Peace Pagoda

Co dělat v Pokhaře

Pokhara slouží především jako vstupní brána před odjezdem do horských oblastí kolem Annapurny, ale i město samotné má též co nabídnout.

Treking

Z Pokhary se vyráží na vícero treků, jakými jsou Annapurna Circuit, Annapurna Base Camp, Mardi Himal nebo jen menší výstup na vyhlídku Poon Hill. Trek okolo Annapurny (Annapurna Circuit) je 18–21denní trek se začátkem v Pokhaře. Samotný trek začíná v osadě Besisahar, kam se dá dostat s pomocí džípu. Nejvyšším bodem na trase je průsmyk Thorong La (5.416 m n. m.). v době treku budete mít možnost vidět několik majestátních vrchů jako například Manaslu (8.156 m n. m.), Langtang Himal, Annapurna II a IV, Annapurna III, Gangapurna, a samozřejmě Annapurna I (8.091 m n. m.) a Dhaulagiri (8.167 m n. m). Kratší Annapurna Sanctuary Trek začíná v osadě Phedi nebo Nayapul a zavede vás až do základního tábora Annapurny (4.130 m n. m.). Trek trvá přibližně 10–12 dní. Pokud máte málo času nebo si nevěříte na delší výpravu, Ghorepani Poon Hill Trek vám zabere 3–5 dní a zavede vás do nadmořské výšky 3.210 metrů, odkud je vynikající výhled na několik sedmi- a osmitisícových vrcholů.

Mardi Himal Trek se nachází v oblasti Annapurna, východně od jednoho z nejnavštěvovanějších treků Annapurna Base Camp Trek. Jedná se o jeden z kratších treků, na jehož absolvování stačí 4–6 dní. Trek na rozdíl od klasických Annapurna treků prochází i po hřebeni, a tak je možné celé údolí spolu s výhledem na daleké zasněžené kopce sledovat z vrcholu. Trek do základního tábora Mardi Himal patří zatím k turisty neobjeveným hromadným túrám, ale oproti ostatním se na něm nenachází ani desetina trekerů.

Nakupování

Před výstupem do hor je možné v uličkách Pokhary za velmi dobré ceny dokoupit turistickou výbavu. Najdete tu téměř všechno jako v Káthmandu. Je třeba však smlouvat a nebrat první cenu, kterou vám prodejce nabídne. Kromě turistických potřeb tu najdete i množství náboženských předmětů, výrobky ze dřeva, deky, koberce či šátky z hedvábí nebo jačí vlny, knihy, elektroniku.

Volný čas

Volný čas můžete využít v masážních salonech či na kurzech jógy, meditace nebo vaření. V noci ožívají i noční podniky a bary, i když v menším počtu než v Káthmandu.

Paragliding

Častým turistickým lákadlem jsou i adrenalinové lety na paraglidu. Z vrchu Sarangkot si můžete vychutnat výhled na krásné údolí a okolní vrchy a přistát až na břehu jezera. Nemusíte však skončit pouze při paraglidu a můžete si skočit bungee jumping nebo se spustit na zipline.

Chystáš se do Pokhary?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.