Staré město

Ubytování v Norimberku

I když je Norimberk pro mnoho turistů jen jednodenním cílem bez nocování, doporučujeme si zde spíš naplánovat dva celé dny a tím pádem alespoň 1, ideálně 2 noci v hotelu. Všechny nabídky hotelů, pensionů i ubytování v soukromí vyhledávejte na tradičních stránkách:

Norimberk není nijak extra velké město a navíc má velmi dobrou veřejnou dopravou, a tak příliš nezáleží na výběru konkrétní lokality. V centru budete vždy do 20-30 minut i z nejvzdálenějších okrajů města.

Nejoblíbenější lokalita je nicméně kolem hlavního nádraží, kde najdete nejvíce hotelů a do historického centra se i pěšky dostanete za 15 minut.

Tipy na nejlepší hotely v Norimberku

Pokud se vám nechce trávit čas hledáním nejlepších nabídek, vybíráme pro vás nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější ubytování

Nejnižší ceny menších levných hotelů očekávejte mezi 1 400 a 1 800 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Tipy na 3 levná a dobře hodnocená ubytování v Norimberku:

  • B&B Hotel Nürnberg-Hbf ** – jednoduše zařízené moderní pokoje, základní vybavení, koupelna a WC na pokoji, skvělá poloha u hlavního nádraží
  • N9 Hotels *** – jednoduchý, ale moderní hotel se skvělou polohou mezi hlavním nádražím a historickým centrem
  • AZIMUT Hotel Nürnberg *** – pohodový 3* hotel umístěný jen asi 200 metrů od Císařského hradu

Zlatá střední cesta

Klasické 3* a 4* lokální hotely místních i mezinárodních řetězců v Norimberku pořídíte za ceny mezi 1 800 a 2 600 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Dobrý poměr ceny, polohy a pohodlí mají například tyto 3 hotely:

  • Motel One Nürnberg-Plärrer *** – moderní vybavení, prostorné pokoje a skvělá poloha u jedné z hlavních přestupních stanic MHD v centru
  • Hotel dasPaul *** – menší moderně zařízený hotel se skvělou polohou přímo v jádru historického centra na břehu řeky Pegnitz
  • Park Inn by Radisson Nürnberg **** – ze 4* nejlepší poměr ceny a kvality, hotel je na skvělém místě mezi Operou a hlavním nádražím

Luxusní hotely

I v Norimberku si můžete dopřát luxusu v 5* hotelech, navíc za poměrně příznivé ceny, alespoň při porovnání s většími evropskými městy.

Ceny ubytování v Norimberku

Norimberk se na cenové škále evropských měst řadí k průměru. Ceny zde nejsou nízké, ale ani přemrštěné. Nejlevněji se ubytujete vždy uprostřed týdne (zejména v úterý a středy), nejdražší bývá ubytování o víkendech.

Běžné 2* až 3* stojí mezi 1 400 a 1 800 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc, větší hotely a ubytování nadnárodních řetězců nabídnou ceny mezi 2 000 a 3 000 Kč za noc pro 2.

Počítejte však s tím, že v období vánočních trhů od konce listopadu do konce prosince ceny výrazně stoupají, a to klidně 2-3násobně. V tomto období rozhodně nedoporučujeme nechávat rezervaci ubytování na poslední chvíli, ale hotel vybírat alespoň měsíc před cestou.

Chystáš se do Norimberku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 10. 2023

Vyhledej si svůj hotel v Norimberku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.