Co tady objevíš?

Pokhara, druhé největší město Nepálu, se nachází v oblasti Annapurna vzdálené asi 200 km západně od hlavního města. Je to jediné místo na světě, odkud je možné zažít nádherný panoramatický výhled na zasněžené vrcholky hor vyšší než 8.000 metrů. Najdete tady ojedinělou kombinaci křišťálově čistých jezer, zasněžených vrcholků vysokých hor, divokých řek, hlubokých propastí a horských vesniček.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
3-5 dní
Délka pobytu k prozkoumání města a blízkého okolí
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Čas mimo monzunové období – na jaře od března do května a na podzim od září do listopadu.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Průměrná částka na dopravu z Prahy až do Pokhary. Při akci do Káthmándú i o třetinu levněji.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Jezero Phewa

Je největším tahákem města díky svému příjemnému prostředí přímo pod Himalájemi. Tato oblast je stvořená pro turisty, kteří hledají klid a relax. Z břehu jezera je vidět například ikonická svatá hora Machhapuchhre. Odraz vysokých štítů na ranní hladině vody patří mezi nejkrásnější zážitky. Po jezeře se můžete plavit loďkou, zaplavat si nebo navštívit chrám, který stojí přímo ve středu jezera.

Zavřít boční panel

Sarangkot

Místo s panoramatickým a dechberoucím výhledem na obrovské vrchy v okolí Annapurny. Z tohoto místa se můžete kochat výhledem na 8.167 metrů vysoký Dhaulagiri, téměř osm tisíc metrů vysokou posvátnou horu Machhapuchhare či Annapurna II (7.937 m). Vesnice Sarangkot se nachází hned pod vrcholem vyhlídkového bodu, na nějž vede strmý chodník a zdoláte ho asi za 15 minut. Sem se dostanete z Pokhary taxíkem za 500–1.000 rupií nebo si můžete udělat 2–3hodinový trek od jezera Phewa.

Zavřít boční panel

Jezero Begnas

Přibližně 13 km od Pokhary se nachází tiché, čisté a klidné jezero. Na břehu je také postaveno několik hotelů. Velmi příjemné jsou procházky okolo jezera.

Zavřít boční panel

Peace Pagoda

Stúpa, která je sice vidět až od jezera, ale procházka nahoru na kopec, na němž je postavena, určitě stojí za to. Z vrcholu je krásný výhled na Pokhar, jezero Phewa a Annapurnu, ale jen za pěkného počasí a dobré viditelnosti. Vstupné se tu neplatí, ale žebrají tu malí chlapci.

Zavřít boční panel

Vodopády Davis Falls

V minulosti nesly název Patale Chango (podzemní vodopády). Pojmenovány byly v roce 1961 po smrtelné nehodě švýcarské ženy. Vodopády jsou opravdu unikátní tím, jak si v nich voda vytvořila kaňon. Tunel je dlouhý asi 150 m a nachází se 30 m pod zemí. Vstupné činí jen 30 rupií (0,25 euro).

Zavřít boční panel

Jeskyně Mahendra

V okolí Pokhary se nachází i několik krásných jeskyní. Jeskyně Mahendra na severu města nebo jen 10 minut od ní vzdálená netopýří jeskyně Chamare Gufa.

Zavřít boční panel

International Mountain Museum

Muzeum o horolezectví a historii zdolávání vrcholů. Kromě popisu Himalájí a nejúspěšnějších expedicí na 14 nejvyšších vrcholech se tu nachází množství exponátů a originálních předmětů z výprav a od místních lidí.

Počasí a sezóny v Pokhaře

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Pokhara
Teploty během roku

13 °C

15 °C

19 °C

22 °C

24 °C

26 °C

28 °C

28 °C

26 °C

23 °C

18 °C

14 °C

Počasí

Pokhara, podobně jako Káthmandu, na rozdíl od nepálských horských oblastí leží v relativně teplém pásmě. Oproti hlavnímu městu má však toto město mírně teplejší počasí, ale s větším úhrnem srážek, především v letním období. Teplota sice může na několik dní v zimě klesnout i pod nulu, ale průměrná teplota od dubna do října se blíží ke 30 °C, přičemž může ve dne vyskočit i nad 33 °C. v době monzunové sezony (od června do září) se vyskytují srážky téměř každý den, a přestože je teplo, není návštěva v tomto období právě nejideálnější.

Sezóny a kdy vyrazit

Pokud je vaším cílem treking v Himalájích v oblasti Annapurna, nejlepší období k návštěvě je v čase od března do poloviny května a od září do poloviny listopadu, kdy nesněží, neprší a není zamlžený vzduch, takže se vám naskytnou úchvatné výhledy.

Skvělé akce do Pokhary

ušetříš až 23%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 29%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
9 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu