Staré město

Co dělat v Norimberku

Vánoce v Norimberku

Norimberk se řadí mezi nejoblíbenější adventní destinace. Místní adventní trhy bývají často označovány za největší a nejkrásnější v celé Evropě a o pomyslnou první příčku v návštěvnosti se perou s těmi drážďanskými. Počítat musíte s většími davy lidí, zároveň však s širokou nabídkou nejrůznějších suvenýrů, rukodělných výrobků, potravin a stánků s lahodným občerstvením.

Detailní informace nejen o termínech adventních akcí se dočtete v kapitole Vánoční trhy v Norimberku.

Poznejte středověký Norimberk

Metropole severního Bavorska se pyšní jedním z nejrozsáhlejších historických center v celém Německu. To navíc začíná přímo naproti hlavnímu autobusovému nebo vlakovému nádraží, takže hned po příjezdu můžete začít pěšky obdivovat krásy Norimberka.

Během středověku patřil na Norimberk na mapě Evropy k nejvýznamnějším městům a jednomu z center Svaté říše římské. I když bylo centrum těžce poničeno během Druhé světové války, dochovalo se mnoho významných památek. Podívejte se na ty nejlepší, které rozhodně nesmíte minuout:

Zábava pro (nejen) pro děti

Norimberk není jen město pro dospělé, ale na své si přijdou i ty nejmenší děti. Při procházce historickým centrem doporučujeme navštívit hezky zařízené Muzeum hraček, kde strávíte tak hodinku.

Výlet na půl dne a někdy i celý den vás pak čeká při návštěvě zábavního parku Playmobil FunPark, jehož ústředním motivem jsou známé figurky výrobce Playmobil. Najdete zde mnoho atrakcí pro děti do 10 let.

K nejnavštěvovanějším atrakcím v Norimberku patří místní zoo s delfináriem, které je na středoevropské poměry jedinečné. Dvakrát denně si užijete i delfíní show.

Město, kde se uzavřel kruh nacismu

Poznejte i temnou stránku Norimberku a navštivte dvě historická místa úzce spjatá s nacistickým vzestupem i pádem. I toto období je nedílnou součástí historie a v Norimberku jej lze ve dvou muzeích blíže prozkoumat:

  • Kongresshalle a dokumentační centrum – na obrovských pláních jihovýchodně od centra se formoval raketový vzestup nacistické partaje NSDAP. Z monumentálních budov zůstala jediná kongresová hala s informačním dokumentačním centrem
  • Muzeum norimberských procesů – kruh se uzavřel v norimberském justičním areálu, kde po válce probíhaly procesy s nacistickými zločinci. Navštívíte zde muzeum i soudní síň 600, kde probíhal hlavní proces

Projděte se po březích řeky Pegnitz

Centrem města protéká malá řeka Pegnitz, která zde vytváří unikátní prostranství. Nečekejte žádné monumentální náplavky s davy lidí. Naopak. Říčka se klikatí mezi historickými budovami a vytváří klidná zákoutí s vrbami, výhledy na historické mosty a krásná náměstíčka sahající až k vodě.

Část břehů je kompletně zastavěna starými domy, část je volně přístupná.

Při toulkách podél Pegnitz zaujme historická budova špitálu sv. Ducha nebo oblast s mostem Henkerbücke, starou vodárenskou věží a muzeem poprav.

Chystáš se do Norimberku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 10. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.