Průvodce městem
Pokhara, město jezer a hor
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Pokhaře

Pokhara slouží především jako vstupní brána před odjezdem do horských oblastí kolem Annapurny, ale i město samotné má též co nabídnout.

Treking

Z Pokhary se vyráží na vícero treků, jakými jsou Annapurna Circuit, Annapurna Base Camp, Mardi Himal nebo jen menší výstup na vyhlídku Poon Hill. Trek okolo Annapurny (Annapurna Circuit) je 18–21denní trek se začátkem v Pokhaře. Samotný trek začíná v osadě Besisahar, kam se dá dostat s pomocí džípu. Nejvyšším bodem na trase je průsmyk Thorong La (5.416 m n. m.). v době treku budete mít možnost vidět několik majestátních vrchů jako například Manaslu (8.156 m n. m.), Langtang Himal, Annapurna II a IV, Annapurna III, Gangapurna, a samozřejmě Annapurna I (8.091 m n. m.) a Dhaulagiri (8.167 m n. m). Kratší Annapurna Sanctuary Trek začíná v osadě Phedi nebo Nayapul a zavede vás až do základního tábora Annapurny (4.130 m n. m.). Trek trvá přibližně 10–12 dní. Pokud máte málo času nebo si nevěříte na delší výpravu, Ghorepani Poon Hill Trek vám zabere 3–5 dní a zavede vás do nadmořské výšky 3.210 metrů, odkud je vynikající výhled na několik sedmi- a osmitisícových vrcholů.

Mardi Himal Trek se nachází v oblasti Annapurna, východně od jednoho z nejnavštěvovanějších treků Annapurna Base Camp Trek. Jedná se o jeden z kratších treků, na jehož absolvování stačí 4–6 dní. Trek na rozdíl od klasických Annapurna treků prochází i po hřebeni, a tak je možné celé údolí spolu s výhledem na daleké zasněžené kopce sledovat z vrcholu. Trek do základního tábora Mardi Himal patří zatím k turisty neobjeveným hromadným túrám, ale oproti ostatním se na něm nenachází ani desetina trekerů.

Nakupování

Před výstupem do hor je možné v uličkách Pokhary za velmi dobré ceny dokoupit turistickou výbavu. Najdete tu téměř všechno jako v Káthmandu. Je třeba však smlouvat a nebrat první cenu, kterou vám prodejce nabídne. Kromě turistických potřeb tu najdete i množství náboženských předmětů, výrobky ze dřeva, deky, koberce či šátky z hedvábí nebo jačí vlny, knihy, elektroniku.

Volný čas

Volný čas můžete využít v masážních salonech či na kurzech jógy, meditace nebo vaření. V noci ožívají i noční podniky a bary, i když v menším počtu než v Káthmandu.

Paragliding

Častým turistickým lákadlem jsou i adrenalinové lety na paraglidu. Z vrchu Sarangkot si můžete vychutnat výhled na krásné údolí a okolní vrchy a přistát až na břehu jezera. Nemusíte však skončit pouze při paraglidu a můžete si skočit bungee jumping nebo se spustit na zipline.

Co tady objevíš?

Pokhara, druhé největší město Nepálu, se nachází v oblasti Annapurna vzdálené asi 200 km západně od hlavního města. Je to jediné místo na světě, odkud je možné zažít nádherný panoramatický výhled na zasněžené vrcholky hor vyšší než 8.000 metrů. Najdete tady ojedinělou kombinaci křišťálově čistých jezer, zasněžených vrcholků vysokých hor, divokých řek, hlubokých propastí a horských vesniček.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
3-5 dní
Délka pobytu k prozkoumání města a blízkého okolí
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Čas mimo monzunové období – na jaře od března do května a na podzim od září do listopadu.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Průměrná částka na dopravu z Prahy až do Pokhary. Při akci do Káthmándú i o třetinu levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 24 dny
Navrhni úpravu