Bodamské jezero
Bodamské jezero

Ubytování u Bodamského jezera

Kde se ubytovat u Bodamského jezera

Ubytovacích kapacit je kolem Bodamského jezera velké množství, můžete se tak ubytovat prakticky v každém městečku. Za hlavní a turisticky nejoblíbenější lokality jsou však považovány oblasti kolem měst Lindau, Freidrichshafen, Bregenz, Konstanz, Meersburg, Arbon a Stein am Rhein. Vzhledem k množství okolních památek a dobrému lodnímu spojení na jezeře určitě doporučujeme nezůstávat celý pobyt na jednom místě, ale lokality prostřídat. Berte ovšem zřetel na to, že Bodamské jezero je velmi oblíbeným výletním cílem, doporučujeme tedy ubytování zařizovat s dostatečným předstihem, v letní sezoně ideálně alespoň 3 měsíce dopředu.

V okolí celého Bodamského jezera najdete také velké množství kempů. Můžete zde postavit stan nebo strávit noc v blízké chatce.

Ceny

Ceny ubytování velmi záleží na zemi, v níž budete ubytováni. Ve Švýcarsku zaplatíte za přespání přibližně o třetinu více co v sousedním Rakousku a Německu, přičemž kvalita je prakticky totožná. Pokud ubytování kupujete přibližně 2 měsíce předem, počítejte s velkou obsazeností a cenou v Německu a Rakousku kolem 2.500 Kč, ve Švýcarsku pak s cenou 4.000 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Pokud ubytování kupujete 6 měsíců a delší dobu předem jednak si budete moci z ubytování skutečně vybírat, ale navíc zaplatíte v Německu a Rakousku kolem 2.700 Kč, ve Švýcarsku pak 3.500 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní.

Výrazně ulehčit peněžence může Airbnb, které bývá až o polovinu levnější než klasické nabídky na serverech typu booking.com.

Chystáš se k Bodamskému jezeru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel u Bodamského jezera. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.