Staré město
Norimberk

16 míst co vidět v Norimberku

Weißgerbergasse

Čtvrť

Weissgerbergasse

Podobně jako většinu německých měst i Norimberk zasáhlo bombardování za Druhé světové války, které výrazně pozměnilo tvář historického centra. Jednou z mála takřka netknutých uliček zůstala Weissgerbergasse vinoucí se v délce cca 120 metrů na západním okraji Starého města.

Při toulkách Norimberkem tuto ulici určitě nevynechejte. Právě zde uvidíte, jak ve středověku vypadalo celé město.

Typické hrázděné domy

Uličku lemuje 22 pro Německo typických středověkých hrázděných domů s pestrobarevnými dřevěnými trámy. Nejstarší domy pocházejí ze 14. až 15. století, všechny však procházely průběžnými rekonstrukcemi. Největších oprav se ulice dočkala v 19. století a po Druhé světové válce. Původní středověký ráz domů však nikdy nebyl narušen.

Název ulice pochází z dříve nejčastějšího řemesla, které zde bylo provozováno. V ulici sídlilo mnoho tzv. "bílých koželuhů", kteří zpracovávali pomocí kamence surovou kůži na jemnou a světlou, tzv. bílou kůži.

Poslední koželužské podniky zanikly v průběhu 19. století.

Dnes je ulice Weißgerbergasse plná dobových restaurací, kaváren, barů i malých galerií.

Kudy do Weißgerbergasse?

Ulička vede z náměstí Maxplatz severovýchodním směrem a končí na náměstí Weinmarkt poblíž kostela sv. Sebalda. Při cestách skrz nevelké historické centrum ji nejspíš neminete, protože na mnoha místech narazíte na ukazatele jejím směrem.

Nejbližší tramvajová zastávka Hallertor linek 4 a 6 se nachází asi 50 metrů od jižního začátku ulice.

Ubytování ve Weißgerbergasse

I když přímo v uličce žádné ubytování nenajdete, zamířit můžete do přilehlé a podobně vypadající ulice Irrerstrasse. Ve dvou starých polohrázděných domech sídlí dvojice moderně vybavených hotelů se stejným majitelem i slušnými cenami okolo 2 500 Kč na noc pro 2: Hotel Elch *** a Hotel Elch Boutique ***.

Chystáš se do Norimberku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.