Zavřít boční panel

Ubytování u Bodamského jezera

Kde se ubytovat u Bodamského jezera

Ubytovacích kapacit je kolem Bodamského jezera velké množství, můžete se tak ubytovat prakticky v každém městečku. Za hlavní a turisticky nejoblíbenější lokality jsou však považovány oblasti kolem měst Lindau, Freidrichshafen, Bregenz, Konstanz, Meersburg, Arbon a Stein am Rhein. Vzhledem k množství okolních památek a dobrému lodnímu spojení na jezeře určitě doporučujeme nezůstávat celý pobyt na jednom místě, ale lokality prostřídat. Berte ovšem zřetel na to, že Bodamské jezero je velmi oblíbeným výletním cílem, doporučujeme tedy ubytování zařizovat s dostatečným předstihem, v letní sezoně ideálně alespoň 3 měsíce dopředu.

V okolí celého Bodamského jezera najdete také velké množství kempů. Můžete zde postavit stan nebo strávit noc v blízké chatce.

Ceny

Ceny ubytování velmi záleží na zemi, v níž budete ubytováni. Ve Švýcarsku zaplatíte za přespání přibližně o třetinu více co v sousedním Rakousku a Německu, přičemž kvalita je prakticky totožná. Pokud ubytování kupujete přibližně 2 měsíce předem, počítejte s velkou obsazeností a cenou v Německu a Rakousku kolem 2.500 Kč, ve Švýcarsku pak s cenou 4.000 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Pokud ubytování kupujete 6 měsíců a delší dobu předem jednak si budete moci z ubytování skutečně vybírat, ale navíc zaplatíte v Německu a Rakousku kolem 2.700 Kč, ve Švýcarsku pak 3.500 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní.

Výrazně ulehčit peněžence může Airbnb, které bývá až o polovinu levnější než klasické nabídky na serverech typu booking.com.

Vyhledej si svůj hotel u Bodamského jezera. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Projíždíte kolem Bodamského jezera a slyšíte tu italštinu, tu francouzštinu, tu němčinu. A není divu, druhé největší jezero v Alpách leží na pomezí třech zemí (Německa, Švýcarska a Rakouska) přímo v srdci Evropy a skvěle tak vystihuje celou Evropu v kostce. Narazíte zde na římské pevnosti, benediktinská opatství, vesničky se středověkými hrady, zalesněné hory, vinice a sady nebo na močály hemžící se ptactvem. O krásné výhledy tu není nouze, stejně tak o architektonické památky, které jsou mnohdy zapsané v UNESCO. To vše je završeno skvělou infrastrukturou a dobrým jídlem, což činí z Bodamského jezera skutečně skvělé místo pro strávení dovolené.

Průvodce pro tebe napsal kk.ptackova
Připrav se na
4-7 dní
Na víkend nebo na týden, u Bodamského jezera se vždy zabavíte.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - říjen
Nejlépe tu je v létě, na koupání to bude maximálně o prázdninách.
Více o počasí
Letenky od
1 600 Kč
Průměrná cena zpáteční jízdenky na autobus z Prahy. Letecky se nevyplatí.
Akční nabídky
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu