischetz a nejníže položeného Känzeli nebo také z lodi, s níž se můžete dostat až k ostrůvku uprostřed vodopádů.

Zobrazit místo
Stein am Rhein

Stein am Rhein

Náměstí Rathausplatz je označováno jako nejmalebnější v celém Švýcarsku, a to především díky středověkým hrázděným domům ze 16. a 17. století s překrásnými freskami na fasádách.

Zobrazit místo
kostnice

Kostnice (Konstanz)

Toto město je nesmazatelně zapsáno v české historii jako místo, kde Jan Hus pobýval před zatčením a kde byl i později na hranici upálen. Nejvýznamnější památky projdete za půl dne, a to včetně domu Hus Haus, kde mistr Jan Hus bydlel.  Zajímavostí je, že většina popisků je napsána v češtině.

Zobrazit místo
St. Gallen

St. Gallen

Město je známé především díky barokní knihovně opatství, kterou znalci označují za jednu z nejkrásnějších a nejvzácnějších na světě. Vznikla již v 8. století, obsahuje na 170.000 vzácných svazků a od roku 1983 je zapsána v UNESCO. V St. Gallen byste také neměli opomenout navštívit překrásnou katedrálu v barokním slohu nebo si prohlédnout 111 arkýřových oken v historickém Starém městě.

Zobrazit místo
Meersburg

Meersburg

Mezi hlavní dominanty města patří nový a starý zámek. Starý zámek byl postaven již v 7. století a je nejstarším obývaným zámkem v celém Německu. Dodnes je v soukromém vlastnictví, i přesto je však přístupný veřejnosti a návštěvníci tak můžou objevovat hradní muzeum nebo obytné prostory spisovatelky Anette von Droste-Hülshoff, která zde žila od roku 1841.

Zobrazit místo
Bregenz jeviště

Bregenz

Město samotné nabízí zajímavé centrum, ale skutečnou raritou je největší plovoucí jeviště na světě s názvem Seebühne. Jedná se o operní, divadelní a muzikálovou scénu přímo na Bodamském jezeře. Po jezeře se můžete také od května do září projet na lodi nebo se nechat kabinovou lanovkou vyvézt na 1.064 metrů vysoký vrch Pfänder. Na vrcholku můžete navštívit malou zoologickou zahradu ukazující alpskou faunu a flóru a za pěkného počasí se zde nabízí…

Zobrazit místo
Friedrichshafen

Friedrichshafen

Z města Friedrichshafen pustil k nebi Ferdinand von Zeppelin svou první vzducholoď. Dnes zde můžete navštívit Muzeum techniky a umění, která představuje celosvětově největší sbírku historie vzduchoplavby, nebo absolvovat vyhlídkový let vzducholodí Zeppelin NT.

Zobrazit místo
Rolls Royce Museum

Dornbirn

Kousek za městem Dornbirn naleznete unikátní Rolls Royce muzeum. Na velmi malé ploše naleznete spoustu zajímavých a výjimečných exponátů. Muzeum je otevřeno pouze během letní sezony a jen v určité dny, viz oficiální internetové stránky.

Zobrazit místo
Uhldingen-Muhlhofen

Uhldingen-Mühlhofen

Unikátní skanzen s pravěkými dřevěnými domy na kůlech přibližuje život v době kamenné a bronzové. Cenné nálezy stavby vykreslují obchod, zemědělství, chov zvířat, kulturu a životní styl do období 4.000 let před Kristem. Skanzen je od roku 2011 zapsán v UNESCO.

Zobrazit místo
Lindau Bodensee

Lindau

Toto město se rozprostírá na ostrově stejného jména a také na části okolní pevniny, kde dnes žije většina obyvatel. V historickém centru nacházejícím se na ostrovní části můžete obdivovat úzké uličky se štítovými domy. Nejcennější památkou města je římskokatolický kostel sv. Štěpána postavený ve 14.–16. století, který má sice románské základy, ale většina stavebních prvků je rokokových. Pokud budete ubytováni v pevninské části Lindau, budete…

Zobrazit místo
Klettgau

Klettgau

Západně od Schaffhausenu se rozprostírá vinařská oblast Klettgau táhnoucí se až do Německa, která produkuje především červená vína. Zdejší zvlněnou krajinou se táhnou husté řady vinné révy, a to zejména odrůdy Pinot noir. Čas vinobraní nastává v polovině října, kdy můžete degustovat nová vína.

Zobrazit místo

Chystáš se k Bodamskému jezeru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu